İzle Dinle 1.0.0.0

Başlatan Artikozgurum, 15 Ekim 2009 - 14:08:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Artikozgurum

İzle Dinle 1.0.0.0;

Kısa bilgilendirme;

Arkadaşlar tv ve radio programı çalışmam. Program windows plartformu için yazıldı ama wine ve framework programlarıyla linux'da işallah çalıştıra bilirsiniz ama ben denemedim. Deneyen olursa bura yazarsa sevinirim ve şimdiden çok teşekkür ederim. Benim gibi çan sıkıntısı çekenler bu programla televizyon ve radio izleyip dinleyerek sıkıntılarını azda olsa gidere bilirler. Programın tasarımına önceden başlamıştım şimdilik geliştirmiyorum ama kısa zamanda yeni sürümlerini yapacam bu sürümde bazı eksiklikler ola bilir bazı kanallar açılmaya bilir çünkü bu program daha küçük yeni sürümlerinde işallah bu hataları gideririm. Herkeze iyi günler dilerim hoşçakalın. İlgileriniz için teşekkürler.   :)

Programı bu adresten indire bilirsiniz, ayrıca yeni sürümlerinide bu adresten inceleye bilirsiniz.

sabian

Dostum çalışmalarında başarılar dilerim, ama şunu Linux için yapsan daha güzel oolmaz mıydı? :) Bilgisayarda windows yok! Bir de söylemeden edemeyeceğim, mesajında birkaç yazım hatası gördüm, düzeltmek senin inisiyatifinde yine de :D
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

localhost

Linux icin böyle bir program olsa hic fena olmaz. Windows tarafinda gayet basarili buldugum bttv gayet iyi is cikariyor.
Linux LPIC1 - MCSA

badhero

Alıntı yapılan: dewrim2 - 15 Ekim 2009 - 14:32:43
Dostum çalışmalarında başarılar dilerim, ama şunu Linux için yapsan daha güzel oolmaz mıydı? :) Bilgisayarda windows yok! Bir de söylemeden edemeyeceğim, mesajında birkaç yazım hatası gördüm, düzeltmek senin inisiyatifinde yine de :D

Her söylediğine katılıyorum.
Ubuntuma Wine kurmak istemiyorum. Mahremime "exe" vb. dosya sokmam.

Artikozgurum

Linux'da program yazamıyorum bir ara bu programı linux için derlemeye çalıştım ama olmadı.
:-[ Yazım hatasının nerede olduğunu bulamadım. Söylerseniz düzeltirim.

badhero

Hatalarını arıyormuş gibi olmak istemeyiz ama dikkatli okursan sen de farkedersin.

Artikozgurum

:-\ Tamam bazı yazım hatalarımı gördüm düzeltim ilginiz için teşekkürler.  ;D

sabian

Alıntı yapılan: Artikozgurum - 15 Ekim 2009 - 14:43:54

Linux'da program yazamıyorum bir ara bu programı linux için derlemeye çalıştım ama olmadı.
:-[ Yazım hatasının nerede olduğunu bulamadım. Söylerseniz düzeltirim.

Benim açımdan bir sıkıntı yok, fakat forum yetkilisi arkadaşlar bu konularda hassas davranıyorlar. Gözüme ilişenleri yazayım o zaman sana.

* Türkçe de -ebilmek, -abilmek ekleri ayrı yazılmazlar. Zira onlar birer ek olduğundan tek başlarına bir anlamları olmaz.

ÖR; "açılmaya bilir, ola bilir" gibi.. bir de şu var, Türkçe'de bağlaçlar ayrı yazılır ve ayrı yazılırken sertleşme kuralları uygulanmaz. Ama bitişik ekler sertleşme kurallarına uymak zorundadır. "linux'da işallah çalıştıra bilirsiniz".  "linux'da" değil "linuxta" ya da "linux'ta", işallah değil "inşallah" ve yine "çalıştıra bilirsiniz" değil "çalıştırabilirsiniz" olmalı. Bir de "herkez" değil "herkes" olmalı.

dediğim gibi benim için sorun değil okuduğumdan anlamam gerekeni anladım, ama forum kuralları gereği yazarken biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Saygılarımla...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

Yusuff

Eline sağlık. İnşallah Linux için de yaparsın.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

ironic

Linux dileklerine ben de katılıyorum.  :) Program içerisindeki kanallar bir sunucu üzerinden mi izleniyor? yoksa tek tek eklediğin adreslere mi bağlanıyor?

Artikozgurum

Alıntı yapılan: ironic - 15 Ekim 2009 - 16:28:12
Linux dileklerine ben de katılıyorum.  :) Program içerisindeki kanallar bir sunucu üzerinden mi izleniyor? yoksa tek tek eklediğin adreslere mi bağlanıyor?
Her kanalın sunucusu ayrı. Sunucu dememin nedeni liste anlamında, o sunucu dolunca sunucu2 diye ayıracam.

Sherlock Holmes

.Wine ile ilk hatta birkaç denememde açılmadı.
Kurcalamamız gerekecek muhtemelen.
paylaşım için teşekkürler  ;D