grub2 windows

Başlatan canosayan, 01 Kasım 2009 - 11:54:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canosayan

Sanırım artık soru sormamın zamanı geldi.
koalayı masaüstü ve netbook a kurdum. masaüstünde windows ile bir problem yaşamama rağmen netbookta daha sonrasında receovery ve windows a erişememeye başladım.

recovery ntldr eksik hatası veriyor ve içerisine kopyaladığım ntldr dosyalarını görmüyor.
windows xp ise hiç açılmayıp kilitleniyor.
koala ise sorunsuz.

ben ise şunları denedim.

ilk önce grub2 de update yaparak listeyi tekrar oluşturdum. fakat bu durum sorunu çözmedi
daha sonrasında grub2 yi kaldırıp eski grubu kurdum. windows ve recovery bölümlerini menu.lst ye elle ekledim. fakat farklı bir sonuç oluşturmadı.

bu durumun üzerinde flash bellekten çalışan bir xp kurulumu oluşturdum.

bu kurulum ile fixboot ve fizmbr ile düzeltmeye çalıştım ama buda başarılı olamadı. grubu açmaya devam etti.
normal biz xp kurulumu yapmak istedim. bu ise grubu kaldırmayı başardı ama kuruluma devam edemedi.

şimdi siz ne yapmamı öneririsiniz?
neredeyse vazgeçeceğim ubuntudan.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Kasım 2009 - 12:28:08

çalışan cd ile eski grubu tekrar kurdum.
hala öneri beklemekteyim.
Chmod bizim işimiz.

garafatma

Eğer ntldr hatası alıyorsan ubuntunun değil sorun XP'dedir. Kuruluma devam edemedi derken, takılıp kaldımı bir hatamı verdi acaba?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

canosayan

Alıntı yapılan: keiser_soze - 01 Kasım 2009 - 13:10:57
Eğer ntldr hatası alıyorsan ubuntunun değil sorun XP'dedir. Kuruluma devam edemedi derken, takılıp kaldımı bir hatamı verdi acaba?

ntldr hatasını biliyorum daha önce defalarca yaşadım çözdüm. ama recovery de işe yaramıyor.

xp kurulumuna gelince zaten çok güvenmiyordum. şimdi baştan ubuntu yüklemeyi deneyeceğim. en azından çalışır durumda tutmak için
Chmod bizim işimiz.

bytan

Eski menu.lst'yi geri getirip, win girdisini eklediğinde açmaya çalıştığında ne hata veriyordu?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

canosayan

Alıntı yapılan: bytan - 01 Kasım 2009 - 14:03:07
Eski menu.lst'yi geri getirip, win girdisini eklediğinde açmaya çalıştığında ne hata veriyordu?

herhani bir hata vermiyordu. imleç sol köşede yanıp sönüyor tepkisiz kalıyordu. bir süre sonra tuşlara basıncada hata sesi veriyodu. keşke hata uyarısı verseydi. gerçi artık o xp nin yerinde yeller esiyor.
Chmod bizim işimiz.

Onoktake

Alıntı yapılan: canosayan - 01 Kasım 2009 - 11:54:42

Umutsuzluk size yakışmıyor sayın canosayan. :)
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

canosayan

Alıntı yapılan: anonymtrk - 01 Kasım 2009 - 14:20:41

fakat cidden umutsuzum.
yol haritamı değiştirdim.
şimdi yeni baştan koala yüklüyorum.
eğer kurabilirsem ubuntu-ubuntu arası ağ kurup bu sefer netbook u yedekleyeceğim. genelde bu bağlantıda da sorun yaşıyorum ya bakalım ne olacak.
Chmod bizim işimiz.

Onoktake

Alıntı yapılan: canosayan - 01 Kasım 2009 - 14:25:42

fakat cidden umutsuzum.
eğer kurabilirsem ubuntu-ubuntu arası ağ kurup bu sefer netbook u yedekleyeceğim. genelde bu bağlantıda da sorun yaşıyorum ya bakalım ne olacak.

9.10 ile birçok yenilik getirmişler ki bu da bize alışmak için biraz zaman ayırmamız gerektiğini hatırlatıyor.8.10 ile 9.04 arası geçiş bu kadar sıkıntılı değildi sanırım. Ve bu arada, Koala yüklemesine yükle ama bence 9.04 CD'sini de çöpe atma. :)
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

canosayan

Alıntı yapılan: anonymtrk - 01 Kasım 2009 - 14:42:06
Alıntı yapılan: canosayan - 01 Kasım 2009 - 14:25:42

fakat cidden umutsuzum.

9.10 ile birçok yenilik getirmişler ki bu da bize alışmak için biraz zaman ayırmamız gerektiğini hatırlatıyor.8.10 ile 9.04 arası geçiş bu kadar sıkıntılı değildi sanırım. Ve bu arada, Koala yüklemesine yükle ama bence 9.04 CD'sini de çöpe atma. :)

şu an en büyük sorun sistemleri usb den kurmak zorunda olmam. zaten artık vazgeçeceğim gibi. olmuyor
Chmod bizim işimiz.

canosayan

sorunu şimdilik şu şekilde aştım.
9.04 ile netbook u tekrar yükledim. okulun internetinden de hızlıca güncelledim. tabi bu işler bana bir windowsa ve bolca strese mal oldu.
Chmod bizim işimiz.