Gnome 3.0 En Erken Eylül 2010′da

Başlatan Xenophobia, 09 Kasım 2009 - 00:04:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xenophobia

GNOME 3.0, daha önce de iddia edildiği gibi 3.0 versiyonuna yükseltilmemiş GNOME 2.30 ile birlikte, büyük ihtimalle Eylül 2010′a kadar ertelenecek gibi görünüyor. Güncellenmiş GNOME masaüstü versiyonunun elementleri üzerinde çalışan GNOME geliştiricilerinden gelen bir çok açıklama, bu elementlerin, planlanan sürüm tarihi olan Mart ayına kadar hazır olamayacağını söylüyor.

Phoronix notlarındaki bir açıklamaya göre dökümantasyon geliştiricileri, Yelp 3.0 yardım görünümü yazılımının Mart ayında hazır olacağı beklentisi içindeydiler, fakat asıl dökümantasyon Eylül ayına kadar tamamlanacak gibi görünmüyor.

http://www.habertux.com/2009/11/09/gnome-3-0-en-erken-eylul-2010da/

xwes

Iyice olgunlaşmadan yayimlamasinlar bence, gerekirse 2012de olsun ama tam olsun. Ne de olsa ana dagitim ubuntu, kararligi bozulursa iyi olmaz.

kuleyni

@xwes'e katılıyorum grub2 gibi olmasın

Yiğit Ateş

Güzel bir haber KDE 4'ün ilk çıkışına benzemesin de  :D

xwes

Amarok 2 serisinin ilk çikişina da benzemesin :)

ironic

Gnome ortamında arayüzle ilgili bir sorunum olmadığı için bu habere üzüldüm diyemem.  :) Ayrıca geç olsun, güç olmasın temennisine de katılıyorum.

agritux

Mesajları aşağıya doğru okurken aklıma gelipde yazayım dediğim herşeyi yazmışsınız
kde, amarok, grub2, geç olsun güç olmasın :)
okadar okudum  bir şey yazmadan da edemedim :)

Ben açıkçası biraz üzüldüm. Sanırım eylül 2010 demek, 10.10 a da yetişemeyecek demek.
Ama kde iyi bir ders olmuş gibi. Karalı bir şekilde çıkar inşallah.

Bu arada reklam yapmadan edemeyeceğim. Kısa süredir mandriva 2010 kullanıyorum.
Şu ana kadar kullandığım en kararlı kdeyi sunuyor. Yeni çıkmasına rağmen hiç ama hiç çökme olmadı ve hızı beni şaşırttı. Bilginize ;)

xwes

KDE4 zaten şu an çok kararli, kubuntuda da çok iyi şimdi. Ama aslinda şu var zaten, KDE4 ilk çiktiginda sorunlarinin oldugu biliniyordu, bilerek boyle yapildi, yavaş yavaş geliştirilsin diye. Zaten kde 3 serisine destek devam ettigi için 4 serisi deneysel olarak çikarildi once. Amarok da boyle, ilk çiktiginda geliştiriciler de biliyordu kotu oldugunu merak etmeyin yavaş yavaş adam edecez dediler ve hakkatten ettiler de.

Xenophobia

Ben bildim bileli GNOME asla KDE gibi olmadı. GNOME kullanıp da şu çöktü diye sorun belirten neredeyse hiç görmedim. GNOME kullanıcılarına kendini o kadar kararlı bir şekilde alıştırdı ki, en ufak bir çöküş veya aksilik büyük hayal kırıklıkları yaşatacak gibi.  O yüzden geç olsun ama kale gibi olsun. Süreç kullanımda değil kullanım öncesi gelişsin. Yoksa KDE gibi kan kaybetmesi kaçınılmaz olur.