Yeniden başlatınca ses gelmiyor

Başlatan apache, 09 Kasım 2009 - 21:17:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

apache

Sorun şöyle: PC ye ilk önce Windows, akabinde de 9.10 kurdum.9.10 kurduktan sonra epey bir süre windows açmadım.windows ilk açılışta ilginçtir ses kartından ses gelmedi. Pek önemsemedim, ses sistemi ile uğraştım, kabloları söküp taktım ancak ses yine gelmedi. yeniden başlatıp 9.10 açtığımda ses geldi.  ::) Windowsa geri döndüğümde ses gelmedi.Bende ses kartını söküp yeniden taktım, ses geldi. Ancak Ubuntuyu açıp tekrar Windowsa döndüğümde ses yine gitti.Bi anlam veremedim, çözemedimde. Bu arada ses kartım Creative Sound Blaster Ne yapmalı? ???

garafatma

Bir işletim sistemi diğer işletim sisteminin kullandığı donanımlara karışamaz aslında, ancak IRQ çakışması geliyor aklıma. Ubuntuyu Wubi ilemi kurdun normal mi?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

apache

zeitgeist

Alıntı yapılan: keiser_soze - 09 Kasım 2009 - 21:20:46
Bir işletim sistemi diğer işletim sisteminin kullandığı donanımlara karışamaz...

Bahsettiğin sorunun kaynağını/nedenini ve çözümünü Windows işletim sisteminde aralamalısın.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

FACTOR2

lspci çıktısını görebilirmiyiz?

apache

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

apache

01:06.0 Multimedia audio controller: Creative Labs CA0106 Soundblaster

apache

heartsmagic

http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=8210666
Böyle bir başlık var. Birçok çözüm önerisi var, işe yarayanlar yaramayanlar mevcut.
Aralarından bir tanesi de şu:
http://www.unixmen.com/linux-tutorials/525-resolve-nosound-problem-on-ubuntu910-karmic-koala
Tabii bunu denemesine rağmen ses alamayanlar da mevcut. Artık deneye deneye bakacaksın işe yarıyor mu diye.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.