Hangi torrent istemcisini kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 20 Mayıs 2008 - 19:15:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi torrent istemcisini kullaniyorsunuz?

Azureus
58 (11.1%)
Bittornado
3 (0.6%)
Bittorrent
33 (6.3%)
Ctorrent
0 (0%)
Deluge
90 (17.2%)
Gnome Bittorrent
9 (1.7%)
Ktorrent
57 (10.9%)
Limewire (Limewire dahili torrent istemcisi)
12 (2.3%)
Opera (Opera dahili torrent istemcisi)
8 (1.5%)
Qbittorrent
24 (4.6%)
Qtorrent
9 (1.7%)
Transmission
185 (35.4%)
Tribler
2 (0.4%)
Diger
21 (4%)
rTorrent
11 (2.1%)

Toplam Oy Verenler: 350

XRumer

Arkadaşlar Lxde masaüstü ortamına geçeceğim, hafif bir torrent istemcisi arıyorum, hatta çok hafif bir torrent istemcisi arıyorum, hangisini önerirsiniz?

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: XRumer - 07 Temmuz 2010 - 16:36:58
Arkadaşlar Lxde masaüstü ortamına geçeceğim, hafif bir torrent istemcisi arıyorum, hatta çok hafif bir torrent istemcisi arıyorum, hangisini önerirsiniz?
Konsol tabanlı rtorrent var, en hafifi o sanırım. Grafik olarak ise qbittorrent gayet hafiftir.

stratovarius

Rtorrent öneriyorum bende hafiflik, hız , istikrar olarak.Ayrıca yabancı belli başlı sitelerde biliyorsan clientleri seçerler ve birçok client banlıdır bu sitelerde. Rtorrentle hiçbir sitede sorun yaşamazsın.

XRumer

Ktorrent'i genellikle KDE kullananlar tercih etse de bence her şart altında kullanılmalı. Şöyle güzel bir özelliği var:

İndireceğimiz şeyleri torrente atarız ve "bu ancak sabaha kadar iner" deyip bilgisayarı açık bırakarak yatağı gideriz. Halbuki o sabaha kadar değil, biraz daha erken bir sürede indirmeyi bitirecek ve ondan sonra bilgisayar sabaha kadar açık kalacaktır. Ktorrent'te ise bir kapat butonu bulunmakta, eğer bu butona basarsanız, torrentin indirilmesi bittikten sonra bilgisayar kendiliğinden kapanacak ve gereksiz yere çalışmayacaktır.

Bu, Ktorrent'in sayısız güzel özelliğinden biridir, sadece bunun için bile kullanmaya değer.

onbilx

Arkadaşlar ben hangi torrenti kullanırsam kullanıyım indirme hızım 10 u geçmiyor. Bu hızı nasıl arttırabilirim? Şu an deluge kullanıyorum. Onun verdiği portlarımı modeme eklemem mi lazım? Yardımcı olursanız çok sevinirim bir filmi 1-2 günde indiriyorum. 2000 lere dönüş yaptım diyebilirim :D

ufuk_k

İndirdiğin filmleri ne kadar kişi yayıyorsa hızın buna da bağlı olarak değişiyor. Port konusunda dediği portları açman şart değil, istediğin portu modemden açıp torrent istemcisine bu port numarasını girersin, bir şey farketmez. Sen hız konusunda bağlantı hızını ve indirdiğin şeylerin bulunabilirliğini göz önünde bulundur.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

sem

Hız konusunda ben de diğer tarafta(Windows) Utorrent ile hemen indrebildiğim dosyaları nedense Deluge ile daha yavaş indiriyorum... Aynı internet hızı ve aynı dosyada yaşıyorum bu sıkıntıyı...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

stef_q

sem0900 malesef bu olay bende de var. Bazı kullanıcılar linuxta torrent her zaman daha hızlıdır diyor fakat bende bu bahsettiğimiz olay %70-80 oluyor :( . Bazı kullancılar ise bazı açık kaynaklı torrent istemcilerinin bazı serverlar tarafından engellendiğini ve bu yüzden linuxta BAZI DOSYALARDA bir yavaşlık söz konusu olduğunu yazmışlar ama bana pek mantıklı gelmedi bu. Ama yinede ben wine ile uTorrent kullanıyorum.

onbilx

Alıntı yapılan: yokohama_11 - 17 Ağustos 2010 - 01:14:46
sem0900 malesef bu olay bende de var. Bazı kullanıcılar linuxta torrent her zaman daha hızlıdır diyor fakat bende bu bahsettiğimiz olay %70-80 oluyor :( . Bazı kullancılar ise bazı açık kaynaklı torrent istemcilerinin bazı serverlar tarafından engellendiğini ve bu yüzden linuxta BAZI DOSYALARDA bir yavaşlık söz konusu olduğunu yazmışlar ama bana pek mantıklı gelmedi bu. Ama yinede ben wine ile uTorrent kullanıyorum.
utorrentle indirince hız 100 lere kadar çıkıyor mu ve port açmak gerekiyor mu onun için?

plusnettr

uTorrent kullanıyorum bu zamana kadar sadece bir bozuk indirme haricinde hatasını görmedim. Hız konusuna gelince siz ne kadar hızlıysanız o kadar performans veriyor o kısımda biraz telekomun insafına kalmış :)
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

barış

Transmission'ndan şaşmam. Ayarları sade. Bir kullanıcının ulaşabileceği ayarlar hemen elinin altına yerleştirilmiş. Sade ancak detaya imkan veren bir program.

heartsmagic

Açıkçası senelerce Azu ile torrent kullandım. Yavaş olduğunu falan görmedim, yeter ki sağlam bir izleyici ve torrent kaynağı bulun.
Torrent'i bırakalı bayağı oluyor ancak ara ara işim düşünce çekiyorum açık izleyicilerden (Transmission ile). Açık izleyici kullanmama, port falan da açmamama rağman gayet memnunum hızından. Kısacası aslında olay biraz izleyiciye ve torrentin kaynağına bakıyor sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

stratovarius

Uzun zamandır torrentle uğraşırım , şimdiye kadar gördüğüm en iyi torrent programı rtorrent.  Wine ile utorrent kuranlara hiç anlam veremiyorum. Yabancı sitelerde eşlere bakarsanız rtorrent özellikle vps ve dedicated kullananlarda ne kadar yaygın olduğunu görebilirsiniz.

stef_q

onbilx hızın 100 e çıkması internet hızınla alakalı olan bir şey ama torrent ile kaynakları yeterli dosyalar indirirsen internet hızını sonuna kadar kullanabilirsin. Ayrı bir port açıp kullanmak tercih edilir tabiki. Yapmanda fayda var. Ama yapmayanlarda memnun gözüküyor okuduğuma göre. Ama sen yinede yap.

Kaynakları yüksek olan dosyalarda linuxta bende problem yaşamıyorum. Ama düşük olanlarda her zaman uTorrent önde gidiyor. stratovarius bu yüzden wine ile uTorrent kullanıyorum. Bende hiç bunu yapma taraftarı değilim ama :( (birde şu bir önceki mesajımda belirttiğim bir sebepten böyle yapıyorum -ancak ne kadar doğru bilemiyorum)

csfyldz

ilk başlarda deluge kullanıyordum ama 7-8 aydır transmission'a geçtim çünkü deluge acayip yavaş indirmeye başladı bir türlü çözemeyince soğudum ben de şimdi mutlu bir birlikteliğimiz var transmission'la :-))
GNU/Linux – Coming soon on every computer.

onbilx

Deluge ilk kurulum sırasında bağlantı sayısını 200 le sınırlamış olarak ayarlıyor. Onun yerine -1 yazarsanız bağlantı sayısı sonsuz oluyor. Şu an indirme hızım 85-90 arasında geziniyor. Bu ayarı yapmanızı öneririm.

lener49fi

Transmission kullanıyordum ama Deluge'yi deneyeceğim ilk fırsatta.. :P

GAREZ

KGet kullanan yok mu? Pardus ile kullandım Beta2 7 indirirken kullandım emanet internetle 4.2GB indirmesi 3 gün sürdü... karşıdaki Cafe'nin interneti ile tabi... :D

xrai

Alıntı yapılan: XRumer - 18 Temmuz 2010 - 23:03:20
Ktorrent'i genellikle KDE kullananlar tercih etse de bence her şart altında kullanılmalı. Şöyle güzel bir özelliği var:

İndireceğimiz şeyleri torrente atarız ve "bu ancak sabaha kadar iner" deyip bilgisayarı açık bırakarak yatağı gideriz. Halbuki o sabaha kadar değil, biraz daha erken bir sürede indirmeyi bitirecek ve ondan sonra bilgisayar sabaha kadar açık kalacaktır. Ktorrent'te ise bir kapat butonu bulunmakta, eğer bu butona basarsanız, torrentin indirilmesi bittikten sonra bilgisayar kendiliğinden kapanacak ve gereksiz yere çalışmayacaktır.

Bu, Ktorrent'in sayısız güzel özelliğinden biridir, sadece bunun için bile kullanmaya değer.

selam acaba benmi bulamadım bitirince kapat butonunu benimkindemi yok versiyon 3.2.4 tarif edersen sevinirim ...
**POZİTİF DÜŞÜN**

MURATSPLAT

Transmission  kararlı ve sade. Azures kullanıyordum ama sonra farkettim çoğu özelliğini kullanmıyorum. Transmission sade görünmesine bakmayın.  İndirme hızıda gayet iyi.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

xwes

Kubuntu'nun ya da ubuntu'nun değil; linux'un ya da windows'un değil, tüm ortamların en iyi torrentçisi kTorrent'tir. Mesela film indiriyorsunuz, kTorrent önce filmin başını indirir ki önizleme yapabilesiniz. Mesela bir hafta açık bırakın bilgisayarı kTorrent istediğiniz günlerin istediğiniz saatlerinde istediğiniz indirme ve gönderme sınırlarıyla çalışır. sadece bunlar için bile kullanmaya değer.

Conqueror

Bende @heartsmagic gibi senelerce Azureus kullandım, ancak Ubuntu 10.10'u kurduğumdan beri Transmission kullanıyorum, gayet hızlı, sistem performansını sömürmeyen güzel bir uygulama.

neneki

zaten yüklü olarak geliyor niye başka bir yazılım düşünim ki (Transmission)

KARACAY

Ben deluge kullanıyorum. İnternetim 8mbit, interneti az çok kullanıyor. 700-900kb/sn ile indiriyorum. Fakat download bitince bilgisayarı kapatma özelliği yok.
Download bittiğinde bilgisayarın kapanmasını sağlayan Bittorrent - Utorrent gibi bir program var mı?
Ömer KARAÇAY

XRumer

Alıntı yapılan: KARACAY - 16 Ocak 2011 - 14:57:48
Ben deluge kullanıyorum. İnternetim 8mbit, interneti az çok kullanıyor. 700-900kb/sn ile indiriyorum. Fakat download bitince bilgisayarı kapatma özelliği yok.
Download bittiğinde bilgisayarın kapanmasını sağlayan Bittorrent - Utorrent gibi bir program var mı?

Ktorrent'in öyle bir özelliği vardı ama o da KDE için yazılmış.