Hangi torrent istemcisini kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 20 Mayıs 2008 - 19:15:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi torrent istemcisini kullaniyorsunuz?

Azureus
58 (11.1%)
Bittornado
3 (0.6%)
Bittorrent
33 (6.3%)
Ctorrent
0 (0%)
Deluge
90 (17.2%)
Gnome Bittorrent
9 (1.7%)
Ktorrent
57 (10.9%)
Limewire (Limewire dahili torrent istemcisi)
12 (2.3%)
Opera (Opera dahili torrent istemcisi)
8 (1.5%)
Qbittorrent
24 (4.6%)
Qtorrent
9 (1.7%)
Transmission
185 (35.4%)
Tribler
2 (0.4%)
Diger
21 (4%)
rTorrent
11 (2.1%)

Toplam Oy Verenler: 350

aklan

Ubuntuforums.org sitesinde Deluge programının çok övüldüğünü gördüm. Onu kullanıyorum ve memnunum.

heartsmagic

Alıntı yapılan: iBerk - 22 Temmuz 2011 - 00:15:09
Alıntı yapılan: BayboraKaan - 21 Temmuz 2011 - 23:41:50
utorrent Linux uygulamasi mi?
Sitesinde Linux versiyonu var.

Sitesindeki GUI'si bile olmayan, web arayüzünden çalışan bir şey sanırım. uTorrent'i kullandın mı sen? Hani oy veremedim demişsin.

Alıntı yapılan: Mitsukuni - 22 Temmuz 2011 - 11:08:24
Alıntı yapılan: KARACAY - 16 Ocak 2011 - 14:57:48
Ben deluge kullanıyorum. İnternetim 8mbit, interneti az çok kullanıyor. 700-900kb/sn ile indiriyorum. Fakat download bitince bilgisayarı kapatma özelliği yok.
Download bittiğinde bilgisayarın kapanmasını sağlayan Bittorrent - Utorrent gibi bir program var mı?
Kapatmıyor belki ama Transmission'un "Torrenler etklinken uyku durumuna geçmeyi engelle" diye bir seçeneği var. Bu seçenek yine seçili dursun, bilgisayarı da uyumaya ayarlayın. Tabi burada "etkinken" kelimesi çok önemli. Hâliyle gönderme de etkinlikten sayılıyor. :)
Bunu da şöyle aşıyoruz: "Torrenti orana ulaşana kadar dağıt" kısmını etlinleştirip sıfır yapıyoruz. :)
Ben bir aralar böyle kullanıyordum.

Transmission'da "Torrent bitince çalıştırılacak betik" diye bir bölüm var. Ufak bir betik yazılıp kapattırma işlemi yaptırılabilir. Gerçi doğrudan kapat seçeneği de vardır, belki gözüme ilişmemiştir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BayboraKaan

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28378.msg341123#msg341123

Ne yazik ki Linux versiyonu halen gelistirilme asamasinda. Su anda sadece Windows icin olanini Wine ile kurabiliyoruz.

iBerk

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 22 Temmuz 2011 - 17:16:08

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28378.msg341123#msg341123

Ne yazik ki Linux versiyonu halen gelistirilme asamasinda. Su anda sadece Windows icin olanini Wine ile kurabiliyoruz.
O yüzden kuramamışım demekki  ::)  :)
Macfag:Dock'uma bakın! Harika bir Mac dock'um var!
Ben:Benim Dock'umda harika şuna bakın!
Macfag:Ahh,biliyorum -.- yinemi aptal Stardock vs. windows'tanmı bahsediyorsun?
Ben:Windows'mu? Windows nedir? Ubuntu 11.04 kullanıcısıyım ;)
Macfag:???? Ubuntu'mu Linux'mu oda nedir????? :S
Ben:Sadece Linuxfag'lere özel :)
           MACS FAIL

Goofy

uTorrent te seçeneklerden bazı ayarlar yapıyorduk, Transmission için özel ayarlar gerekli mi acaba? Kullanan arkadaşlar extra bir düzenleme yapıyorlar mı?

empax

Alıntı yapılan: Goofy - 28 Temmuz 2011 - 18:23:56
uTorrent te seçeneklerden bazı ayarlar yapıyorduk, Transmission için özel ayarlar gerekli mi acaba? Kullanan arkadaşlar extra bir düzenleme yapıyorlar mı?

Ne gibi ayarlar?

Sahsen ben hic bir sey yapmadan direkt kullaniyorum.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

hsngrms

Transmission kullanıyorum ama açıkçası uTorrent'i aramadım değil. Hatta bu yüzden qBittorrent kurmuştum ama farkettim ki görüntü hariç hiçbirşeyi benzemiyor, üstelik boyutu çoook büyük.

eribol

Boyutu büyük değil, kendisi qt kütüphanesini kullanıyor ve tabii ki Ubuntu qt kütüphanelerini varsayılan olarak kurdurmadığı için qt ile yazılan yazılımlar bu bağımlılıkları da beraberinde kurduracaktır.

hsngrms

Sonuç olarak birsürü kütüphane ve megabaytlarca veri yüklenecek altı üstü bir torrent istemcisi için. :)

BayboraKaan

Ben genelde Gnome kullaniyorsam Gnome uygulamalari ile calismaya calisiyorum. Bu kadar cok secenek olunca da hic zorluk cekmiyorum. Eskiden Vuze kullaniyordum bu aralar hit uygulamam Deluge oldu. Yarin ne olur bilemem :D

eribol

Alıntı yapılan: hsngrms - 28 Temmuz 2011 - 20:11:49
Sonuç olarak birsürü kütüphane ve megabaytlarca veri yüklenecek altı üstü bir torrent istemcisi için. :)
Kubuntu kullanan kişi için olmuyor işte. Qt için qbittorent var ama ubuntu yani gtk için ise deluge var. 2mb

Goofy

Alıntı yapılan: empax - 28 Temmuz 2011 - 19:06:48

Ne gibi ayarlar?

Özel mesaj ile size bir link atıyorum utorrent ayarları ile ilgili. Transmission için sorduğum özel ayarlarda bu tür şeyler.

empax

Alıntı yapılan: Goofy - 29 Temmuz 2011 - 11:42:33
Alıntı yapılan: empax - 28 Temmuz 2011 - 19:06:48

Ne gibi ayarlar?

Özel mesaj ile size bir link atıyorum utorrent ayarları ile ilgili. Transmission için sorduğum özel ayarlarda bu tür şeyler.

Deluge ayarlarinin cogunu karsilar.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Rbbt

Sanırım kastettiğiniz port numarısı ve maxhalfopen gibi değerlerin değiştirilmesi, ben transmissionda ve qbitttorentte herhangi bir ayar yapmadan da en yüksek hızda indirme yapıyorum yani ayar yapılacak bir şey yok gibi.
What happens when I become main source of a pain!!!

hsngrms

uTorrent hiçbir ayar yapmadan son hızda indiriyor :)
Transmission'a oy verdim ama esasen hiç ısınamadım hız bir düşüyor bir yükseliyor ayrıca interneti çok yavaşlatıyor. Oysa uTorrent öyle değildi dosya indirirken YouTube'dan video bile izleniyor takılmadan :)

Deluge baya tutulmuş gibi. Onda nasıl durum?

eribol

Deluge kadar sempatik program görmedim ama baya baya gelişmişini istiyorsanız ktorrenti kurmalısınız(torrent için gelişmişine hiç ihtiyaç duymadım, sadelik yani deluge yetiyor). Ktorrent'te yok yok.

hsngrms

Benim tercihim sadelikten yana. Teşekkür ederim. Bundan sonraki ilk indirmemde deneyeceğim kendisini :)

aklan

Deluge kullanan biri olarak şunu söyleyeyim: Kendisi çok beğendiğim bir programdır, ancak ne yazık ki siz hızı elle düşürmediğiniz sürece tüm bant genişliğini kullanıyor ve İnternet'i oldukça yavaşlatıyor. Yani trafiğe göre hızı yükseltip düşürmüyor.

hsngrms

Deluge'yi deneme şansı buldum. Gerçekten çok güzel. Video falan denemedim ama internette gezinirken herhangi bir yavaşlık varmış gibi sezdirmedi zaten. Üstelik aynı anda wget ile de dosya indiriyordum. Bundan sonra Linux'ta torrent istemcisi diyince favorim Deluge. Ayrıca indirme bitince systray'deki simgenin yanıp sönmesi hoş olmuş .
Ek: Oyumu Deluge olarak değiştirdim. :)

aklan

İnternet bağlantınız hızlıysa Deluge yavaşlatmıyor olabilir, bu aklıma gelmemişti. Bende 1 Mb sınırsız bağlantı var, zaten 122 KB/s'den fazla indiremezken Deluge sürekli 100 KB/s ve üzerini kullanıyor. Az önce yanıt yazma sayfasını 3-4 dakika beklediğim hâlde açamadım. Tüm torrentleri duraklattım, sayfa hemen açıldı.

Buna rağmen özelliklerinin yeterliliğinden ve arayüzünü beğendiğimden dolayı Deluge programını tercih ediyorum. Şurada BitTorrent istemcilerini karşılaştıran güzel bir yazı var: https://secure.wikimedia.org/wikipedia/en/wiki/Comparison_of_BitTorrent_clients

heartsmagic

Alıntı yapılan: Goofy - 29 Temmuz 2011 - 11:42:33

Özel ileti gönderememişsişndir,  zira yeni kullanıcılar için sınırımız mevcut. Belirtmek istediğin her neyse burada da belirtebilirsin, zira konu zaten torrent istemcileri.

Alıntı yapılan: hsngrms - 29 Temmuz 2011 - 15:56:09
uTorrent hiçbir ayar yapmadan son hızda indiriyor :)
Transmission'a oy verdim ama esasen hiç ısınamadım hız bir düşüyor bir yükseliyor ayrıca interneti çok yavaşlatıyor. Oysa uTorrent öyle değildi dosya indirirken YouTube'dan video bile izleniyor takılmadan :)

İfadelerin tezat içeriyor.
a. Eğer uTorrent son hızda indiriyorsa Youtube'dan takılmadan video izlemen mümkün değildir.
b. Eğer Youtube'dan takılmadan video izliyorsan uTorrent'in son hızda indirmesi mümkün değildir.

Eskiden Azureus'u kullanan biri olarak Torrent'i bıraktıktan sonra özellikle dönmedim geriye. Şu an işim düştüğünde Transmission'ı kullanıyorum ve kullandığım özel olmayan izleyiciye rağmen sağlıklı torrentlerde gayet güzel hızlara erişiyor.

İstemciler ne kadar fark edebilir ki? Eğer torrent izleyicisi ile sorunu yoksa aynı torrent kaynağından muhtemelen hemen hepsi yaklaşık olarak aynı hızlarda indirecektir. Bir türlü anlamamışımdır şu hız meselesindeki ayrım yapan arkadaşları. Kullanışlılıktır, görünümdür, ek özelliktir falan bunları anlarım da hız meselesini anlayamam.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BayboraKaan

Torrent'e hic bir zaman hizi uygulama ayarlamaz. Hiz her zaman kaynagi veren kisiye baglidir. Eger kaynak sahibi uygulamasinda upload degerini 10 mb/s yaparsa sizi en iyi torrent uygulamasini kulansaniz bile hiz degeri yükselmez. Torrent su sekilde calisir simdi bir dosaya indirecegiz, eger indirecegimiz dosya birden cok kaynak buluyorsa iste o zaman hizli bir sekilde indirebiliriz. Eger kaynak sayimiz bir ise ve o bir kisi 10 mb/s ayarlamis ise ve indiren kisi sayisi 10 ise, iste o zaman günlerce o torrenti indirmek ile mesgul olursunuz :D

Internet hizinin yavas olup olmamasi ise sadece upload degerine baglidir. Eger ki upload degeriniz ''0'' sifir ise sinirsiz anlamina gelir, o zamanda baglanti skintisi yasarsiniz. Torrente Tavsiye edilen upload degeri 10 mb/s'dir.

Rbbt

8 mb internet kullanıyorum yani maksimum 800-900 kb arası indirme yapabiliyorum eğer indirmede bu değere ulaşırsam forum sayfaları hariç çoğu sayfayı açmakta sorun yaşarım, olması gereken de bu çünkü zaten bütün indirme hızını kullanıyorum. Ama bazı torrentlerin kaynağı düşük olunca indirme hızıda düşüyor işte o zaman sorun çıkarmaz istediğinizi yapmaya devam edersiniz. (bunun torrent proğramlarında farkını görmedim pek, çünkü zaten çoğu sınırsız indirmeye ayarlı eğer kaynak sağlamsa son hızda indirme yapılır)

Şu ana kadar full hızda indirme yaparken bırakın video izlemeyi google ın zor açıldığı anlar oluyor (:

aklan

Hımm... Yani diyorsunuz ki, hiçbir torrent istemcisi indirme hızını kullanıcının İnternet'te dolaşma hızına bağlı olarak ayarlayamaz. Bazı indirme programlarında "ben İnternet'te gezinirken bant genişliği kullanımını azalt" şeklinde seçenekler vardı, böyle bir şeyin torrent programlarında da olabileceğini düşünmüştüm.

Rbbt

Alıntı yapılan: aklan - 30 Temmuz 2011 - 09:06:46
Hımm... Yani diyorsunuz ki, hiçbir torrent istemcisi indirme hızını kullanıcının İnternet'te dolaşma hızına bağlı olarak ayarlayamaz. Bazı indirme programlarında "ben İnternet'te gezinirken bant genişliği kullanımını azalt" şeklinde seçenekler vardı, böyle bir şeyin torrent programlarında da olabileceğini düşünmüştüm.

indirme hızını sınırlayabilirsiniz isterseniz. kendimden örnek vereyim son indirme hızı 800-900 kb/s ben bunu yarıya düşürürsem nette de rahat rahat dolaşmaya devam ederim.