9.10 nu ne zaman kuracaksınız?

Başlatan superjax, 28 Ekim 2009 - 22:06:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

superjax

arkadaşlar ben yeni sürümü yarın indirip kurmayı düşünüyorum.sizler ne yapacaksınız?beklemek gerekir mi biraz?

tab

olabilir.
ama sunu da belirmek gerekir şimdi indirip kursanda olur eksik olan bazı veriler guncelleme ile telafi ediliyor zaten ama bende guncelleme ile uğrasmak istemiyorum onun için bende yarın dusunuyorum sana kolay gelsin.. :)

aynshtein

Beklemek mi? Niye ki? Ben alpha 2 sürümünden beri kullanıyorum. Yaklaşık 4 aydır ufak tefek aksaklıkların dışında bir sıkıntı yaşamadım. Final sürüm için de beklemeye niyetim yok. (Aslında güncelleme yapıp kuracaktım ancak bugün bir Nvidia sürücüsü yükledikten sonra sistem darmaduman oldu. Geri döndürmeyi becerdim ama bu sefer de başlangıçta çalışması gereken (nm-applet, gnome-volume-control-applet, gnome-screensaver vb.) uygulamalar açılmıyor. O yüzden yarın sürüm çıkar çıkmaz indirmeye başlayıp hemen sıfırdan kurulum yapacağım...)
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

superjax

yarın indirip temizde sıfır kurulum yapmak lazım ben pek internet ortamında olamadığım için beta sürüm falan kullanamadım.sorun,çöz,hatayı bul falan....
zaman az olunca.

tab

Alıntı yapılan: aynshtein - 28 Ekim 2009 - 22:11:03
Beklemek mi? Niye ki? Ben alpha 2 sürümünden beri kullanıyorum. Yaklaşık 4 aydır ufak tefek aksaklıkların dışında bir sıkıntı yaşamadım. Final sürüm için de beklemeye niyetim yok. (Aslında güncelleme yapıp kuracaktım ancak bugün bir Nvidia sürücüsü yükledikten sonra sistem darmaduman oldu. Geri döndürmeyi becerdim ama bu sefer de başlangıçta çalışması gereken (nm-applet, gnome-volume-control-applet, gnome-screensaver vb.) uygulamalar açılmıyor. O yüzden yarın sürüm çıkar çıkmaz indirmeye başlayıp hemen sıfırdan kurulum yapacağım...)

arkadas da bundan oturu korkduğu için boyle birsey soruyor olabilir zira gec kalmıs ama olsun onemli olan niyet

gelgelelim sizin dediğinize benim pek vaktım olmadığı için genelde finel surumleri yukluyorum alpha cok sorun yasıyorum tabi ki kişisel yanlıs anlamayın lutfen :)

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: superjax - 28 Ekim 2009 - 22:06:11
arkadaşlar ben yeni sürümü yarın indirip kurmayı düşünüyorum.sizler ne yapacaksınız?beklemek gerekir mi biraz?

Sabahlamayı .!  :)

tab

saat 00.00 dan sonra kararlı surumu indirebiliyoruz değil mi.yoksa sabahı beklemek mi gerekiyor tam oturması için

superjax

türkiye saatine göre sürüm nezaman nette olacak ki?

tab

ubuntu nun ana sayfasından indirebiiliyorsun bildiğim kadarıyla saat farkı yok..

http://www.ubuntu.com/

FıratikUS

Birkaç gündür bütün güncellemeleri alıyorum;sistem/ubuntu hakkında' ya tıklıyınca 9.10 kullandığım gözüküyor.
Heralde artık 9.10 indirip tekrar kurmama gerek yok?
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

tab

@BayboraKaan üstat en iyisi de bu değil mi?

sistem tazelenmiş yenilenmiş oluyor..

superjax

aynentemiz kurulum lazım.benim bildiğim 9.10 de sistem için çok büyük değişiklikler var zaten

xwes

RC çiktiginda yukseltmiştim. Her gun guncelliyorum maşallah kubuntum takir takir çalişiyor.

wiper

http://www.ubuntu-tr.net

Solda 9.10 logosu var. Çıktığı anda otomatik olarak orada yeni sürümün olduğu duyurulacak.

ironic

Kararım değişir mi bilmiyorum ama resmi CD yi beklemek gibi bir düşüncem var. Bayağıdır Karmic  kullandığım için bir süre daha olgunlaşmasını beklemenin iyi olacağını düşünüyorum.  Zaten 5-6 güne  Mandriva 2010 da yayımlanacak. Önceliği ona vereceğim.

localhost

Eger bir degisiklik olmazsa yarin aksama 18:00/24:00 arasi tam sürüm cikar. Son iki sürüm bu sekilde cikmisti.
Linux LPIC1 - MCSA

superjax

erkuserdem

Beklemek ne alaka ya adamlar tam sürüm çıkartıyorlar işe, zaten bekliyoruz aylardır :D

tab

Alıntı yapılan: localhost - 28 Ekim 2009 - 22:42:12
Eger bir degisiklik olmazsa yarin aksama 18:00/24:00 arasi tam sürüm cikar. Son iki sürüm bu sekilde cikmisti.

hmm boyle olduğunu fark etmemiştim gerci gece kurulum yaptığım içindir :D

her yeni surumde o gece yanımda kahve ubuntu tr sayfası acık kurulum yapmak bile beni heycanlandırıyor
bu arada ne gibi değişiklikler var yeni surumde cok değişiklik var deniliyor ama yine de sorma gereği duydum acıkcası..

ironic

Alıntı yapılan: tolga ali - 28 Ekim 2009 - 22:48:50
Alıntı yapılan: localhost - 28 Ekim 2009 - 22:42:12

hmm boyle olduğunu fark etmemiştim gerci gece kurulum yaptığım içindir :D

her yeni surumde o gece yanımda kahve ubuntu tr sayfası acık kurulum yapmak bile beni heycanlandırıyor
bu arada ne gibi değişiklikler var yeni surumde cok değişiklik var deniliyor ama yine de sorma gereği duydum acıkcası..

Aslında ara ara Ubuntu 9.10 geliştirme sürümlerinde anlatılmıştı. KIsaca değinecek olursak

*2.6.31 serisi yeni bir çekirdek.
*Yeni bir Gnome sürümü (2.28.1)
*Birçok sistem bileşeninin daha güncel sürümleri (alsa, pulse ses sunucuları vs.)
*Program ekle kaldır yerine gelen daha kullanışlı Ubuntu yazılım merkezi
*İntel ekran kartları için yeni bir mimari
*Önemli gördüğüm bir yenilik daha Empathy. Ben çok beğeniyorum. (Pidgin e de devam tabii ki : ) )
*Öntanımlı gelen Firefox 3.5 sürümü
*Daha güncel programların yeraldığı zengin bir depo.
*Yeni bir Compiz sürümü
* Çeşitili görsel özelleştirmeler (Forumda paylaşıldı)
...
Aklıma gelenler bunlar.

tab

gercekten super ve etkileyici
off diyorum gecmez simdi zaman heycanlandıkya ehh :D

superjax

evet umarım yıllar geçtikce daha hızlı gelişir ubuntu

erkuserdem

Önceki sürümlerde çalışmayan ses kartım nihayet 9.10 beta da tıkır tıkır çalışıyor oleyy :D   Ayrıcaa ndiswrapper kullanmayada son, wireless driverim da sorunsuz çalıştı beta da :)  Benden mutlusu yok, yaşasın 9.10

tab

şunu soyleyebilirim bazı resimler gordum giriş ekranı masaüstü ve suan siyah olarak dolan ubuntu arka planının rengi vs gibi değişiklikler gormustum ama dediğim gibi resim de..

Alıntı yapılan: superjax - 28 Ekim 2009 - 23:05:03
evet umarım yıllar geçtikce daha hızlı gelişir ubuntu

bu temennine yurekten katılıyorum..

superjax

tam olarak kaçta çıkacak acaba?hala aklımda bu soru var?bi heycan basmadı da değil ha:)