Başkasına hazır yapılan sistem yedeklemesine ekran kartı kurmak

Başlatan miles, 06 Kasım 2009 - 22:20:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miles

Etrafımdakilere Ubuntu dağıtıyorum. Fakat çoğu şeyi hazır halde vermek istiyorum çünkü herşeyi kendileri yapamazlar. Sistemimi yedekleyip herkese dağıtacağım. Yedeklediğim bu sistemde benim ekran kartı sürücüleri kurulu. Bu sistemi başka bilgisayarlarda çalıştırmak sorun yaratırmı ? Yoksa tekrar format atmam veya sürücülerimi silip sistemi yedeklemem daha mı iyi olur ?

Teşekkürler!

xwes

Aslinda gerek yok. Yedeklemeyi remastersys ile yapiyorsan, ekran kartini kaldir sonra da dist seçenegini kullanarak yedekleme yap. Bu şekilde baska bilgisayara kurdugunda ekran karti kurulmaz. Hoş kurulsa  da problem çikarmaz aslinda.

miles

xwes Bildiğim kadarıyla Linuxta sürücüler kurulmaksızın tanınıyor. Yani donanıma bağlı sürücülerin paketleri sadece devreye giriyor ve sistem açılıyor. O halde yükleyeceğim bu yeni sürücü paketlerinin de sorun çıkarmaması gerek ?!...

xwes

Remastersys'nin sitesindeydi sanirim, hatirlamiyorum ama bir yerlerde okumuştum dist seçenegini kullanacaksaniz ve bunu başka bilgisayarlarda kuracaksaniz ekran kartini kurmayin diyordu. Fakat ben geçmişte ekran karti kuruluyken alinmiş bir yedegi başka bir bilgisayara kurdum ve problem olmadi. Her ne kadar bende problem olmadiysa da hatirladigim bu uyari nedeni ile size boyle soyledim. Ne olur ne olmaz. Hem sizin açinizdan ne sakincasi var ki, ekran kartini kardirin, yedegi alin sonra tekrar kartinizi kurun?