[Çözüldü] Kurulum Yapamıyorum

Başlatan Alone, 10 Mart 2008 - 22:02:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alone

Kurulum yapmaya çalışıyorum ama bir türlü başarılı olamadım ne yazıkki..

İzlediğim adımları tek tek yazıyım;

- Format attım, CD'yi bilgisayara yerleştirdim, BIOS ayarlarından CD sürücüsünden başlatmak üzere değiştirdim.
- Ubuntu kurulum seçenekleri geldi, F2'ye basıp Türkçe dilini seçtikten sonra 1. seçeneği seçtim. Bu seçenek sanırım Ubuntu'yu Başlat gibi birşey tam dikkat etmedim.
- Daha sonra Windows XP'de ki gibi bir geçiş ekranı geldi, bir süre bekledikten sonra o ekran geçti ve benden Username ve Password istedi.

Bunların haricinde hiçbir şey yapmadım, bir yerde eksik bir şey mi yapmışım?

emrahustun

username nasıl ister çok ilginç. ubuntu live açılması, masaüstü görmen lazımdı.
bir düşünelim :-\
Emrah ÜSTÜN
www.emrahustun.com

Alone

İnternette bakmadığım site kalmadı, şuan çok zor durumdayım. Elimdeki pardus cd side bozuk hata veriyor. :( XP cd side yok şuan için. Mutlaka lazım bana bunun cevabı :(

emrahustun

ubuntu 7.10 cd si değil mi?
Emrah ÜSTÜN
www.emrahustun.com

Alone

Evet, resmi sitesinden indirdim CD yi

Sypro

live cd açılışta username & password isteyemez ki :S

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Sypro

ubuntu/ubuntu dener misin aklıma gelmişken.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Alone

Benim indirdiğim sürüm Live CD değilmi? Live CD değilse o zaman bunun bir şifresi falan olması gerekiyorki giriş yapalım değil mi?

Şuan ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten çok zor bir durum :(

emrahustun

normal ubuntu cd si aynı zamanda live cd oluyor.
açılış menüsünde dil seçiyorsun, ubuntu'yu başlat diyorsun ve karşına masaüstü açılıyor. sonra masaüstündeki kur simgesinden kurulumu başlatıyorsun.

kullanıcı adı istemesi çok ilginç gerçekten. bir yanlışlık var. format atmamış bile olsan istemez yani.
Emrah ÜSTÜN
www.emrahustun.com

Sypro

Alıntı yapılan: Alone - 10 Mart 2008 - 22:30:36
Evet, resmi sitesinden indirdim CD yi

adresi yazar mısınız ?

Alone

İşte karşıma masaüstü gelmiyor :) Birde şöyle birşey var. Kullanıcı adı ve şifre istemeden önce siyah ekranda bir takım yazılar geliyor. Bunlar bu işin bir parçası mı ?

http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

Düzenleme:

Şuan için kullanıcı adı ve şifre isteyen ekrana dahi ulaşamıyorum. Siyah ekranda garip hatalar verip duruyor. Buffer I/O ... şeklinde hatalar ..

drlinux

indirdiğiniz cdnin md5 shalsum değerini kontrol ettiniz mi? bir kere de F6 tuşuna basarak karşınıza gelen konsolda sondaki quiet ve splash -- seçeneklerini silerek boot etmeyi deneyin...

Alone

Hemen deniyorum, ilginize teşekkürler.

Sypro

buffer i/o hatası bi kaç kere geldikten sonra (ortalama 2şerli olarak 3 kere falan) bi grafik ekran çıkması gerek karşınıza. yani bana öyle oldu o hatayı da bi kere aldım zaten :)

Alone

Artık hatanın adı değişti. Şimdi şurayı geçemiyorum;

BusyBox v1.1.3 (Debian 1:1.1.3 - 5ubuntu7) Built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list built-in commands
(initramfs)

Burayı geçemiyorum. Yeni bir harddisk taktım bilgisayara sorun belki hdd kaynaklıdır diyerekten. Bu hata gelmeye başladı ? :(

drlinux

Donanımınız hakında bira bilgi verir misiniz? Chipsetiniz nedir? işlemciniz/ekran kartınız... Anakart model/markanız...

Alone

Tekrar indirdim ve tekrar deneyeceğim kurulum yapmayı :(

Intel Celeron 2.4 Ghz işlemci
64 MB ge-force 2 ekran kartı

Alone

Sorun CD deymiş arkadaşlar :( Bütün günümü boşuna harcamışım.. Tekrar indirdim ve yeni bir CD ye kopyaladım şuan kuruluyor (%65 oldu)

İlginize teşekkürler. Ama gerçekten çok ilginç bir durumdu :)