Gönderen Konu: Backtrack Linux çekirdeği nasıl yüklenir?  (Okunma sayısı 2969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
merhaba arkadaşlar

Backtrack linux çekirdeğini Ubuntuma nası yükleyebilirim bilgisi olan var mı acaba?

« Yanıtla #1 : »
Çekirdek sürümü kaç? Ve neden özellikle o çekirdek? Onun özelliği nedir?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

« Yanıtla #2 : »
backtrack 4 pre final sürümü çekirdeği... neden o çekirdek çünkü wlan kartımı ubuntum desteklemiyor broadcom desteğini sadece bactrack veriyo diye okumuştum doğru mudur? 

« Yanıtla #3 : »
Benim wlan kartımda broadcom ubuntu tanımıyor ama sonra internetten gerekli driverları indiriyor ve kullana biliyorsunuz.

Driver i yüklemek için Sistem - Yönetim - Donanım sürücüleri yolunu izleyin ve oradan aktifleştirin

« Yanıtla #4 : »
Ya denedim olmuyor bi türlü backtrack 4 dvdsi ile başlattım bilgisayarı o zaman görüyo wlan'ı

« Yanıtla #5 : »
Bir wlan sürücüsü için çekirdek derlemek biraz uzun bir yol olsa gerek. @erginemr'in anlatımını takip ederken, uygun sürücüyü çekirdeğine yüklersen, istediğin olur:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2268.0

Veya lspci çıktına bakıp, sürücüyü ona göre araman veya o konu üzerine yardım istemen daha kolay olan yol.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

« Yanıtla #6 : »
Ya denedim olmuyor bi türlü backtrack 4 dvdsi ile başlattım bilgisayarı o zaman görüyo wlan'ı
benim ekran kardım nvida .Önce synaptik ten version 180 i indirdim.Daha sonra donanım sürücülerine girdim etkinleştirdim yüklendi.

Aynı şekilde yaparsanız olabilir ??
Sistemi bilmeden istediğin gibi müdahile edemezsin!

« Yanıtla #7 : »
Teşekkürler arkadaşlar umarım olur denicem söylediklerinizi

« Yanıtla #8 : »
Iyi geceler Benim kartimda broadcom ubuntu kurdugumda tanimisti sorun olacagini sanmiyorum ubuntuda