EEE PC 1101ha ekran kartı ve görüntü sorunu

Başlatan hozedante, 01 Kasım 2009 - 16:11:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hozedante

Merhabalar, ubuntu 9.10 dağıtımını eeepc 1101ha netbookuma kurdum. herşey harika, aslında ekran çözünürlüğümde iyi gibi ama bi bulanıklık var ve pencere geçişlerinde donmalar ve takılmalar oluyor.. swap alanı oluşturdum ve 20gb alana sistem kurdum. ekran kartı ile ilgili bir driver falanda bulamadı ubuntu sistem, bunun için kurabileceğim bir dep paketi, komut vs.. kısacası ne yapabilirim ?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

garafatma

Öncelikle

sudo apt-get update komutunu çalıştır, daha sonra Donanım sürücülerini bir kontrol et bakalım birşey bulabilecekmi
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hozedante

Çıktı bu şekilde, fikirlerinizi beliyorum..

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) (rev 07)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) Graphics Controller (rev 07)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) HD Audio Controller (rev 07)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) PCI Express Port 1 (rev 07)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) PCI Express Port 2 (rev 07)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) USB UHCI #1 (rev 07)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) USB UHCI #2 (rev 07)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) USB UHCI #3 (rev 07)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) USB EHCI #1 (rev 07)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) LPC Bridge (rev 07)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation System Controller Hub (SCH Poulsbo) IDE Controller (rev 07)
01:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
03:00.0 Ethernet controller: Attansic Technology Corp. Atheros AR8132 / L1c Gigabit Ethernet Adapter (rev c0)

heartsmagic

Peki Compiz kapalıyken bu sorunlar devam ediyor mu?
Kartın için açılmış bir hata kaydı göremedim ben.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hozedante

Alıntı YapPeki Compiz kapalıyken bu sorunlar devam ediyor mu?
Kartın için açılmış bir hata kaydı göremedim ben.

Compizi açamıyorum bile, çok yavaş x ekran

garafatma

Saçma olabilir belki ancak

glxinfo | grep render çıktısının sonucu nedir?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010