Profiller ile ilgili bir istek

Başlatan cengizun, 15 Ekim 2009 - 10:48:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cengizun

Merhalar.

Öncelikle yönetici arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Bence güzel bir forum olmuş, emeği geçen herkese teşekkürler.

Profiller ile ilgili bir isteğim var;

bir kaç haftadır forumdayım ve bana yardım eden insanların profilinde çok az bilgi olduğunu gözlemliyorum.

İnsan kendisine yardım eden insanları biraz tanımak istiyor resimler mesela, acaba kendi resmini koyması zorunlu kılınamaz mı?

Saçma bir istekte olabilir. Yorumlarınızı merak ediyorum...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

garafatma

Saçma değil, fikrinizi belirtmeniz önemli tabi ki, ancak üyelerin kendi resimlerini koymaları kendilerine bağlı olduğu için, böyle bir zorunluluk getirmek forum için pek yararlı olmayacaktır. Kaldı ki bunun kontrolününde yapılması imkansız olduğu için bu konuda her üye forum kurallarını çiiğnemeyecek şekilde istedikleri resmi koyabilirler.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

zeitgeist

Bahsettiğin öneri daha önce konuşulmuştu sanırım ve kabul edilmemişti. Kişisel fikrim de bu tip bir zorunluluğun kişilerin özgür yaklaşımlarına müdahale olduğu yönünde. Herkes resmini koymak istemeyebilir ve bunun bir çok gerekçesi de olabilir. Kaldı ki yazı üslubunun, düşünceleri ifade etme biçiminin ve olanlar karşısında takınılan tavrın, duruşun bir resimden çok daha fazlasını çok daha iyi anlattığına inanıyorum.

Bu husustaki kurallarımız güncel haliyle burada
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Yusuff

Bence de özgürlüğü kısıtlar. Yani saçma gibi...
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

kuleyni

Mesela ben resim bile çektirmem aile albümüne bakıldığında benim neredeyse hiç resmim yoktur.Forumda da böyle bi zorunluluk olmasını istemem.

Dixie

Mesela ben aşırı yakışıklıyımdır. Forumdaki üyelerin dikkatini Ubuntu yerine üstüme çekmeyi hiç istemem. Bu hem Ubuntuya hem de diğer üyelere haksızlık olur. Yanlış mı düşünüyorum? :) :) :)

Sherlock Holmes

@cengizun tanımak istediğiniz kişilere özel mesaj gönderebilirsiniz.
Ayriyetten forum amacına anonim kullanıcılar tarafından daha iyi ulaştığının kanaatindeyim. 
+ facebook grubumuz mevcut.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=588.0

canosayan

hani belki erkek üyelere sorun yokta. bayan üyeler için hepten sorun olabilir. malum sayıca zaten azlar sonra resminizi koyun deyince hepten kaçabilirler.

Chmod bizim işimiz.

Yusuff

Alıntı yapılan: Dixie - 15 Ekim 2009 - 20:02:24
Mesela ben aşırı yakışıklıyımdır. Forumdaki üyelerin dikkatini Ubuntu yerine üstüme çekmeyi hiç istemem. Bu hem Ubuntuya hem de diğer üyelere haksızlık olur. Yanlış mı düşünüyorum? :) :) :)

Vay vay vay. Abime bak!!! Özelden bir resim isterim abi haberin olsun.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

cengizun

Peki...

İkna oldum. Ne yapalım ortama ayak uyduracağım ben de.

Bay Enderson mı? yoksa Neo muyuz.
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: cengizun - 16 Ekim 2009 - 00:06:35
Peki...
İkna oldum. Ne yapalım ortama ayak uyduracağım ben de.
Bay Anderson mı? yoksa Neo muyuz.
Trinity olmadığınız kesin.   :D

cengizun

Neden ki? Bu forum sitesinde beni görene kadar emin olmaman gerekir... :)
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr