Hangi torrent istemcisini kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 20 Mayıs 2008 - 19:15:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi torrent istemcisini kullaniyorsunuz?

Azureus
58 (11.1%)
Bittornado
3 (0.6%)
Bittorrent
33 (6.3%)
Ctorrent
0 (0%)
Deluge
90 (17.2%)
Gnome Bittorrent
9 (1.7%)
Ktorrent
57 (10.9%)
Limewire (Limewire dahili torrent istemcisi)
12 (2.3%)
Opera (Opera dahili torrent istemcisi)
8 (1.5%)
Qbittorrent
24 (4.6%)
Qtorrent
9 (1.7%)
Transmission
185 (35.4%)
Tribler
2 (0.4%)
Diger
21 (4%)
rTorrent
11 (2.1%)

Toplam Oy Verenler: 350

heartsmagic

Alıntı yapılan: aklan - 30 Temmuz 2011 - 09:06:46
Hımm... Yani diyorsunuz ki, hiçbir torrent istemcisi indirme hızını kullanıcının İnternet'te dolaşma hızına bağlı olarak ayarlayamaz. Bazı indirme programlarında "ben İnternet'te gezinirken bant genişliği kullanımını azalt" şeklinde seçenekler vardı, böyle bir şeyin torrent programlarında da olabileceğini düşünmüştüm.

Elbette olabilir, bu işi kendiliğinden yapan istemciler bile olabilir. Kendi adıma açıklama yapayım. Bu sınırlama yapılıyorsa sonuç olarak sen internetini sonuna kadar torrent için kullanmamış oluyorsun. Haliyle hem internetimi torrent sonuna kadar kullansın, hem de ben rahat rahat gezineyim isteği yanlış oluyor. Benim anlatmak istediğim buydu. Bir yandan torrent son sürat indiriliyorsa bir yandan da sorunsuzca Youtube'da gezinilebiliyorsa interneti ikisi de sonuna kadar kullanmıyor demektir.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emreseckin

Goofy

K Torrent, deluge ve Transmission denedim ve hiçbiri benim için uTorrentin yerini alamamıştı ve alternatifde olamamıştı ta ki qbittorent ile tanışana kadar. pek aratmıyor utorrenti.

ferat_tes

Arkadaşlar torrent sitelerinde üyeliği olanlar varmı ? Bana forumdan pm atabilirseniz sevirinim...

hsngrms

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Temmuz 2011 - 23:16:04
Alıntı yapılan: hsngrms - 29 Temmuz 2011 - 15:56:09
uTorrent hiçbir ayar yapmadan son hızda indiriyor :)
Transmission'a oy verdim ama esasen hiç ısınamadım hız bir düşüyor bir yükseliyor ayrıca interneti çok yavaşlatıyor. Oysa uTorrent öyle değildi dosya indirirken YouTube'dan video bile izleniyor takılmadan :)
İfadelerin tezat içeriyor.
a. Eğer uTorrent son hızda indiriyorsa Youtube'dan takılmadan video izlemen mümkün değildir.
b. Eğer Youtube'dan takılmadan video izliyorsan uTorrent'in son hızda indirmesi mümkün değildir.

Tezat mı? Ben son hızda dosya indirirken Youtube'dan video izliyorum ve takılmıyor mu dedim? Hayır :) İkisinin aynı anda olduğunu söylemedim. İki cümle ardı ardına bile değil.
Son hızda indiriyor evet ama video açtığımda değil boştayken. Video açtığım zaman doğal olarak torrent indirme hızı düşüyor, bu sayede video takılmadan oynuyor.

Kısaca uTorrent boş olan bant genişliğini kullanıyor. Bu da benim internette yaptığım hiçbirşeyi yavaşlatmıyor. Tamamı boşsa son hızda indirir. Bu kadar basit.

Bu arada uTorrent 3 çıkınca ısınamadım eskisi gibi değil... Onun yerine BitTorrent'e geçtim (RedHat-Fedora ilişkisine benzer BitTorrent-uTorrent ilişkisi.)

heartsmagic

Evet, cümleler birbirinden bağımsızsa tezat içermiyor demektir. Fakat arda arda okununca yanlış anlaşılabilecek bir cümle, ben de yanlış anlamışım kusura bakma.

ferat_tes

Alıntı yapılan: hsngrms - 27 Ağustos 2011 - 04:01:52
Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Temmuz 2011 - 23:16:04
Alıntı yapılan: hsngrms - 29 Temmuz 2011 - 15:56:09
uTorrent hiçbir ayar yapmadan son hızda indiriyor :)
Transmission'a oy verdim ama esasen hiç ısınamadım hız bir düşüyor bir yükseliyor ayrıca interneti çok yavaşlatıyor. Oysa uTorrent öyle değildi dosya indirirken YouTube'dan video bile izleniyor takılmadan :)
İfadelerin tezat içeriyor.
a. Eğer uTorrent son hızda indiriyorsa Youtube'dan takılmadan video izlemen mümkün değildir.
b. Eğer Youtube'dan takılmadan video izliyorsan uTorrent'in son hızda indirmesi mümkün değildir.

Tezat mı? Ben son hızda dosya indirirken Youtube'dan video izliyorum ve takılmıyor mu dedim? Hayır :) İkisinin aynı anda olduğunu söylemedim. İki cümle ardı ardına bile değil.
Son hızda indiriyor evet ama video açtığımda değil boştayken. Video açtığım zaman doğal olarak torrent indirme hızı düşüyor, bu sayede video takılmadan oynuyor.

Kısaca uTorrent boş olan bant genişliğini kullanıyor. Bu da benim internette yaptığım hiçbirşeyi yavaşlatmıyor. Tamamı boşsa son hızda indirir. Bu kadar basit.

Bu arada uTorrent 3 çıkınca ısınamadım eskisi gibi değil... Onun yerine BitTorrent'e geçtim (RedHat-Fedora ilişkisine benzer BitTorrent-uTorrent ilişkisi.)

Keşke linux üzerindeki indirme yöneticilerinde de bu özellik olsa. Boş bant genişliğini kullanması süper olurdu. Jdownloader forumunda bu istekte bulundum ama bizim işimiz değil gibi cevaplar aldım. Bu tarz özellikleri işletim sisteminin arkaplanda ayarlaması gerekir falan yazıldı. Oysa windowsta torrentten indirirken sörf yaparken sanki hiçbir şey indirmiyormuş gibi hissediyorum. Sırf bu yüzden torrentten indirdiğim günler linux kullanamıyorum. :(

iceboy

@ferat_tes

Bende 3 gündür deluge kullanıyorum ve 3 gündür full download yapıyorum.Deluge hiçbir şekilde internette surf hızımı yavaşlatmıyor.Mesela şu an ubuntu-tr.net te sorunsuz ve yavaşlama olmadan geziniyorum,mesaj yazabiliyorum..Youtube'a girip video izlemek istediğimde ise torrentin hızı azalıyor ve video sorunsuz,takılmadan izleniyor..Yani windowsta yaptığın gibi bende şu an ubuntumda hem torrent indirip hemde sorunsuz/yavaşlama olmadan surf yapabiliyorum.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

eribol

Ayrıca not düşmek isterim. İndirme hızından daha çok gönderme hızı internet bağlantısını yavaşlatıyor. Kendi bilgisayarımda bile gönderme hızı sınıra yaklaşmışsa internet neredeyse kopyuro gibi.

ferat_tes

Alıntı yapılan: iceboy - 27 Ağustos 2011 - 13:09:06
@ferat_tes

Bende 3 gündür deluge kullanıyorum ve 3 gündür full download yapıyorum.Deluge hiçbir şekilde internette surf hızımı yavaşlatmıyor.Mesela şu an ubuntu-tr.net te sorunsuz ve yavaşlama olmadan geziniyorum,mesaj yazabiliyorum..Youtube'a girip video izlemek istediğimde ise torrentin hızı azalıyor ve video sorunsuz,takılmadan izleniyor..Yani windowsta yaptığın gibi bende şu an ubuntumda hem torrent indirip hemde sorunsuz/yavaşlama olmadan surf yapabiliyorum.

interneti hılı olan kişiler bu dediğinizi yapabiliyor. syşav olan kullanıcılarda (benim gibi) bu büyük bir sorun teşkil ediyor. sizin interneti hızınız nedir?

deluge ile denemedim ama hem windowsta hemde linuxta tonlarca program denedim (bu özelliği özel olarak test ettim) hiçbirinde böyle bir özellik göremedim. sadece utorrent 2.0 dan sonraki sürümlerinde böyle bir özelliği farkettim. imknım olursa deluge ile de deneyeceğim.

aklan

@ferat_tes, anlaşılan o ki, bu durum dediğiniz gibi bağlantı hızından bağlantı hızına farklılık gösteriyor. Benim 1 Mbit İnternet bağlantım var ve indirmenin gezinme hızına olan etkisi, göndermenin etkisinden oldukça fazla.

Ayrıca bildiğim kadarıyla Deluge, kullanıcıya boş bant genişliğini kullanma ile ilgili bir seçenek sunmuyor. Ancak isterseniz programın en altındaki durum çubuğundan indirme ve gönderme hızlarını sınırlayabilirsiniz.

hsngrms

Bir süredir Deluge kullanıyorum fakat uTorrent'teki gibi hızı boş bant genişliğine göre ayarlama özelliği var mı yok mu bilmiyorum. Tek bir dosya indirdim onda da son hıza ulaşmadı bile zaten... Seeder'lar ile alakalıdır diyip önemsemedim.

Fırsatım olursa başka dosya denerim, sonra burada geri bildirimde bulunurum.

eribol

Alıntı yapılan: hsngrms - 29 Ağustos 2011 - 01:58:34
Bir süredir Deluge kullanıyorum fakat uTorrent'teki gibi hızı boş bant genişliğine göre ayarlama özelliği var mı yok mu bilmiyorum.
Var tabii ki. Her torrentin kendi sınırlarını belirleyebiliyoruz. Sağ tıklayıp Seçeneklerden sınırları belirliyoruz.

Bu arada deluge benzeri, biraz daha hafif ama yine de deluge kadar sempatik olmayan bir torrent istemcisi gördüm. Deneyen olur diye yazayım istedim. FLUSH.

hsngrms

Alıntı yapılan: eribol - 06 Eylül 2011 - 18:45:53
Var tabii ki. Her torrentin kendi sınırlarını belirleyebiliyoruz. Sağ tıklayıp Seçeneklerden sınırları belirliyoruz.

Bu arada deluge benzeri, biraz daha hafif ama yine de deluge kadar sempatik olmayan bir torrent istemcisi gördüm. Deneyen olur diye yazayım istedim. FLUSH.

Teşekkürler, biraz kurcalayınca farkettim güzel ayarlar var, hatta boş bant genişliğine göre ayar var ama neye yarar sanki son hız indirebiliyor :)

Ben hala tam kafama yatan bir istemci bulamadım. Bir filmin torrent dosyasını indirdim, Deluge 300 kb/s anca görürken, BitTorrent'e geçince 1.2 mb/s'ye kadar çıktı hız. Bu kadar da fark olmamalı.

Tek güzelliği (ne kadar güzellikten sayılır orası muamma aslında) Deluge kullanınca indirme ve gönderme arasında uçurum olmuyor ama zaten indirme yaptıktan sonra bir süre paylaşan biriyim indirmeyi uzatmak gereksiz...

En iyisi qbittorrent'e geri dönmek olacak sanırım. Onu da sağlam bir teste tabi tutmak şartı ile * tabi ki...

Testten geçti, gözünü sevem be niye bırakmışım ben bu istemciyi :D

hesin

bana en uygun olanı deluge. birçoğunu denedim ama delugede karar kıldım şu an memnunum, tavsiye ederim herkese .

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

abbasc

keşke "uTorrent" seçeneğini de ekleseydiniz...

heartsmagic

@abbasc, http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1276.msg341397#msg341397
Aynı soru senin için de geçerki. Eğer uTorrent'in doğru dürüts bir GUI'si veya istemcisi çıktıysa ekleyebilriz. Aksi takdirde anket bu şekilde devam eder gibi.