The Hunt For Gollum

Başlatan XRumer, 07 Kasım 2009 - 21:22:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Özgür yapımlar sadece yazılım alanında değil, hayatın pek çok alanında varlar. The Hunt For Gollum'a da burada değinebiliriz. Bu yapım bir grup Yüzüklerin Efendisi hayranı tarafından 3000 dolar gibi bir maliyetle geliştirilmiş tamamen gönüllü işi bir kısa film. Film Yüzüklerin Efendisi - Yüzük Kardeşliği'nin filminde atlanmış olan bir bölüme değiniyor. Yüzüğün ortaya çıkmasından sonraki günlerde Aragorn, Gandalf'ın isteğiyle Gollum'u bulup düşmanın eline geçmesini engellemeye çalışır. Çünkü Gollum, yüzüğün kimde ve nerde olduğunu bilmektedir. Tabii Gollum'un peşindeki tek kişi Aragorn değildir.
Filmin görüntü kalitesi, makyajları, müzikleri, yarattığı ortamı Yüzüklerin Efendisi'nden hiç de aşağıda kalmıyor. Ben tek bir şeyi beğenmedim o da Arwen'di. Herhalde filmdeki Liv Tyler'in etkisinde kalmış olmamdandır, bu filmdekini pek beğenmedim.
Filmi resmi sitesin olan www.thehuntforgollum.com adresinden izleyebilirsiniz, ya da isterseniz Youtube'a da bakabilirsiniz oraya da kendileri vermişler ve acayip bir görüntü kalitesiyle vermişler. Kendileri ücretsiz olarak yayınladıkları için korsan ürün izlememiş oluyorsunuz. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

XRumer

Evet internette Türkçe altyazı da mevcut. Filmi Youtube'dan indirmek için şunu yapın: Videoyu açın altındaki HD seçeneğini tıklayın(yoksa indikten sonra sorun çıkabiliyor) bırakın yüklesin tamamen yükledikten sonra sakın pencereyi kapatmayın başka sayfaya geçmeyin. Yerler menüsünden Bilgisayarı tıklatın, dosya sistemine girin, sonra tmp klasörüne girin orada isminde Flash bulunan bir video dosyası olacak, onu istediğiniz bir yere kopyalayın. Böylece bilgisayarınıza inmiş olacak. Ben VLC ile çalıştırıyorum sorunsuz izleniyor, hatta altyazıyı da ekleyip devede ile bir DVD'sini de oluşturdum.

GNUbuntu

Teşekkürler @XRumer. Ben divx olarak indirip Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin yanına koyarım artık.
Önce Saygı...

empax

ilk firsatta izleyecegim.Teşekkürler @XRumer.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

XRumer

Bu arada bu filmin yapımcıları sitelerinden anladığım kadarıyla bir projeyi daha tamamlamışlar.

XRumer

Bu yeni projenin adı ise Born Of Hope, onu da Youtube'dan ya da sitesinden ücretsiz izleyebilirsiniz. 1 Aralık'tan itibaren yayına girdi, anladığım kadarıyla o da Yüzüklerin Efendisi ile ilgili bir film ama henüz izleyemedim.