ASUS N53SV Ekran Çözünürlüğü Sorunu.

Başlatan KirliSinek, 14 Kasım 2011 - 18:31:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KirliSinek

Merhaba arkadaşlar ben asus n53sv marka notebook'a ubuntu 10.04 yükledim ancak ekran çözünürlüğünü yapamamaktayım bu sorunu çözmek için biraz araştırma yaptım ancak yeterli bilgi bulamadım bir de notebook açılırken ubuntu logosu kayıyor ekran yarı siyah yarı ubuntu logosu ile birlikte açılıyor bu iki sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum (:

heartsmagic

En temel soruyla başlarız her zaman. Grafik kartın nedir, sürücüleri kurulu mudur?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KirliSinek

Ekran kartım Nvidia GEFORCE GT540M. Gerekli sürücüleri kurmadım yanlızca sistemi kurdum ve güncelleştirmelerini yaptım.

if

lspci | grep VGA
jockey-text -l
ne döndürüyor?

apocuk

grafik kartın Nvidia optimus teknolojisini barındırıyor forumda Nvidia optimus diye aratırsan
karşına kısmen de olsa çözüm çıkıyor ben su anda ironhide kullanıyorum gayet iyi bende de
N53sn serisi var Nvidia 550M grafik kartı
Mecburiyet Esaretin Diğer Adıdır.....
http://abdurrahmanakturk.wordpress.com/

aurora

@KirliSinek,
@apocuk arkadaşımızın söylediğine ilaveten şunu söyleyeyim, 10.04 ile gelen çekirdek bizim yeni bilgisayarlarımız için çok verimsiz, eğer 11.10 yüklersen sistemi kurar kurmaz ironhide kurmadan bile sorunsuz kullanabilirsin. Sana tavsiyem ya çekirdek sürümünü (2.6.38.11 ve 3.0.0-12 verimli çalışıyor) yükselt ya da dağıtımın yeni sürümünü yükle (11.10).

apocuk

aurora arkadaşımın dediği doğru, benim de problemlerimin çoğu 11.10'da
kolayca çözüldü tavsiye ederim :)
Mecburiyet Esaretin Diğer Adıdır.....
http://abdurrahmanakturk.wordpress.com/

KirliSinek

peki arkadaşlar, dediğiniz gibi yapacağım, bir de 11.10 sürümünü yükleyip kuracağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Kasım 2011 - 00:45:17

arkadaşlar linuxmint 11 yükleyerek bütün sorunları çözdüm yardımlarınız için teşekkür ederim (:

if

Yeniden kurulum yapıldığı için kilitliyorum.