[Çözüldü]Ubuntu 9.04 Kurulum

Başlatan Deep_Life, 18 Ekim 2009 - 14:46:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Deep_Life

Merhabalar,Xp Home kuLLanıyorum ve yanında ubuntuyu da kuLLanmak isteyen Acemi birisiyim. Sadece C: sürücüsü var ve yakLaşık da bi 7 gb'Lik bi aLan kaLmış. bende bu aLana ubuntu kurmaya niyetLenmiştim.Ubuntu Cd'si yok ve sonradan fark ettim Virtualbax iLe de Cd'ye gerek duymadan da kuruLabiLiyomuş.Kafamda O 7 gb'Lik aLan da 5 gbLik aLanı Ubuntu KuruLumu için Diğer kaLanı ise swap için ayarLamaya düşüncesi vardı. Virtualbox iLe gerekLi işLemLeri yaptım Sisteme girdim KuruLum başLadı. iLk adımLarı geçtikten sonra sıra BöLümLeme işLemine geLdi ve virtualboxdanmıdır biLmiyorum ama kuruLum esnasında Xp sistemde kuLLanıLmıyor oLarak gösteriLdi ama sürücü kuLLanıLıyor ve bende dosya böLümLeme işLemini eLLe yapmak istedim ubuntu için sürücü açtım iLeri dedim bu sefer de bi uyarı aLdım Menüye Dönüp kök sürücü oLuşturun diye.Direkt Xp oLmadan kursam Tamam dicem ama Xp var Onuda Es geçemiyorum.Bende KuruLum Yapmadan Çıkmak zorunda kaLdım. Sorunu bir türLü HaLLedemedim.Bu Sorunu haLLedebiLmek için Ne yapmam gerek ? Yardımcı oLursanız Sevinirim. :(

garafatma

Virtula box ile kurulum yapıyorsun diğer işletim sistemine bir zarar gelmez. Forumda çok başlık var bu konuda, arama yapıp okursan faydalanabilirsin.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Zelku

Bence ubuntu'yu wubi ile kurmayı deneyin. Ubuntu'yu normal bir programmış gibi kuruyor , ve daha sonra isterseniz windows üzerinden aynı bir programmış gibi kaldırabiliyorsunuz.
"Bazinga!"
- Sheldon Cooper

Deep_Life

Bunun için Extra Disk böLümLeme işLemine gerek yok o zaman oyLemi ? Herşeyi Forward Ederekte Xp'ye Zarar vermeden Ubuntuyu KurabiLiriz :S

superjax

hayır tabi ki wubi ile windows a ubuntu kurma işleminde boş alan gereklidir fakat sen ubuntu kaldırmak istediğinde programmış gibi ubuntuyu kaldırabilirsin.wubi ubuntuya hard diskten boş yer ayırdığında hernehgi bir şekilde de sisteme format atmaz yada veri kaybı yaşanmaz.wubi ile kurulumu formda aratırsan detaylı anlatım çıkar.