Ubuntu Türkiye forum adına sticker hazırlanması için destek olur musunuz?

Başlatan eren, 27 Ekim 2009 - 00:01:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu Türkiye forum adına sticker hazırlanması için destek olur musunuz?

Hazırlanması için destek olurum
13 (23.2%)
Maliyeti için destek olurum
13 (23.2%)
Hazırlanmasına ve maliyetine destek olurum.
6 (10.7%)
Herkes payına düşen maliyeti karşılasın, hazırlanmasına destek olurum
14 (25%)
Bu fikir çok saçma
10 (17.9%)

Toplam Oy Verenler: 53

badhero

Ben de söktüm ama o tarz bir Ubuntu etiketi bulmak zor. Vista etiketini sökmek de oldukça zor oldu. Bırakmak istemedi bilgisayarı :)

badhero

Siyah olan harika. Diğerleri de harika ama sarı kırmızı olan çok "sırıtır".

raspacı

nereye gidersen git kendini de götürürsün.

Alquimista

@foma, elbette 5x8 olarakta dikey olarakta çalışabiliriz. yatay daha kullanışlı geldiğinden bana o şekilde çalışmıştım, nasıl isterseniz.

BayboraKaan'ın eklediği etiketler 5x8 olarak yapılırsa bence çok büyük olur =) o ebatlarda yada daha ufak muhakkak ki ama kuşe yaparsak uzun soluklu, sağlam olmaz. onları bu vista, intel gibi bilgisayarlara yapıştırıp gönderdikleri o metalimsi malzemeden ve o boyutta yapmak gerekir bence ki çok yer sanıyorum yoktur o şekilde bir üretim yapan. hiç yoktur demiyorum mutlaka vardır ama az olduğundan ve çok talep edilen bir iş olmadığından dolayı maliyet konusunda fikrim yok, ben bir kaç yere haber verdim bilgi verecekler kullanılan malzeme ve fiyat konusunda bilgi alınca döneceğim yeniden.

vista stickerları için, arabalar için, super tuşu için; bunların hepsi içinde çalışmalar yapabiliriz elbette ama bence öncelikle kuşe çıkartmalar (çok amaçlı olabileceği için) için bir deneme yapalım. ihtiyaçlarımızı ne kadar karşılıyor bir görelim. sonra ardından farklı farklı çalışmalar yapabiliriz bence.

site sahiplerinin haberi olmadan, onay almadan sitenin adresini etiketlerde kullanırsak acaba sonradan naptınız siz yahu demesinler =) hani bana kalsa yarın gönderirim 2000 adet siyah olandan tasarımı haftayada size postalarım =D
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Alquimista

@BayboraKaan, görüntüsünü gönderdiğin ufak etiketler benimde çok hoşuma gidiyor, detayları bu bahane ile öğrenelimde hemen olmazsa zaman içerisinde yapmayı çok isterim =D

@keiser_soze, siyah olanlardan başlasak mı acaba o zaman baskıya =) genel olarak herkes siyah istemiş sanki.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Sherlock Holmes

Kendi yapımlarımdır.  :D

[IMG]http://i47.tinypic.com/5vudl5.png[/img]
[IMG]http://i45.tinypic.com/rqvkuw.png[/img]
[IMG]http://i48.tinypic.com/29c1640.png[/img]
[IMG]http://i45.tinypic.com/n1qcs5.png[/img]

Kendi dizüstüm için Sticker isterdim.
LCD'nin arka yüzüne ve Super_Tuş olarak.!

gimpprofessional

Gimp Uzmanı artık Full Circle Magazine 'de yazıyor. Son sayısını incelediniz mi? http://fullcirclemagazine.org/

Gimp Uzmanı blog
http://gimpuzmani.wordpress.com/

Şimdiye kadar yayınlanmış tüm makaleler.
http://www.facebook.com/pages/Gimp-Uzmani/325906387399?ref=mf

bytan

Eline sağlık @ğnome. En üsttekini arkaplanıma aktarıyorum. :)

Not. Boyutu ufak geldi. Acaba daha büyük boyutlusu var mıdır? :)

No2. Onu da hallettim. Gayet güzel oturdu.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Sherlock Holmes

Mesajınızı geç farkettim @bytan.  :'(
Resmi tekrar elden geçirdim.  :D Uygun boyutta olacağına inanıyorum.  ;)
[IMG]http://i49.tinypic.com/21o6ir5.jpg[/img]

badhero

Haritalı olanlar beni sarmadı ama daha önce AlmaMorena arkadaşımızın yaptığı tasarımlardan sol tarafta olanların hepsi çok çekici, sadece beyaz olan hariç :D

superjax

bence de haritalılar bana göre değil diğer bahsi geçen siyah tasarım daha iyi

bytan

Bu haliyle ekrana daha güzel oturdu. :) Tekrar eline sağlık @ğnome.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: bethiro - 08 Aralık 2009 - 22:38:03
Haritalı olanlar beni sarmadı....
Alıntı yapılan: superjax - 08 Aralık 2009 - 22:46:15
bence de haritalılar bana göre değil

Sadece harita diye baksaydım benimde ilgimi çekmezdi.  :)
Genel olarak resimlerin görsel dışında sunmuş olduğu bir içerik vardır,
zaman renkleri soldursa'da mesaj her daim taze kalır.

Alıntı yapılan: bytan - 09 Aralık 2009 - 00:02:26
Bu haliyle ekrana daha güzel oturdu. :) Tekrar eline sağlık @ğnome.
Teşekkür ederim.

garafatma

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 08 Aralık 2009 - 21:17:32
@BayboraKaan, görüntüsünü gönderdiğin ufak etiketler benimde çok hoşuma gidiyor, detayları bu bahane ile öğrenelimde hemen olmazsa zaman içerisinde yapmayı çok isterim =D

@keiser_soze, siyah olanlardan başlasak mı acaba o zaman baskıya =) genel olarak herkes siyah istemiş sanki.

O zaman başlayalım bence de, isteyende özel mesajla adresi yollasın sana :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Alquimista

Ubuntu Stickerlar Hazır..

(bunu başlık olarak açmak isterdim ama uygun düşecek bölümü kestiremedim)

Bir yerden başlamak gerekliydi konuştuğumuz gibi, bende en çok yorum alan 2 tasarımdan 1000'er tane gönderdim. Yeni yıl dönemi olması sebebi ile matbaalarda baskı zaman alabiliyor bu yüzden biraz geç ulaştı elime etiketler.

Şu şekilde görünüyor etiketler bilgisayar üzerinde;

İsteyen arkadaşlara her iki tasarımdan da 5er adet toplam 10 sticker göndereyim diyorum. Daha fazla sayıda isteyen olursa da özel mesajda kaç adet istediklerini belirtirlerse o sayıda gönderirim. Farklı bir fikriniz varsa ona görede hareket edebiliriz.

Sticker isteyen arkadaşlar özel mesaj ile adreslerini gönderirlerse ertesi gün kargolarını gönderirim.

Umarım beğenirsiniz, benim baya hoşuma gitti açıkcası.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sema

susema

ırmak

zeitgeist

Çok şık olmuş. Ubuntu.tr topluluğuna güzel bir yeni yıl hediyesi vermiş oldunuz böylece  ;) Çok teşekkürler.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Alquimista

beğenmenize çok sevindim arkadaşlar, ben teşekkür ederim. bu topluluğa az da olsa bir katkımız olabiliyorsa ne mutlu efendim.

kahraman masa esat