jajuk music player (boylesini gormemişsinizdir)

Başlatan xwes, 07 Kasım 2009 - 15:54:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xwes

bugun tesadufen jajuk adli bir music player ile taniştim. Kendisi open source ve inanilmaz derecede fonsiyonel. Kurup bir saat kadar kurcaladiginizda ne kadar gelişmiş oldugunu goreceksiniz. Şimdiye kadar amarok ile yarişabilecek bir player gorememiştim ama jajuk bu fikrimi degiştirecek gibi.
Oncelikle şunlari hemen belirteyim: kurmanizla beraber internetten kapak bulma, wikipedia bilgisi ve şarki sozu bulma, last.fm destegi, radyo destegi gibi ozellikler zaten kurulu geliyor. Track, album, simple, playlist vs gibi farkli bir çok gorunum tipi sol kenarda tiklanarak ulaşilabiliyor ve bunlarin herbiri biçimden biçime sokulabiliyor. Mesela bir gorunum kipinde şarki sozu, kapak, liste, çalma listesi fîlan olsun istiyorsunuz. Bunlari hemen ekleyebiliyorsunuz ve işin guzel yani bunlari yan yana, alt alta, bir birinin içine sekme halinde, sol tarafa popup olacak şekilde kulakçik olarak yerleştirebiliyorsunz. Minimal gorum tipi de diger tum playerlardan daha işlevsel duruyor. Ornegin minimal gorunmde bile album kapagini izleyebiliyor ve arşiviniz içerisinde arama yaparak istediginiz şarkiyi bulup dinleyebiliyorsunuz. Neyse benden bu kadar, depoda var, indirip kurmanizi kesinlikle tavsiye ediyorum. (Tek kusuru biraz fazla kaynak kullaniyor gibi geldi)
http://jajuk.info/index.php/Main_Page
Kullanimi hakkinda interaktif videosu: http://repository.jajuk.info/demos/perspectives/perspectives.htm
Ekran goruntuleri:

badhero

coni

Bende bu player hakkında bir tanıtım yapmak istiyordum ama zamanım olmadı. Geçenlerde chip dergisinin sitesinde açık kaynaklı yazılımlar diye bir yazıda gördüm kurdum depolarda var çok güzel benimde hoşuma gittim. tam inceleme fırsatım olmadı. Paylaşım için teşekkürler

xwes

Alıntı yapılan: coni - 07 Kasım 2009 - 16:40:35
Bende bu player hakkında bir tanıtım yapmak istiyordum ama zamanım olmadı. Geçenlerde chip dergisinin sitesinde açık kaynaklı yazılımlar diye bir yazıda gördüm kurdum depolarda var çok güzel benimde hoşuma gittim. tam inceleme fırsatım olmadı. Paylaşım için teşekkürler
E o zaman bekliyoruz ayrintili bir inceleme :)

coni

Daha bende hiç kurcalamadım. Ama hoşuma gitti ses çıkışları iyi 3-4 parça dinledim sadece. Ama kullandıktan sonra tabi ki ola bilir. :)

badhero

Mavi ağırlıklı teması hoşuma gitmedi :) Temayı değiştirince sadece pencere başlığı değişiyor :(

Yiğit Ateş

Java tabanlı sanırım bu yüzden içimden denemek gelmiyor, rhythmbox'a devam.

xwes

Alıntı yapılan: bethiro - 07 Kasım 2009 - 19:59:42
Mavi ağırlıklı teması hoşuma gitmedi :) Temayı değiştirince sadece pencere başlığı değişiyor :(
10 civarinda temasi var, renkler tamamen degişiyor, tum temalari denediniz mi?

badhero

Evet ben sadece 1 tane denemiştim o kadar tema arasından zevkime ters düşeni seçmişim :) Kendime uygun bir tane -hatta birkaç tane,çok kararsız kaldım- buldum :) Artık severek kullanabilirim.

ceddiguzel

Java tabanlı olması sakat bencede

Buda bir ram canavarı gibi geliyor banada

rutku

Ram canavarı değil bence. Gayet hızlı ve kaliteli ses çıkarıyor. İnce ayarlara sahip mükemmel bir müzik oynatıcısı.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

barış

Bence müzik player sade ve az kaynak tüketen olmalı. Ekolayzırı olsun, playlist falan olsun yeter bana :D Zaten müzik dinlerken de kurcalamaya pek gerek kalmıyor.
Ama program gerçekten çok güzel görünüyor, tabi ben indirmeye çekiniyorum çok az RAM'im olduğu için :D

rutku

Bence puanlama sistemi şarkı sözlerini, şarkıcı hakkında bilgiler vs bunları güzelce kullanıcıya sunan yazılımlar daha tutulur hale geldi. Benimde tercihim gelişmiş oynatıcılar :D
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek