[Çözüldü] Microsoft Outlook programının benzerini arıyorum...

Başlatan cengizun, 28 Ekim 2009 - 14:51:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cengizun

Arkadaşlar merhaba...

Thunderbird, Kmail ve Uvolution programlarını kullandım. Aradığımı bulamadım. Diyeceksin ki aradığın ne?

Microsoft Autlook programında gelen mailleri gelme tarihlerine göre klasörleyen bir sistem vardı, acaba böyle bir program var mı ya da Thunderbird, Kmail ve Uvolution programlarında olabiliyor mu bu özellik. Gördüğüm kadarı ile bu programlar daha çok Autlook Express gibi programlar. Yanılıyor muyum?
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

ironic

Kmail de vardı bu özellik. Ubuntu üzerinde hiç kurup kullanmadım ama Mandriva ve Pardus ile gelen Kmail de bu özellik öntanımlı olarak geliyordu.

cengizun

Onda da takvim yok. Sadece mail kontrolü yapabiliyoruz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ekim 2009 - 07:58:46

Sen öyle dedikten sonra dikkatli baktım, bende yoktu takvim ve Kontact paketleri. Onları da indirdim. şimdi tamam sanırım Kmail bu işi yapıyor gibi görünüyor...

İlgilenip bir rapor vereceğim...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ekim 2009 - 17:01:01

Peki çok şey mi istemiş olurum acaba türkçe nasıl yaparım bu programı ben...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

umutubuntu

Kontact
Bir çok uygulama bu  programda toplanmıştır Kmail'de buna dahildir.
İçeriğinde adres defteri, takvim, not alma, yapılacaklar listesi vs. ile birlikte gelir.
sudo apt-get install kontact
Türkçeleştirme için buraya bakabilirsin.

cengizun

Evet evet, tesadüf bu ne acaba diye kurdum süper çıktı.

Peki türkçe oluyor mu bu meret...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ekim 2009 - 09:16:27

Pardon ya yazmışın zaten ilk gördüğüme yanıt yazdım, biraz tez canlılık var da e haliyle dezavantajını da yaşıyoruz...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ekim 2009 - 18:25:45

Hoca süper bişii bu olay. Sağ olun yardımlarınız için...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

umutubuntu

Linux'ta en sevdiğiniz program diye sorsalar Kontact derim, hele ki Kaddressbook adres defteri eşsizdir.

cengizun

@umutubuntu şöyle bir sorun yaşıyorum. Kmail adresbook ta da yaşadım konu ile ilgili başlık atayım dedim...

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13244.0

Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

garafatma

@cengizun, sorun çözüldüyse diğer başlıktan devam edebilirsiniz, Tek başlıkta tek çözüm olması için dikkat ediyoruz. Eğer çözüldyse kilitleyeceğim.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

cengizun

Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr