Yükleme ekranı!

Başlatan Sercan Gündoğdu, 28 Ekim 2009 - 14:32:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sercan Gündoğdu

Sisteme pardus yükledim ve başımdan bir çok olay geçti. Bunları çözdüm ama çok büyük bir sorun olmayan ama çok da hoş olmayan bir durum var.

Grub'tan Ubuntuyu seçtikten sonra normal olarak yüklenmiyor. önce yüklendiğini gösteren yer sola sağa doğru hareket ediyor. daha sonra ekran kararıp üzerine beyaz yazılar:

Alıntı Yap
Starting ...
Starting ..(bilmem ne)

olarak yazıyor. o ekranı geçtiğinde masaüstüne ulaşabiliyorum..

eski hale nasıl getirebilirim ?

( Yükleme ekranı = Logolu ekran )

hitokiri

daha önce başka bi pardus kuran bi arkadaştada yaşanmıştı sorun ama askıda kaldı konu (kkonuyu başlatan unutmuştu haber alınamadı kendisinden :D ), bende pardus falan kurulu değil ama o yükleme ekranı görünmez olmuştu bir zamanlar synapticten ubuntu-usplashsudo apt-get install usplash paketi kurulu mu değil mi bak bi desudo usplashkomutunu verdiğinde ekranda görünüp görünmediğini test etmiş olursun ayrıca o siyah ekran kötü değil gayet faydalı bi şey bana göre  :D :D

Sercan Gündoğdu

Yararlı birşeye benziyor. Yükleme ekranının arkada çalışan kısmı gibi birşey ama yükleme ekranı daha görsel olduğu için.. Bu arada usplash pakedi yüklü görünüyor sudo ile denediğimde açılıyor bir süre sıfır olarak kalıyor sonra kapanıyor. Dolmuyor .

hitokiri

Grub la ilgili bi sorun olabilir sanırım  forumda genel altında  grup2 genel başlığı var bi kurcala önce sorun yaşıyan arkadaştan bu doya da ne yazdığı istenmişti yanlış hatırlamıyorsam  :D (yanlış hatırlamıyorsam yine bendeki düzgün grubu paylaşıp niye yok bu usplash demiştim  :D :D ) ama sendeki çözülücek gibi pardusle ilgili genel bi sorunda olabilir forumdaki arkadaşlar bi fırssatını bulunca sana daha geniş bi bilgi verirler :D :D

localhost

Hangi Ubuntu sürümünü kullaniyorsunuz? Ubuntu 9.04/9.10 ?
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

Olanları tahmin etmeye çalışayım. Pardus'u yüklerken Ubuntu'nun kullandığı takas(swap) alanını kullandın, haliyle biçimlendi. Şimdi Ubuntu eski UUID'i hâlâ var zannederek mızmızlanıyor ve "splash" da çalışmıyor. Tabii bu sadece tahmin.

Yapacakların:

sudo fdisk -l
sudo blkid
çıktılarını al. Buradaki takas alanının UUID değerini bul, Ubuntu'daki /etc/fstab dosyanda bunu düzelt. Ayrıca /etc/initramfs-tools/conf.d/resume dosyasında da düzelt.

Benzer olabileceğini düşündüğüm sorunla ilgili başlık:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=12538.0
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

garafatma

Alıntı YapStarting ...
Starting ..(bilmem ne)

Lütfen yardım isterken daha açıklayıcı olun. Orada ne yazdığını bilmezsek tahminler doğrulutusnda yanlış yolda bile gidebiliriz.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010