Toshiba tecra a4 ati driver yükleme yardım

Başlatan darrrk, 09 Ekim 2009 - 22:55:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darrrk

Size temin ederim 3-4 gündür yapmadığım şey kalmadı... 5 kere çökerttim sistemi (ubuntu 9.04) ama naptıysam çözünürlükleri adam akıllı gösteremedim... 

http://www.cdfreaks.com/hardware/product/16090-Toshiba-Tecra-A4-256.html

Laptopun özellikleri burada ne elimle girdiğim kodlarla ne envyg ile olmadı bir türlü beceremedim. opengl fps testlerinde 700 küsürleri görüyorum ama çözünürlük kafamı kurcalıyor. Yardımınızı bekliyorum.

İlk söyleyeceğimi en sonunda söylüyecem de olsun yeni kullanıcıyım. Linux mış ubuntuymuş haklarında en ufak fikrim yoktu. Ama ubuntu yu forumlardan araştırdım sonuçta geçmeye karar verdim.  Teşekkürler şimdiden her türlü yardıma açığım

heartsmagic

Sürücü kurduktan sonra her şey yolundaysa xorg.conf dosyasına elle çözünürlük ekledin mi? Tam olarak ne yaptığını yazmamışsın, bu nedenle soruyorum. Bir de kartının modeline göre ATI bölümündeki sabit başlığa bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

darrrk

sorun kartımın modelini bilmemem de kaynaklanıyor. Çeşitli sürücüler denedim (sonuçta ati) x300 -x600- x700 vs. ama sürücüyü yükleyebildim mi onu bile bilmiyorum xorg.conf dosyasında ise ati ile ilgili herhangi bir paragraf yok.
x olduğunu düşünüyorum bendeki kartın o yüzden sabit başlığı denemedim hiç.. Envy neden görmedi onu da anlamadım

heartsmagic

lspci | grep VGA ile modeli öğrenebilirsin. Ardından sabit başlığımıza bak, orada bazı kartlar için kurulum yönergeleri mevcut. Zaten olmayanlar sanırım son sürücülerle desteği kesilenler.

darrrk

Tahmin ettiğim gibi ATI mobility Radeon x700 ekran kartım ama kendi sitesinden indirdiğim .run dosyasını internette bulduğumu dökümanlarla açmaya çalışıyorum hep çökertiyorum sistemi... Xorg.conf dosyasında bir şeyler yapmam lazım galiba anlamadım tam olarak. Zaten ATI olan satır yok xorg.conf da. Bir yerde hata yapıyorum ama nerede anlamadım.

Bir dökümanda .deb haline çevirip manual yükleme yapılmasını gösteriyordu. Ama onu da beceremedim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ekim 2009 - 11:21:52

ilk önce katı belirledim.

Removing temporary directory: fglrx-install.itAdqe
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Radeon Mobility X700 (PCIE)

Sonra Driver'ı yükledim.... Açtığım zaman bu hatayı veriyor...

Error: ./default_policy.sh does not support version
default:v2:i686:lib::none:2.6.28-15-generic; make sure that the version is being
correctly set by --iscurrentdistro

Anlamadım valla :(

heartsmagic

Alıntı YapError: ./default_policy.sh does not support version
default:v2:i686:lib::none:2.6.28-15-generic; make sure that the version is being
correctly set by --iscurrentdistro

Ne yazık ki artık ATI'nin çıkarttığı sürücüler senin kartını desteklemiyor muhtemelen. Vesa ile idare etmen gerekecek sanırım.

darrrk

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Ekim 2009 - 02:14:20
Ne yazık ki artık ATI'nin çıkarttığı sürücüler senin kartını desteklemiyor muhtemelen. Vesa ile idare etmen gerekecek sanırım.

Halbuki ati'nin sitesinden x700 driverını indirdim... Vesa olayını araştırıyım en iyisi. Teşekkürler heartsmagic ilginden dolayı.

heartsmagic

Vesa zaten sen bir şey yapmadan devreye giren sürücüdür. Sistemi gayet güzel kullanabilirsin.