Üç boyutlu panel nasıl kullanılır ?

Başlatan ceylandag, 29 Ekim 2009 - 10:58:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ceylandag

Üç boyutlu paneli kullanmak için herhangi bir yazılım gereklimdir.
3 Boyutlu paneli nasıl kullanabilirim?

--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

agritux

awn ya da cairo dock olarak forumda aratırsan çok çok fazla sonuçla karşılaşırsın..

aynshtein

Avant-window-navigator (AWN) en kullanışlı olan Dock'lardan biridir. (kısayol paneli diyebiliriz sanırım) Bunun haricinde depolarda bir kaç tane daha var. Hatta Gnome-Do'nun da Dock özelliği mevcut ancak ben pek verim alamadım. Forumda ufak bir araştırma ile Avant'ın kurulumu ve kullanımı hakkında bilgi alabilirsin...

Bir de ufak bir ekleme yapayım: AWN kullanabilmek için Compiz'i aktif hale getirmelisin, aksi taktirde çalışmaz :)
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

Sherlock Holmes

karapece

3 boyutlu yapmak nasıl mümkün oluyor peki?
forumda bulamadım cünkü...

agritux

paneli üç boyutlu yapmıyorsunuz. üç boyutlu panel kuruyorsunuz. forumda en ufak ayrıntısına kadar anlatılmış tonla konu var
bakınız:

Alıntı yapılan: agritux - 29 Ekim 2009 - 11:06:45
awn ya da cairo dock olarak forumda aratırsan çok çok fazla sonuçla karşılaşırsın..

karapece

peki;

aktaramamışım o zaman...

3 boyutlu panel haline nasıl getiricem o zaman? çünkü kuruduğum panel(awn veya cairo dock fark etmiyor) tek boyut olarak duruyor...

örneğin fotoda iconlar zeminin üstündeymiş gibi. Bende ne yüklediysem öyle olmadı. bu yüzden sormuştum.

Hala Bu ayarı anlatan bilgi forumda olduğunu düşünüyor musunuz?

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: karapece - 26 Mart 2010 - 23:19:26
peki;

aktaramamışım o zaman...

3 boyutlu panel haline nasıl getiricem o zaman? çünkü kuruduğum panel(awn veya cairo dock fark etmiyor) tek boyut olarak duruyor...

örneğin fotoda iconlar zeminin üstündeymiş gibi. Bende ne yüklediysem öyle olmadı. bu yüzden sormuştum.

Hala Bu ayarı anlatan bilgi forumda olduğunu düşünüyor musunuz?
Şu anda kurulu değil ama awn ayarlarına gir orda efektler kısmında olması lazım.

özgürubuntu

Hızla gelişen ve her seferinde beni daha da çok kendisine bağlayan Docky'yi de anmadan geçmeyelim derim..
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,15463.0.html

eribol

Alıntı YapHala Bu ayarı anlatan bilgi forumda olduğunu düşünüyor musunuz?
evet düşünüyoruz. Ben bunun için cairo-dock kullanıyorum. Eğer compiz açıksa daha janjanlı görünür. Yoksa arka taraf çok kötü görünebilir.

karapece

Alıntı yapılan: eribol - 26 Mart 2010 - 23:39:36
Alıntı YapHala Bu ayarı anlatan bilgi forumda olduğunu düşünüyor musunuz?
evet düşünüyoruz. Ben bunun için cairo-dock kullanıyorum. Eğer compiz açıksa daha janjanlı görünür. Yoksa arka taraf çok kötü görünebilir.

peki düşündüğünüzü tarif edebilir misiniz?

burdan anlaşılması zor oluyor da... compiz acık bende de ancak olmadı...

eribol

Paket yöneticisinden cairo-dock diye aratın. Gördüğünüz paketleri kurun. Sonra Alt+F2 ile gelen kutuya cairo-dock yazın.
[IMG]http://pic1.resimupload.com/r7/thumb_937315603.png[/img]

karapece

şuan zaten cairo-dock kullanıyorum...

ancak 3d yok. 2d var benim donanımımdan mı acaba?yoksa yeniden silip denemeli miyim?

ironic

Alıntı yapılan: karapece - 26 Mart 2010 - 23:55:05
şuan zaten cairo-dock kullanıyorum...

ancak 3d yok. 2d var benim donanımımdan mı acaba?yoksa yeniden silip denemeli miyim?

Farklı temalar ile deneyin.  Ayrıca 3 çeşit efekt takımı mevcut. Cairo oldukça gelişmiş özellikleri olan bir program. Ayarları biraz karışık gelebilir.