Backtrack Linux çekirdeği nasıl yüklenir?

Başlatan 0RI0N, 25 Ekim 2009 - 03:26:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

0RI0N

merhaba arkadaşlar

Backtrack linux çekirdeğini Ubuntuma nası yükleyebilirim bilgisi olan var mı acaba?

bytan

Çekirdek sürümü kaç? Ve neden özellikle o çekirdek? Onun özelliği nedir?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

0RI0N

backtrack 4 pre final sürümü çekirdeği... neden o çekirdek çünkü wlan kartımı ubuntum desteklemiyor broadcom desteğini sadece bactrack veriyo diye okumuştum doğru mudur? 

coni

Benim wlan kartımda broadcom ubuntu tanımıyor ama sonra internetten gerekli driverları indiriyor ve kullana biliyorsunuz.

Driver i yüklemek için Sistem - Yönetim - Donanım sürücüleri yolunu izleyin ve oradan aktifleştirin

0RI0N

Ya denedim olmuyor bi türlü backtrack 4 dvdsi ile başlattım bilgisayarı o zaman görüyo wlan'ı

bytan

Bir wlan sürücüsü için çekirdek derlemek biraz uzun bir yol olsa gerek. @erginemr'in anlatımını takip ederken, uygun sürücüyü çekirdeğine yüklersen, istediğin olur:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2268.0

Veya lspci çıktına bakıp, sürücüyü ona göre araman veya o konu üzerine yardım istemen daha kolay olan yol.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ayro

Alıntı yapılan: 0RI0N - 25 Ekim 2009 - 04:18:03
Ya denedim olmuyor bi türlü backtrack 4 dvdsi ile başlattım bilgisayarı o zaman görüyo wlan'ı
benim ekran kardım nvida .Önce synaptik ten version 180 i indirdim.Daha sonra donanım sürücülerine girdim etkinleştirdim yüklendi.

Aynı şekilde yaparsanız olabilir ??
Sistemi bilmeden istediğin gibi müdahile edemezsin!

0RI0N

Teşekkürler arkadaşlar umarım olur denicem söylediklerinizi

Karahan

Iyi geceler Benim kartimda broadcom ubuntu kurdugumda tanimisti sorun olacagini sanmiyorum ubuntuda