[Çözüldü] imzada resim yukleniyormus...

Başlatan GAREZ, 22 Aralık 2009 - 22:09:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GAREZ

bu forumda neden kullanıcı imzasınında resim kullanılmıyor? bu saçma olay yüzünden imzaya resim konamıyor... PCNET dergisinin çağ dışı yasağını siz neden uyguluyorsunuz?

bytan

Alıntı yapılan: the_grudge - 22 Aralık 2009 - 22:09:20
bu forumda neden kullanıcı imzasınında resim kullanılmıyor? bu saçma olay yüzünden imzaya resim konamıyor... PCNET dergisinin çağ dışı yasağını siz neden uyguluyorsunuz?

Forumda birkaç kişinin imzasında resim gördüğümü hatırlıyorum? Şayet imza izinlerinde son 1 gün içinde herhangi bir değişiklik yapılmadıysa kullanımda bir sıkıntı yok.

Çağ içi-çağ dışı anlayış ise şayet bir imza resmiyle belirlenecekse, bu görüş kişiden kişiye değişir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

GAREZ

direkt olarak nasıl konduğu belli olmadığından becerememiştim...
şimdi: [(img]http://xxxx.jpeg/png/gif[/img]) yazın... imzada resim... evet bu başlık silinebilir yada kilitlenebilir... img başına [...]

ironic

Resimler varsayılan forum temasında galiba  boyutlandırma kuralları nedeniyle tam olarak gözükmüyor. Diğer forum temalarında bu sorun yok.

bytan

Güzel bir resim ama biraz büyük değil mi? :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

GAREZ

google resimlerde o resim... yaparken boyutuna dikkat etmemiştim kaç piksel kaç kb bilmiyorum... Gimp ile yaptım zaten...

xwes

Bence asil imzada resim filan gibi gereksiz şeylerdir çagdişi olan. Bunlar yuzunden forumda neresi mesaj neresi imza neresi reklam anlaşilmiyor. Ozellikle turkçe forumlarin hali perişan. Bence bu forumu guzel yapan en onemli şeylerden birisi bu sadeligi. Ordan burdan popup çikmamasi vs. Neticede burasi bilgi paylaşim yeri, ve sadelik bilgiye ulaşimi çok daha kolay kiliyor ayrica gozu de yormuyor. Bence imza olayi komple kaldirilsa yeridir.

GAREZ

resimsiz imzasız forum mu olur? bence minimum 3 reklam bandı olan forum sitesi güzel...

canosayan

resim olabilir. ama mesela 468x60 hatta 468x30 olmalı ölçüsü. ben sayfada yazıdan çok imza olan forumlar gördüm.
Chmod bizim işimiz.

ironic

Alıntı yapılan: xwes - 22 Aralık 2009 - 22:43:11
Bence asil imzada resim filan gibi gereksiz şeylerdir çagdişi olan. Bunlar yuzunden forumda neresi mesaj neresi imza neresi reklam anlaşilmiyor. Ozellikle turkçe forumlarin hali perişan. Bence bu forumu guzel yapan en onemli şeylerden birisi bu sadeligi. Ordan burdan popup çikmamasi vs. Neticede burasi bilgi paylaşim yeri, ve sadelik bilgiye ulaşimi çok daha kolay kiliyor ayrica gozu de yormuyor. Bence imza olayi komple kaldirilsa yeridir.

İstenirse profil ayarlarından diğer kullanıcıların resim ve imzasının gösterimi devredışı bırakılabiliyor.

xwes

Alıntı yapılan: ironic - 22 Aralık 2009 - 22:52:12

İstenirse profil ayarlarından diğer kullanıcıların resim ve imzasının gösterimi devredışı bırakılabiliyor.
Çok iyi, hemen devre dişi birakiyorum.

raspacı

Sanırım pardus-linux forumlarında bir üyenin imzasında şaka niyetine zararlı bir komut vardı. Acemi bir üye yanlışlıkla bu komutu öneri sanıp uygulamıştı ve zarar görmüştü tabi. Dediğin gibi sadelik her zaman iyidir. Profil ayarlarından hallediliyorsa zaten kimse için sorun yok.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

agritux

Bazı arkadaşların imzalarında yararlı bilgiler de olabiliyor. Bu yüzden kapatmamakta da fayda var..

@the_grudge burası eğelence amaçlı bir forum değil. Burada insanlara destek olunur, sorunları çözülür, yenilikler duyurulur vs... Amaç gereği; görsellik okadar da önemli değil.

İmzamda resim olsa ne olmasa ne.. Resim koycam da boyum mu uzayacak :)

Neyse kolay gelsin.

sema

Bence resme gerek yok. Ayrıca;

Alıntı yapılan: bytan - 22 Aralık 2009 - 22:20:44
Çağ-içi çağ-dışı anlayış ise şayet bir imza resmiyle belirlenecekse, bu görüş kişiden kişiye değişir.
Bi de;
Bence asil imzada resim filan gibi gereksiz şeylerdir çagdişi olan. Bunlar yüzünden forumda neresi mesaj neresi imza neresi reklam anlaşilmiyor.

Yani.. Söyleyecek bi şey bırakmamışlar.
susema

canosayan

hem resme izin çıksa video koymak isterler. sonra iframe açalım derler. olmadı abi bana yer verin blog tutayım olur.
Chmod bizim işimiz.

GAREZ

Tanıtım için gif koymak istemenin nesi yanlış? alın işte Pardus ki Ubuntu'dan üstün olan tek yanı Daha iyi Türkçe bilmesi... Ubuntu biraz sıkıntılı CD ile kurunca nedense hep eksik oluyor... sadece DVD olanda mı tam? kurulum ekranı Türkçe olması yeter gerisi boş...

sema

Tercihinize kalmış bi şey kullanabilirsiniz istediğiniz şeyi. Ama dile getirecek kadar önemli olduğunu düşünmüyorum. Mesela çok isteseniz kullanıcı resminizin yerine de koyabilirdiniz. Tabi sizin isteğinize kalmış.
susema

özgürubuntu

Alıntı yapılan: the_grudge - 23 Aralık 2009 - 00:23:21
Tanıtım için gif koymak istemenin nesi yanlış? alın işte Pardus ki Ubuntu'dan üstün olan tek yanı Daha iyi Türkçe bilmesi... Ubuntu biraz sıkıntılı CD ile kurunca nedense hep eksik oluyor... sadece DVD olanda mı tam? kurulum ekranı Türkçe olması yeter gerisi boş...

Sanki arkadaş Pardus propagandası yapmak ister gibi ha? :) İmzasındaki resim de Pardus olunca.. Valla hocam şöyle birşey diyeyim. İşyerindeyim, işyerindeki bilgisayarımda Pardus 2009 vardı, güncelleme hata verdi ve Pardus GÖÇTÜ! Özgürlük İçin forumuna yazdım ama cevap gelmedi, muhtemelen "Yeniden kurun" dan başka cevabı ol(a)madığı için. Pardus-Linux.Org Forumundan ilgi geldi ama onlarında yapabilecek pek birşeyi yok. (Ki o forumu desteklerim Pardus kullanmasam bile) Bende aslında en başta yapmam gereken şeyi yaptım Ubuntu kurdum :) 4 yıldır da Ubuntu kullanıyorum hiç bir zaman pişman olmadım. Pardus 1. sürümünden beridir bütün sürümlerini denedim, her seferinde de pişman oldum..

GAREZ

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 23 Aralık 2009 - 13:00:20
Alıntı yapılan: the_grudge - 23 Aralık 2009 - 00:23:21

Sanki arkadaş Pardus propagandası yapmak ister gibi ha? :) İmzasındaki resim de Pardus olunca.. Valla hocam şöyle * bir şey diyeyim. İşyerindeyim, işyerindeki bilgisayarımda Pardus 2009 vardı, güncelleme hata verdi ve Pardus GÖÇTÜ! Özgürlük İçin forumuna yazdım ama cevap gelmedi, muhtemelen "Yeniden kurun" dan başka cevabı ol(a)madığı için. Pardus-Linux.Org Forumundan ilgi geldi ama onlarında yapabilecek pek birşeyi yok. (Ki o forumu desteklerim Pardus kullanmasam bile) Bende aslında en başta yapmam gereken şeyi yaptım Ubuntu kurdum :) 4 yıldır da Ubuntu kullanıyorum hiç bir zaman pişman olmadım. Pardus 1. sürümünden beridir bütün sürümlerini denedim, her seferinde de pişman oldum..
bu durumda sistemi yeniden baslat konsolda sudo pisi up komutu ver tabi yonetici sifreni giriyorsun bunu yapabilmek icin ve yeniden kurman bunun komutsuz duzeltmiyor zaten daha iyi Turkce biliyor ama ilk guncellemede biraz agir kaliyor sonra hata veriyor... yanina ubuntu 9.04 kur... tek kalmasin... ayrica 9.10 kurduguma pisman oldum cok cimri cikti beles kablosuz aga baglaniyor takoz e-250 telefonumu modem olarak kullanmiyor 3G Olayindan olsa gerek...:@

zeitgeist

Başlığı ilgilendiren mesele çözülmüş görünüyor.

@the_grudge, aynı fikirdeysen ilk mesajını düzenleyerek çözüldü ibaresi ekleyebilirsin biz de rahatça konuyu kilitleriz.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles