Ubuntu 9.10 (Karmic Koala ) kararlı sürüm yayımlandı !

Başlatan ironic, 29 Ekim 2009 - 14:46:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Onoktake

Alıntı yapılan: ozan2680 - 01 Kasım 2009 - 14:54:32
9.10 biraz hatalı gibi geldi bana ve empaty güzel değil pidgin daha güzel

Birçok yeniliğin olduğu yerde hataların olması olası ve öngörülebilecek birşey. Benim tavsiyem, Ubuntu'yu işinde kullanan arkadaşlar şimdilik 9.04'e biraz daha devam etsinler ki 9.10'daki ufak sorunlar çözülene kadar işleri aksamasın.
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

empax

2 gunde 3.formati attirdi sagolsun 9.10  :)
Umut guncellemelere kaldi. Daha 9.10'u denemeyenler bence acele etmesin biraz daha beklesinler...
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

okanlnx

herkese hayırlı olsun :)
bu sürüm biraz daha afilli olmuş. ben beğendim açıkçası...

aliorhan

9.10 temiz kurulum yaptım.64 bit olarak kullanıyorum şu anda ve gayet memnunum.Sadece emesenede garip hatalar geliyor karşıma o kadar.Bende amsn kullanmaya başladım.

Teşekkürler ubuntu ekibi.

rdmplt

ubuntu Netbook remix de ekran parlaklığının titremesi bi azalıp bi artması sorununu bende yaşıyorum, çözümüm de şu; alt+f2 killall gnome-power-manager

bunu yapınca pil seviyesi panelden kayboluyor ama olsun gözlerimin bozulmasından iyidir. Birde 9.04 nbr de klasik masaüstüne geçiş yapabiliyoduk 9.10 da ben bulamadım kaldırılmış mı bu seçenek?

Yiğit Ateş

Ben de 64 bit olarak kurdum ve bugüne kadar kullandığım en kararlı ve en hızlı Ubuntu sürümü olmuş. Hiçbir sorun çıkmadı şimdiye kadar, ubuntu ekibi çok iyi bir iş çıkarmış.

Onoktake

Azıcık(!) kablosuz ağ ile uğraşmama rağmen benim de çok hoşuma gitti. :)
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

sabian

Alıntı yapılan: samurai - 09 Kasım 2009 - 23:11:09
Ben de 64 bit olarak kurdum ve bugüne kadar kullandığım en kararlı ve en hızlı Ubuntu sürümü olmuş. Hiçbir sorun çıkmadı şimdiye kadar, ubuntu ekibi çok iyi bir iş çıkarmış.

Bu durum sadece 64 bit'ler için mi geçerli ? Ben güncellemeyle geçtim 9.10'a, bilgisayarın açılışı beni çıldırtıyor. En az 3 kat yavaşladı. Eskiden (9.04) 10-15 sn'de açılan sistem, şimdi 40-45 sn'de açılır oldu. Hatta XP ubuntu'dan yavaştı epey ama şimdi neredeyse aynı zamanda açılıyorlar. Anlayabilmiş değilim. O yüzden Şimdilik 9.10 kurulu olmasına rağmen Mint kullanmayı tercih ediyorum.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: dewrim2 - 10 Kasım 2009 - 00:58:28

Bu durum sadece 64 bit'ler için mi geçerli ? Ben güncellemeyle geçtim 9.10'a, bilgisayarın açılışı beni çıldırtıyor. En az 3 kat yavaşladı. Eskiden (9.04) 10-15 sn'de açılan sistem, şimdi 40-45 sn'de açılır oldu. Hatta XP ubuntu'dan yavaştı epey ama şimdi neredeyse aynı zamanda açılıyorlar. Anlayabilmiş değilim. O yüzden Şimdilik 9.10 kurulu olmasına rağmen Mint kullanmayı tercih ediyorum.
64 bit biraz daha hızlı olsa da söylediğin kadar fark oluşması imkansız bence sana temiz kurulum yolları gözüküyor :D

Onoktake

@dewrim2, temiz kurulum yapmanı tavsiye ederim. 64bit meselesine gelince, eğer yeni bir bilgisayarın varsa, (örneğin çift çekirdek, 4 GB RAM vs.) şiddetle 64 bit kullanmanı tavsiye ederim.

eci

Benim 9.10 kurulumundan sonra ufak bir sıkıntım var çözemedim. Farenin topu ile masaüstü arasında geçiş yapamıyorum. compiz de fare topu için bir seçenekte bulamadım. eski sürümlerde otomatik olarak ayarlı geliyordu. bilen bir arkadaş varmı bu durumu ?

heartsmagic

Alıntı yapılan: eci - 10 Kasım 2009 - 15:14:12
Benim 9.10 kurulumundan sonra ufak bir sıkıntım var çözemedim. Farenin topu ile masaüstü arasında geçiş yapamıyorum. compiz de fare topu için bir seçenekte bulamadım. eski sürümlerde otomatik olarak ayarlı geliyordu. bilen bir arkadaş varmı bu durumu ?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13342.0
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eci

ensonkullanıcı

Alıntı yapılan: dewrim2 - 10 Kasım 2009 - 00:58:28

Bende de benzer bir durum var ama daha abartılı. Açılış  süresi 75-80 saniyeye kadar yükseldi (daha önce 40 sn civarındaydı). Ben de 9.04'ten güncellemeyle yükledim 9.10'u. Kapanış yaklaşık 7 saniye filan sürüyor ama açılışta iş çığrından çıktı. Bir süre daha sıfırdan yükleme yapamayacağım, bu duruma dair başka önerisi olan var mıdır? (forumda yer alan performans ile ilgili önerileri de uyguladım)
Bu arada makine şu

eci

açılış süresi 9.04 'e göre daha uzun sürüyor.

sudocu

acilista cikan yazilari gormek icin verbose mod mu deniyordu, iste ona gecip sorunu gorebilirsin. mesela ntfs bolumler varsa belki onlari mount etmek isterken takilyordu belki yerel ag icin otomatik ip alirken takiliyor ya da bir donanimi baslatmaya calisrken takiliyordur. anlamanin tek yolu acilistaki mesajlari gormek.
her seyin basi sudo!

Yusuff

Alıntı yapılan: eci - 11 Kasım 2009 - 16:22:49
açılış süresi 9.04 'e göre daha uzun sürüyor.

Bende daha kısa sürüyor.

Fare tekerleğiyle masaüstü değiştirme sorunu bende de vardı. Compiz settings manager'i kurdum. O konuda belirtilen ayarları yaptım ancak bu sefer tekerleği nerde çevirsem masaüstü değişiyordu. Bir web sayfasını aşağı indiremiyordum.

Neyse ki şu anda oldu. Teşekkür ederim
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

xwes

Açiliş suresinin uzunlugundan yakinanlara onerim: bum kurup gerkesiz servisleri kapatabilirsiniz, ayrica deneyimlerime gore swap alanini devre dişi birakinca da açiliş hizlaniyor(RAMiniz çok duşuk degilse), grubta bekleme suresini de 0 yapin. Bir de isterseniz ontanimli kapatma şeklini hibernate yapin. Bu şekilde ozelleştirmelerle kubuntu'mun açiliş suresi 27 saniyeye indi (gruptan masaustune)

Onoktake

Adım adım daha da iyileşiyor. Ama çok hızlı sürüm güncelleniyor. :)