Ubuntu 9.10 açılış sorunu

Başlatan animati, 01 Kasım 2009 - 13:58:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

animati

Ubuntuyu 8.04 ten 9.1 yükseltip bir kaç program kur-kaldır yaptıktan sonra ubuntu arayüzden çıkıp terminale yöneldi.Bir kaç defa aç-kapa yaptım ancak terminalden çıkıp arayüze giremedim.Benzer sorun yaşayan var mı?

bytan

Neler kurup kaldırdın bilemediğimiz için ber şey diyemeyiz. Örneğin X'i mi kaldırdın? :)

Aşağıdakiyle görsel bölüme geçebiliyor musun?

startx
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

animati

geçemiyorum sadece terminalin tipi değişiyor o kadar yine terminalde kaldım.

bytan

Ne oluyor? Ekranda ne yazıyor? Tipi değişiyor derken ne oluyor? Yapabiliyorsan, komut satırında aşağıdakini kurmayı dene:

sudo apt-get install ubuntu-desktop

Olası çakışmaları onaralım:

sudo apt-get install -f

Son olarak:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

animati

cevap için sağol ama şimdi açılış sayfası geliyor artık terminal açılmıyor kullanıcı adıma göre şifremi yazıyor tam açılacak tekrar açılış arayüzüne dönüyor 3-5 defa yaptım aydı yerde tıkıldım terminale de ulaşamadım.help...

heartsmagic

Hangi paketleri kurup kaldırmıştın? @bytan'ın önerisini sisteme kurtartma kipinde girererk dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canozkan56

genelde startx işe yarar
alt + f2 dene?

ata1

Alıntı yapılan: canozkan56 - 04 Kasım 2017 - 23:37:44
genelde startx işe yarar
alt + f2 dene?
konu « : 07 Kasım 2009 - 03:41:14 »  şaka gibi ama şuan 17 .10 kullanılıyor farkındamısın yanı 11 sene önceki konuya yanıt verdin