[Çözüldü] mynet sayfası bozuk görüntüleniyor!

Başlatan omerismail, 10 Kasım 2009 - 00:08:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

mynet sayfası menü kısmı yazılarında kayma var. 7-8 defa kuruyorum bazen düzeliyor. bugün belki 10 sefer kurdum ama hala böyle nasıl düzelir. yılmadan kaldırıp kuruyorum. 2 gündür belki 30 sefer yeniden kurdum arada 2 sefer sayfa düzgün çıktı. basıl bir çözüm bulabilirim.

Yiğit Ateş

Bende bir sorun yok, Firefox'un ayarlarından başka bir font ile deneyebilir misin? Ayar kısmında Batı Avrupa yazan yeri de Türkçe yapmalısın, yoksa fontları değiştirmeyebiliyor.

omerismail

neyi denediysem olmadı kurarken olan bir şey çünkü kurduktan sonra hep aynı şeyleri yüklüyorum. hemen hemen 25 seferde 2 kere görüntüsü yani soldaki menü düzgün çıktı. diğer sayfalarda bir şey olmuyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Kasım 2009 - 01:46:12

xp yi kaldırdım. sadece ubuntu kurdum yine aynı. hani diyordum acaba kurulurken xp den etkileniyormu diye. nafile aynı sayfa görüntüsü

omerismail

son yazdığımdan beri 8 defa yeniden kurdum. bu arada yeniden yazdırdım yeniden indirdim yazdırdım onları denedim yine olmadı. olmadı kubuntu 9.10 indirdim onu denedim. yine aynı görüntü. şimdi xubuntu indirdim ve yazdırdım birde onu deneyeyim. sanırım linux ile ilgili bir uyuşmazlık var. düzelme durumu yokmu? yada sizin indirdiğiniz nasıl. lenovo 3000 n100 x-64 2gb ram 160 gb hdd 128 mb. ekran dvd-rw double leayer. parmak izi okuma kamera v.s... laptop. indirmeden dolayı bir sorunmudur?

ironic

Bir sayfa sorunu için öncelikle sistemi yeniden kurmanıza gerek yok. Farklı tarayıcıları yükleyip deneyebilirsin. (opera, chrome vs..) Şu an kullandığım Firefox da bende de aynı sorun var. Eğer sağdaki bağlantılara tıklayamamaksa sorun

Firefox ana çubuğundan Görünüm >> Sayfa stili >> Stil yok u seç. Bağlantıya tıkladıktan sonra eski sayfa stiline dönmek için ayarı eski haline getir. Sorun yaşadıkça bu yolu deneyebilirsin.

omerismail

dediğinizi yaptım style yoku işaretledim sayfa görüntüsü satır haline ve düz yazı biçimine geldi. sonra mynet i yeniden çağırdım sonra basic style yi yeniden işaretledim. yine aynı xubuntuyu da live olarak denedim ondada aynı.
sormak istediğim birkaç günlük denememde kurmuş olduğum 30 yakın kurulumda nasıl 3 sefer normal görüntü elde edebildim.? arada kurmuş olduklarımdan 3 sefer ayrı ayrı görünüşü düzgün olanıda oldu.
acaba bizim indirdiklerimizdemi bir sorun var.
yoksa ubuntuda mı sorun var..
ubuntu-kubuntu-xubuntu-crunchbang bunların hepsindede mynet sayfası görünümü aynı. ya peki nasıl 3 sefer düzgün görünüm elde ettim. onu çözemiyorum. menülere tıklayamamak diye sorunum yok. yazı alt satırda iç içe olsada ikonları çalışıyor.niye görüntü bozuk olsun.
selamlar

Sherlock Holmes

@Ironic'in belirtiği bir husus var.
Alıntı yapılan: ironic - 11 Kasım 2009 - 13:01:08
Bir sayfa sorunu için öncelikle sistemi yeniden kurmanıza gerek yok. Farklı tarayıcıları yükleyip deneyebilirsin. (opera, chrome vs..)

Dile getirmediğinizden tekrar belirtmek istedim.
Farklı sistemler yerine farklı tarayıcılar ile denerseniz, çözüme zahmetsiz ulaşmış oluruz.  :)

örneğin: http://www.flock.com/
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13238.0

ironic

@ğnome, flock ile değişen bir şey olacağını sanmıyorum. Neticede Firefox ile aynı görüntüleme motorunu kullanıyor. @omerismail, öncelikle dediğim üzere diğer tarayıcılarla dene. Eğer bir sonuç alamazsan wine ile ie6/ies4linux kur.

Sherlock Holmes

kalender

aşağıdaki linkteki dosyasyı indir içinde ms fontları var indirdikten sonra zip ten çıkart yapacağın işlem şu

http://rapidshare.com/files/305469818/Fonts.7z.html

uçbirimi aç xubuntu için  

sudo thunar

ubuntu için

sudo nautilus

yaz enterla şifre sorar şifreyi yaz dosya yönetcisi root olarak açılır indirdiğin fonts klasörünün içindeki dosyaların tümünü seç kopyala ve

/usr/share/fonts/truetype  dizinine ve    /usr/share/fonts/truetype/msttcorefonts dizinine yapıştır

daha sonra uçbirimde şu komutu uygula

sudo fc-cache -fv

düzelmesi lazım
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

omerismail

pcnet kardeş sen bir haftadır nerelerdeydin. 30 civarında yeniden kurdum. artık bıkkınlık gelmişti. imdadıma yetiştin. Allah (C.C.) senden razı olsun. selamlar

ironic

Çözüm için pcnet e teşekkürler. Sorun çözüldüğü için başlığı kilitliyorum.