Ubuntu 13.04 libcolumbus sorunu ( Dash'de arama )

Başlatan gravis, 27 Nisan 2013 - 17:45:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gravis

Herkese merhaba, beta sürecinden bu yana 13.04 64 bit kullanıyorum. Güncellemeleri sektirmeden inceleyerek yapıyorum, ancak 13.04 yayınlandığından bu yana daha önceden unity dash'de "frfx" yazdığımda firefox çıkarken artık çıkmaz oldu. Unity ile ilgili hiç bir ayarı bozmadım, final sürümü yayınlandıktan sonra gelen güncellemelerden dolayı mı böyle oldu bilmiyorum. synaptic üzerinden libcolumbus ve common pakedini yeniden kurdum ancak * bir şey değişmedi. Bu konu ile ilgili fikir ve yardımlarınız beni epey memnun edecektir

if

@gravis, bu arama işlevinin başka uygulamalarda vs. çalışmadığı oluyor mu? Firefox'a özel mi sadece?

gravis

Gedit yerine "gdt" yazdığımda başarılı oluyor, diğer pek çok uygulamada da işe yarıyor ama beta sürecindeyken daha performanslı olduğunu düşünüyorum mesela bazen denemek için yanlış yazıyorum uygulamaların ismini ve bulamıyor. Betada böyle bir durum olduğunu hatırlamıyorum.

Acaba yükseltme yaptığımdan dolayı mı böyle bir sorun oldu ?

krwlng

Bu arama özelliği 13.04 ile ubuntu'ya eklenmiş bir özellik, hatta tanıtımı yapılmıştı birçok sitede, daha önce çalışıp kararlı sürüm ile çalışmaması garip, yükseltme ile ilgisi yok çünkü ben temiz kurulum yaptım fakat bende de firefox o şekilde çıkmıyor ama aynı şekilde gedit ile ilgili bir sorun yok. Fakat şunu farkettim bir harf eksik yazınca yine de çıkıyor uygulamalar, ancak bir uygulamanın harflerini ters yazınca bile çıkması gerekiyordu, demek ki daha gelişim sürecinde olan bir özellik.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

gravis

Benim de canımı sıkan şey zaten önceden çalışırken final sürüm sonrasında neden çalışmıyor ? Gerçekten beni gnome-shellden unity'ye çeken en büyük özellik buydu ve unity'ye ısındım bu sayede. şimdi böyle bişeyle karşılaşmak can sıkıcı olmuş. Bilseydim yükseltme dosyalarını kabul etmezdim

if

Hata olarak raporlayabilirsiniz. ubuntu-bug hud ile açılabilir rapor.

gravis

Teşekkür ederim, sade bir şekilde derdimi anlattım ve launchpad'e ekledim hatayı  :) umarım bu hatanın çözülmesinde katkım dokunur  :)

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/hud/+bug/1173760

if

Elinize sağlık:) Geri bildirim olması kullandığımız dağıtımın daha sorunsuz olmasına katkı sağlayacaktır. Ben de gidip beni de etkiliyor diyeyim:)

gravis

Bikaç gündür hızlı internetten uzaktım, şimdi kendi evimdeyim, ubuntu 13.04 amd64 ü indirip canlı olarak denedim bilgisayarımda. Dash'de frfx yazınca yine firefox çıkmadı. Anlayacağınız sezgisel aramanın bir takım özellikleri final sürümünde kırpılmış. Umarım hata raporundan bir sonuç çıkar.

heartsmagic

Bazı şeylerin kırpılması veya iptal edilmesi kalite ile alakalı olabilir. Ara ara okuyoruz, yeni özellikler iptal ediliyor yeterli kaliteyi yakalayamadığı için. Bir süre sonra geliştirilmesi olgunlaştığında yeniden görme ihtimalimiz çok yüksek bu gibi yenilikleri.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.