Lubuntu kararlı sürüm ne zaman çıkar ?

Başlatan miles, 08 Kasım 2009 - 12:23:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miles

Bir arkadaşımın çok eski bir laptopu var. Kendisi bir windows kullanıcısı fakat windows kurlumunda çıkan hata yüzünden artık Linux u denemek zorunda kalacak. Fakat henüz daha yeni olduğu için ona son kullanıcıya hitap edebilen bir işletim sistemi vermek gerektiğini düşünüyorum. Ubuntu kaldıramayacağına göre, onun türevi olan Lubuntu yu kurmayı düşünüyorum. Fakat hala kararlı sürümünün çıkmasını bekliyorum. Lubuntu sitesinden Lubuntu'nun betasnı dahi bulamadım. Sizce kararlı sürümü bekliyeyim mi yoksa Lubuntu betayı indiriyim mi ? Acilen karar vermem gerek yoksa Windows 98 yüklemek isteyen arkadaşlarına gidecektir.
Birde OpenOffice'nin minimum sistem gereksinimleri nelerdir? Çünkü OpenOffice nin son sürümünü kullanması şart.

Teşekkürler!

umutubuntu

3 gündür Lubuntu ile cebelleşiyorum.Sitesinde beta  sürümü mevcut, ancak çalışan CD'de masaüstünde duran kurulum simgesinin herhangi bir fonksiyonu yok. Kurulumunu önce Ubuntu kurarak tüm güncellemelerin sonrasında Synaptic paket yöneticisinden LXDE ve Lubuntu paketlerini işaretlememle 15 dakikada yapabiliyorum. Velhasıl her şeyiyle çok hızlı olan sistemde aynen Crunchbang'ta olduğu gibi dosyalar herhangi bir programla ilişkilendirilmiş değil. Resim, ofis, müzik, video dosyalarını çalıştırabilmek için her seferinde sağ tuşla, birlikte çalıştır listesinin açılmasını bekleyip listeden program seçmem gerekiyor. Birlikte aç kısmında dosyaları ilişkilendirebilmek için bir seçenek yok maalesef.     

miles

Bu şekilde bahsettiğim arkadaşımın kullanması mümkün değil ! :( Acaba kararlı sürümü ne zaman çıkacak ve bu sorunlar halledilmiş olacakmı bunu da bilmem gerek...

umutubuntu

Kararlı sürümü ne zaman çıkartırlar, sorunlar aşılır mı bilemem. Ancak farklı bir dağıtım önerilebilir.

miles

Arkadaşımın kullanabileceği bir dağıtımsa neden olmasın ?

acer

miles

umutubuntu

ironic

Mandriva DualArch bildiğim kadarıyla lxde ile birlikte geliyor. Kullanımı ve kurulumu Ubuntu kadar kolaydır.

miles

Fluxboxu hayatta kullanamaz. Benimde çok uğraşmam gerek.

Ama Mandriva DualArch kulağa hoş geliyor. En yakın zamanda deneyeceğim. Teşekkürler!

miles

http://www2.mandriva.com/downloads/

Yukarıda Mandriva DualArch ı yukarıdaki hangi kategoriden bulabilirm ?

miles

Mandriva DualArch'ı indirdim. Sorunsuz bir şekilde masaüstü bilgisayarımda çalıştırdım. Fakat arkadaşımın laptobunda boot ekranında install ve rescue a tıkladığım zaman

Loading vmlinuz...........................................
..............

Loading initrd.img........................................
.................
...............ready.

probing EDD (edd=off to disable)

burada donuyor ve cd dönmüyor. (yukarıdaki vmlinuz ve initrd.img kelimelerini doğru yazıp yazmadığıma emin değilim)
Windows 2000 i kurmaya çalıştım ondada install kısmı açılamadan winxpdeki gibi mavi ekran hatası aldım.