Nvidia geforce 7200 go tvout

Başlatan TaZ, 09 Kasım 2009 - 01:41:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TaZ

Merhaba,

Öncelikle foruma yeni üye oldum bir sorunum var ve işin içinden bir türlü çıkamıyorum, forumda arama yaptım fakat sanırım benzer bir problem daha önce yazılmamış.

Birkaç gün önce ubuntu 9.10 u kurdum ve vistayı sildim bugüne kadar * her şey iyi gidiyordu ubuntuyu çok beğendim fakat bugün tv de bilgisayarı bağlayarak film izlemeye çalıştığımda görüntüyü ancak siyah beyaz olarak tv ye aktarabildim. Tv standart 55 ekran tüplü tv arkasında scart girişi var daha önce kullandığım aynı kabloyla vistadan renkli olarak aktarabiliyordum. Sorunu çözmek için biraz web de araştırma yaptım fakat bulduğum çözümler pek işe yaramadı. Nvtv diye bir program kurdum çalışmadı, nvidia x server settings i kurcaladım sonuç alamadım , xorg.conf ta bazı değişiklikler yaptım sistem bozuldu login olamadım tekrar eski haline getirdim vs. vs.

Bu tarz bir problemin çözümünü bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Ben lenovo nun 3000 N200 model notebook unu kullanıyorum. Nvidia nın version 185 driver larını kurdum. Makine üzerindeki ekran kartı bildiğim kadarıyla geforce 7200 go. xorg.conf dosyamda da aşağıdakiler yazıyor.

Section "Screen"
   Identifier   "Default Screen"
   DefaultDepth   24
EndSection

Section "Module"
   Load   "glx"
EndSection

Section "Device"
   Identifier   "Default Device"
   Driver   "nvidia"
   Option   "NoLogo"   "True"
EndSection

ironic

Merhaba,

Bu konunun nasıl yapılacağı  Enixma dergisinin, Ekim 2009 sayısında ele alınmıştı. Aşağıdaki adresten indirip okuyabilirsin.

http://enixma.org/dergiler/0910/0910.php

TaZ

Alıntı yapılan: ironic - 09 Kasım 2009 - 01:52:14
Merhaba,

Bu konunun nasıl yapılacağı  Enixma dergisinin, Ekim 2009 sayısında ele alınmıştı. Aşağıdaki adresten indirip okuyabilirsin.

http://enixma.org/dergiler/0910/0910.php

cevabın için çok teşekkür ederim fakat ben zaten buradakilerin aynısını yaptım ben görüntüyü bu şekilde alıyorum fakat renk yok. Renkler siyah beyaz bunu düzeltemedim.