Java

Başlatan emrah_y, 22 Ekim 2009 - 23:57:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrah_y

Arkadaşlar, internetteki chat odalarına giremiyorum.Java eklentisi yükleyiniz yazıyor.Oraya tıklayıp yüklüyorum ama arşiv oluşturulurken hta verdi diye bir pencere çıkıyor.Örneğin mırc gibi sitelerde sohbet odaları açıklıyorçBu konuda yardımcı olursanız sevinirim

heartsmagic

dpkg -l | grep jre ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emrah_y

Arşiv oluşturulurken hata oluştu diyor.Siteden indirmeye çalışıyorum ama yine aynı hatayı verecek galiba

localhost

SIz @heartsmagic`in istedigi ciktiyi verin. Isimiz kolaylassin.
Linux LPIC1 - MCSA

emrah_y

UnZip 6.00 of 20 April 2009, by Debian. Original by Info-ZIP.

Usage: unzip [-Z] [-opts[modifiers]] file[.zip]
    [-x xlist] [-d exdir]
      Default action is to extract files in list, except those in xlist, to exdir;
      file[.zip] may be a wildcard.  -Z => ZipInfo mode ("unzip -Z" for usage).

-p  extract files to pipe, no messages     -l  list files (short format)
      -f  freshen existing files, create none    -t  test compressed archive data
      -u  update files, create if necessary      -z  display archive comment only
      -v  list verbosely/show version info       -T  timestamp archive to latest
      -x  exclude files that follow (in xlist)   -d  extract files into exdir
    modifiers:
      -n  never overwrite existing files         -q  quiet mode (-qq => quieter)
      -o  overwrite files WITHOUT prompting      -a  auto-convert any text files
      -j  junk paths (do not make directories)   -aa treat ALL files as text
      -U  use escapes for all non-ASCII Unicode  -UU ignore any Unicode fields
      -C  match filenames case-insensitively     -L  make (some) names lowercase
      -X  restore UID/GID info                   -V  retain VMS version numbers
      -K  keep setuid/setgid/tacky permissions   -M  pipe through "more" pager
    See "unzip -hh" or unzip.txt for more help.  Examples:
      unzip data1 -x joe   => extract all files except joe from zipfile data1.zip
      unzip -p foo | more  => send contents of foo.zip via pipe into program more
      unzip -fo foo ReadMe => quietly replace existing ReadMe if archive file newer

heartsmagic

Bu neyin çıktısı?

emrah_y

şimdi ben java yı internetten indiriyorum.Oradan masaüstüne kaydettiğim indirilen dosyayı açmak isteyince
'Arşiv oluşturulurken bir hata oluştu'diye bi pencere açılıyor ve altında bunlar yazıyor...

foma

uygulamalar-donatılar-uçbirim'i aç.
aşağıdakini yaz ve çıkanları buraya yapıştır.
dpkg -l | grep jre
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

emrah_y

Kardeş yazdım ama bişe çıkmadı ki.Tam olarak bunu mu yazıyorum.Bunu yapıştırdıımda bişe çıkmadı.

heartsmagic

Alıntı yapılan: emrah_y - 23 Ekim 2009 - 00:41:32
Kardeş yazdım ama bişe çıkmadı ki.Tam olarak bunu mu yazıyorum.Bunu yapıştırdıımda bişe çıkmadı.

Sorun bu zaten. Üç defa sorduk ama son anda cevap geldi. Bir şey çıkmaması bizler için önem arz eder. Sende JRE kurulu değil.

sudo aptitude install sun-java6-jre

Kurulumun bir yerlerinde senden lisansı onaylaman istenecek. TAB tuşuna basıp Tamam de ve kurulumu bitir.

emrah_y

Başka bi ekran geldi.Şimdi paketler kuruluyor diyor..İnşallah olur.
Bu arada ben ubuntu hakkında çok bişe bilmiyorum.Sizi uğraştırdığım içim özür dilerim

foma

Alıntı yapılan: emrah_y - 23 Ekim 2009 - 00:52:35
Başka bi ekran geldi.Şimdi paketler kuruluyor diyor..İnşallah olur.
Bu arada ben ubuntu hakkında çok bişe bilmiyorum.Sizi uğraştırdığım içim özür dilerim

Özür dilemene gerek yok :)
Karşılaşabileceğin aksaklıkların hemen hemen hepsi forumda daha önce çözüme kavuşturulmuş şeyler olacaktır. Eğer işin içinden çıkamazsan bizi uğraştırmaktan çekinme :)
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

heartsmagic

@foma zaten söylemiş, özre gerek yok elbette. Ancak yavaş yavaş Ubuntu'yu öğrenene kadar dediklerimizi ilk elde aktarman güzel olacaktır :)
Anlamadığın bir şey varsa çekinmeden sorabilirsin elbette. Hepimiz aynı yollardan geçtik. Ayrıca forumdaki Acemiler İçin İlk Durak bölümünü bir ara mutlaka gezin.

s7e7v7e7n

bende @heartsmagic'in verdigi sudo komutu ile ucbirim den kurmaya çalıştım ama malesef şöyle bir hata ile karşılaştım.

hata diye düşündüm ondan hata dedim :)

E: /var/lib/dpkg/lock kilit alınamadı - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: (/var/lib/dpkg/) yönetim dizinini kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
Geniş durum bilgisi okunuyor     
Paketlerin durumu güncelleniyor... Bitti
E: /var/lib/dpkg/lock kilit alınamadı - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: (/var/lib/dpkg/) yönetim dizinini kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?

tabi bu işlemi yaparkende Quante PLus da indiriyorum paket yöneticisinden.. bilgin olsun diye söyledim belki onunla alakalı birşeydir
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

kuleyni

@tweety hata sizinde tahmin ettiğiniz gibi iki yönetim uygulamasını aynı anda kullanmaya çalışmanızdan kaynaklanıyor :)

s7e7v7e7n

anlamıştım cünkü Plus Java desteklimiş java olmadan çalışmıyormuş buda ne demek oluyor java da kuruluyor o anda :)
teşekkür ederim.
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot