Ubuntu 9.10 Karmic Koala Release Candidate Duyuruldu

Başlatan özgürubuntu, 22 Ekim 2009 - 18:52:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

foma

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 23 Ekim 2009 - 21:13:32
az önce bir güncelleme yaptım ama release candidate geçtim mi bilemedim, yeniden başlatmadı.. daha sonra iki kez güncelleme denedim, sisteminiz güncel diyor.. :)

cat /etc/lsb-release
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

heartsmagic

Alıntı yapılan: foma - 23 Ekim 2009 - 21:42:14
Alıntı yapılan: özgürubuntu - 23 Ekim 2009 - 21:13:32
az önce bir güncelleme yaptım ama release candidate geçtim mi bilemedim, yeniden başlatmadı.. daha sonra iki kez güncelleme denedim, sisteminiz güncel diyor.. :)

cat /etc/lsb-release

RC sürüm bilgisi sende orada görünmekte mi @foma?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: foma - 23 Ekim 2009 - 21:42:14
cat /etc/lsb-release

liberty@liberty-laptop:~$ cat /etc/lsb-release
DISTRIB_ID=Ubuntu
DISTRIB_RELEASE=9.10
DISTRIB_CODENAME=karmic
DISTRIB_DESCRIPTION="Ubuntu 9.10"

foma

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Ekim 2009 - 21:43:58
RC sürüm bilgisi sende orada görünmekte mi @foma?

yok gözükmüyor :)

Ben @özgürubuntu'nun 9.04'den 9.10'a geçtiğini düşündüm.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?

ironic

Bende de aynı çıktı mevcut.

Bugün gelen flaş güncellemesi bende çok sorun çıkardı. Zar zor halletim.

hasansahin

Az önce bende 20 ekim tarihli günlük imajdan sıfırdan bi kurulum yaptım.(i386) Kurulumdan sonra 80mb güncelleme aldım ve şu an hiçbir sorun yok.
Jaunty'e göre oldukça hızlı olduğunu farkettim. Sistem açılışı/kapanışı, programların açılma hızları ve tepkime süreleri oldukça iyi.
Sanırım RC kullanıyorum?
cat /etc/lsb-release
Alıntı YapDISTRIB_ID=Ubuntu
DISTRIB_RELEASE=9.10
DISTRIB_CODENAME=karmic
DISTRIB_DESCRIPTION="Ubuntu 9.10"

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

heartsmagic

Orada yazmıyor ne kullandığımız :)
Ancak şu an sistem RC durumunda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kahraman masa esat

Betamla gayet mutluyum. Güncelleme yaparsam bir sorun çıkacak diye korkuyorum (:

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Ekim 2009 - 17:39:51

Bu arada sanırım hiç kimse böyle bir şey görmek istemez (:

ironic

Ordaki sonuç biraz da kullandığı depo yansılarıyla iligili.  :) Ayrıca betadan rc ye geçişte çok fazla güncelleme gelmedi. Ben bir sorun çıkaracağını sanmıyorum.

ihtiyar said

Ben niye yükseltme yapamıyorum? :o Yansıları değiştirdim, öyle de denedim ama nafile. Yükseltilecek bir sürüm bulunamıyor. :o
Alıntı YapChecking for a new ubuntu release
No new release found

Yükseltme yapan arkadaşlar varsa hangi yansıyı kullanıyorlardı, yazabilirler mi?

garafatma

Ben türkiye sunucularını kullandım, herhangi bir sorun çıkmadı?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

xwes

Ben normal 9.04 surumundeydim yansilarim orjinal yansilardi. Hiç degiştirmedim. Onceki gun RCye yukselttim 950 Mb indirme yapti. Şu an için bir sorun yok gibi.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: xwes - 24 Ekim 2009 - 21:54:24
Ben normal 9.04 surumundeydim yansilarim orjinal yansilardi. Hiç degiştirmedim. Onceki gun RCye yukselttim 950 Mb indirme yapti. Şu an için bir sorun yok gibi.

Orijinal yansılar derken? "Ana Sunucu" mu?

xwes

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 24 Ekim 2009 - 21:57:26

Turkiye sunuculari.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: xwes - 24 Ekim 2009 - 22:01:28
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 24 Ekim 2009 - 21:57:26

Turkiye sunuculari.

Sizinki Beta idi sanırım, RC'ye yükselttiniz. Doğru mu? Ben 9.04'teyim ve yükseltemiyorum. Öğrendiğim ne varsa unutmuş gibiyim...

ironic

@ihtiyar said , hangi komutu kullandın acaba? Yansıları değiştirmene gerek yoktu. İşleme başlamadan kendi değiştiriyor zaten.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ironic - 24 Ekim 2009 - 22:12:50
@ihtiyar said , hangi komutu kullandın acaba? Yansıları değiştirmene gerek yoktu. İşleme başlamadan kendi değiştiriyor zaten.

sudo aptitude dist-upgrade

updade-manager -d

İkisini de deniyorum, olumsuz...

ironic

Bu konuda yalnız değilsin.  :) Genel forumda sorun dile getirilmiş fakat bir çözüme ulaşılamamış.

Forumda @heartsmagic in paylştığı Hollanda yansılarını ekleyip denedin mi? Eğer düzelmezse başka bir ülkeye ait yansıları (mesela Almanya) deneyelim.

sudo aptitude install ubuntu-desktop

sudo aptitude update && sudo aptitude safe-upgrade

update-manager -d

Son komutu verdiğinde uçbirimde herhangi bir hata çıktısı alıyor musun ayrıca ?

garafatma

Yalnız

update-manager -d Yazdın değilmi?

Bildiğimiz alt+f2 ve update-manager -d

Yazılım kaynakların nereyi gösteriyor?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

foma

@ihtiyar Said,
Acaba sistem- yönetim - yazılım kaynakları - güncellemeler yolunda "yeni dağıtım duyurularını göster" kısmında "asla" seçili olabilir mi? Ya da bu etkiler mi?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: foma - 24 Ekim 2009 - 22:49:19
@ihtiyar Said,
Acaba sistem- yönetim - yazılım kaynakları - güncellemeler yolunda "yeni dağıtım duyurularını göster" kısmında "asla" seçili olabilir mi? Ya da bu etkiler mi?

Hata bu kadar basit bir şekilde çözülmemeliydi, bu kadar uğraşın sonunda... Sorun çözüldü, yükseltme başladı, teşekkürler arkadaşlar...  :-[ :-X

Ek: Ben de bu etkilemez diyordum, değiştireyim dedim henüz senin mesajını okumadan önce, bir de baktım oldu.

omerismail

RC sürümünü indirdim. 2 defa ayrı ayrı yazdırdım. bunların kurulumlarında takıldı. ilkinde %23 de kaldı. diğerinde crash notu verdi.
sonra yeniden indirdim. yine bir dvd ve cd olmak üzere yeniden yazdırdım. en son cd üzerinden kurulumunda istediğim gibi kuruldu.
yani hata vermedi.
bazı programlarda hata veriyor. mesela zekr. kuruyorum açmıyor. birde webhattrack programını kurdum hata notu verdi kaldırdım fakat listede hala ismi duruyordu silinmedi.
diğeryanlarına gelince bayağı hızlı . açılış süresi uzun fakat kapanışı çok hızlı. işlemleri de bayağı hızlı yapıyor. wine kurdum furiusisomunt kurdum. furius ile iso cd.sini yükledim yani mount yaptım. sonra exe yi wine ile çalıştırdım. programı kurdum. sonra 1. dersi (oda iso formatında) yine furius ile mount ettim. wine ile başlatmak istedim ama başlatmadı. bunu nasıl yaparım bir yapsam zaten windowsu hepten kaldıracağım.
selamlar
bu arada java sorunuda giderilmiş. bu siteye girdikten sonra hata vermedi.

eren

Bende RC ile yeni sürüme geçtim. Mandriva ile eskim grub ile sorun yaşadığı için Mandriva'yı kaldırmak zorunda kaldım. Bende kurulum yaparken takılmıştı ama bunu hallettim. Şu an sorunsuz olarak kullanıyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ironic