Compiz Fusion Hakkında....

Başlatan emre2147, 27 Temmuz 2009 - 12:19:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre2147

Arkadaşlar ben aşırı acemi bir linux kullanıcısıyım ubuntuyu yeni kurdum bu çok janjanlı gözüküyordu internette. CompisFusionla tanıştıktan sonra ubuntuyu mahvettim :'( . Şimdi CompisFusion'ı nasıl kaldırabilir ve İlk yüklediğim hale getirebilirim Ubuntumu....

Yardımlarınız için teşekkürler...

emre2147...

ihtiyar said

Konu açmak, soru sormak, konu açarken hangi çerçevede hareket etmek ve dahası için;

Önce: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4.0.html

Sonra: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/board,142.0.html

Başlıklarını dikkatli bir şekilde okuduktan sonra sorununuz hakkında arama yapmayı deneyiniz. Forum, bir çeşit bilgi bankası hüviyeti kazanmıştır, birçok sorunun cevabı mevcuttur.

Konuyu gerekli olan yere taşıyorum.

maxxblade

Alıntı yapılan: emre2147 - 27 Temmuz 2009 - 12:19:39
Arkadaşlar ben aşırı acemi bir linux kullanıcısıyım ubuntuyu yeni kurdum bu çok janjanlı gözüküyordu internette. CompisFusionla tanıştıktan sonra ubuntuyu mahvettim :'( . Şimdi CompisFusion'ı nasıl kaldırabilir ve İlk yüklediğim hale getirebilirim Ubuntumu....

emre2147...
neden mahvoldu?

emre2147

Alıntı yapılan: maxxblade - 27 Temmuz 2009 - 12:47:49
Alıntı yapılan: emre2147 - 27 Temmuz 2009 - 12:19:39

emre2147...
neden mahvoldu?

Bütün ayarlayıla uğraştım bozdum mahvettim... :D tek istediğin ilk defa yüklediğim gibi bir ubuntu elde etmek....

ihtiyar said

Alt>F2

metacity --replace

deyince ne oluyor?

emre2147

Herhangi birşey olmuyorsadece pencereler yeniden geliyor.... Mesela Konuk oturumuna hiç dokumnadığım için ilk halinde o hale geri döndürmek istiyorum.... Yokmu bir çaresi....

ihtiyar said

Alıntı yapılan: emre2147 - 27 Temmuz 2009 - 13:25:47
Herhangi * bir şey olmuyorsadece pencereler yeniden geliyor.... Mesela Konuk oturumuna hiç dokumnadığım için ilk halinde o hale geri döndürmek istiyorum.... Yokmu bir çaresi....

Pencerelerin yeniden geleceğini biliyorum. :) İlk haline gelmiş olmuyor mu işte? Birkaç şey dene bakalım verdiğim komutu işlettikten sonra.

emre2147

Tamam bi ara pencerelerin kapatma düğmeleri gelmiyordu onlar felan geliyor ama benim bahesttiğim hani kurduk ilk defa ubuntuyu ilk ekran geldi :D o anı istiyorum... mesela şu anda sağ tıklayınca birşey çıkmıyor ubuntuda...

ihtiyar said

Alıntı yapılan: emre2147 - 27 Temmuz 2009 - 13:47:04
Tamam bi ara pencerelerin kapatma düğmeleri gelmiyordu onlar felan geliyor ama benim bahesttiğim hani kurduk ilk defa ubuntuyu ilk ekran geldi :D o anı istiyorum... mesela şu anda sağ tıklayınca * bir şey çıkmıyor ubuntuda...

Neler yaptınız, bilmiyoruz ki geri dönüş için yol gösterelim. Belki diğer arkadaşların tavsiyeleri olabilir, biraz bekleyin. Bu bekleme aşamasında da verdiğim linklere göz atın.

gio

düz adam mantığıyla yaklaşacam. eğer fazla zaman geçirmediyseniz, yeni bir kullanıcı oluşturun sonra önceki kullanıcıyı uzayın derinliklerine yollayın.

utdmr

Ev dizininizdeki dosyaları yedekleyip:[/b]cd
rm * -rf
komutunu verirseniz ayarlarınız sıfırlanacaktır.

Not: Alttaki post'tan devam ediniz..:)
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

localhost

Alıntı yapılan: utdemir - 27 Temmuz 2009 - 14:21:38
Ev dizininizdeki dosyaları yedekleyip:cd
rm * -rf
komutunu verirseniz ayarlarınız sıfırlanacaktır.
Elestirmek gibi olmasin ama verdiginiz komut hic bir anlam ifade etmiyor. o komutu / buradayken verir ardindan sudo eklerse tüm sistemi siler. Home klasörü altinda gizli dosyalarida görmeyecegi icin .bashrc gibi terminal icin gerekli olan dosyalarda silinir. Komutta da yanlislik var. rm -rf * seklinde uygulanir. Bunun yerine söyle bir öneri sunabilirsiniz.
Terminal acilir. Acilan terminal direk home dizini icinde oldugu icin komut asagidaki gibi uygulanir.
rm -rf .gnome2 .gnome2_private .gconf .gconfd   varsa compiz dizini .gconfd den sonra eklenir.

Linux LPIC1 - MCSA

utdmr

Alıntı yapılan: Kirmizi - 27 Temmuz 2009 - 14:36:47
... Elestirmek gibi olmasin ama verdiginiz komut hic bir anlam ifade etmiyor. o komutu / buradayken verir ardindan sudo eklerse tüm sistemi siler. Home klasörü altinda gizli dosyalarida görmeyecegi icin .bashrc gibi terminal icin gerekli olan dosyalarda silinir. Komutta da yanlislik var. rm -rf * seklinde uygulanir. ...
Tabii ki alınmıyorum, sonuçta herkes hata yapabilir, aynı şekilde, mantıken düşündüğümüzde, "cd" komutunu parametresiz olarak verince home dizinine gitmesi, ardından da komutu uygulaması, home dizinini temizleyebilir. "rm" komutunun açıklamasında da sizin söylediğiniz gibi geçmesine rağmen, seçenekleri ardından yazmanın bir farkı olacağını sanmıyordum, var mı?
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

localhost

rm -rf * dediginizde tüm herseyi siler. Home dizininde klasörlerden baska bashrc gibi dosyalar silindiginde sorunlar cikabilir.
Linux LPIC1 - MCSA

ironic

rm -rf ~/.config/compiz ~/.cache/compizconfig ~/.gconf/apps/compiz

başka yerde yok sanırsam :)

emre2147

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 27 Temmuz 2009 - 13:51:23
Alıntı yapılan: emre2147 - 27 Temmuz 2009 - 13:47:04
Tamam bi ara pencerelerin kapatma düğmeleri gelmiyordu onlar felan geliyor ama benim bahesttiğim hani kurduk ilk defa ubuntuyu ilk ekran geldi :D o anı istiyorum... mesela şu anda sağ tıklayınca * bir şey çıkmıyor ubuntuda...

Neler yaptınız, bilmiyoruz ki geri dönüş için yol gösterelim. Belki diğer arkadaşların tavsiyeleri olabilir, biraz bekleyin. Bu bekleme aşamasında da verdiğim linklere göz atın.

Sadece compiz fusion u yükledikten sonrabaşıma gelen geldi masaüstünü dahi göremiyorum bakın....
Yani sadece Compiz FUsion u kaldırıp baştan kurarsam sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum

heartsmagic

rm -rf .gnome2 .gnome2_private .gconf .gconfd 

Bunu denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emre2147

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Temmuz 2009 - 22:21:07
rm -rf .gnome2 .gnome2_private .gconf .gconfd 

Bunu denedin mi?

Satıra devam ediyor...

ironic

Alıntı yapılan: ironic - 27 Temmuz 2009 - 22:40:34

Bu komut bende compiz i sıfırlıyor. @heartsmagic, compiz ayar dosyaları ayrıca /.cache/compizconfig , /.config/compiz dizinlerinde de bulunuyor.

emre2147

Bende hiç öyle birşeyler yapmiyor nedense satıra devam ediyor

ironic

Komut bir çıktı vermeyecek zaten. Compiz ayar yöneticisi yüklüyse açıp ayarları yapabilirsin. Sıfırlanmış olması gerek.

emre2147

Alıntı yapılan: ironic - 27 Temmuz 2009 - 22:40:34

Bu komut sıfırladı CF'nu teşekkür ederim ilginizden dolayı.