Hangi torrent istemcisini kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 20 Mayıs 2008 - 19:15:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi torrent istemcisini kullaniyorsunuz?

Azureus
58 (11.1%)
Bittornado
3 (0.6%)
Bittorrent
33 (6.3%)
Ctorrent
0 (0%)
Deluge
90 (17.2%)
Gnome Bittorrent
9 (1.7%)
Ktorrent
57 (10.9%)
Limewire (Limewire dahili torrent istemcisi)
12 (2.3%)
Opera (Opera dahili torrent istemcisi)
8 (1.5%)
Qbittorrent
24 (4.6%)
Qtorrent
9 (1.7%)
Transmission
185 (35.4%)
Tribler
2 (0.4%)
Diger
21 (4%)
rTorrent
11 (2.1%)

Toplam Oy Verenler: 350

atomkarinca

Seceneklere rTorrent'i de ekledim. Boyle guzel bir torrent yazilimi eksik kalmasin.

heartsmagic

Alıntı yapılan: atomkarinca - 10 Aralık 2008 - 13:21:52
Seceneklere rTorrent'i de ekledim. Boyle guzel bir torrent yazilimi eksik kalmasin.

Böyle güzel bir istemciyi nasıl unutmuşuz? Uzun bir süre kullanmıştım kendisini.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Timolain

Bende güzel torrent programı arıyodum bakalım hangileri en yüksekte :)

Elessar

wine vasıtasıyla µtorrent (micro torrent)
USE="peace justice" emerge --newuse --update --deep world

Mustinet

Uzun süre Azureus kullandım daha sonra olmayacağını anlayınca, @Elessar gibi bende wine ile utorrent kullanmaya başladım.  Ama galiba kullanıcılar arasında hangisi beğenilirse onu deneyecek gibiyim.

Timolain

Bende wine altında utorrent kullanıyorum. Torrenti koyar koymaz max hızda indirmeye başlıyor. Keşke linux desteği olsa...

foma

Alıntı yapılan: Timolain - 07 Nisan 2009 - 19:58:40
Bende wine altında utorrent kullanıyorum. Torrenti koyar koymaz max hızda indirmeye başlıyor. Keşke linux desteği olsa...
Alıntı yapılan: Mustinet - 03 Nisan 2009 - 11:00:39
Uzun süre Azureus kullandım daha sonra olmayacağını anlayınca, @Elessar gibi bende wine ile utorrent kullanmaya başladım.  Ama galiba kullanıcılar arasında hangisi beğenilirse onu deneyecek gibiyim.

Deluge'yi denemediyseniz şiddetle öneririm.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

Mustinet

Deluge kullanıyorum ama önceden kullandığım torrent dosyasını ekleyip paylaşım yapamadım nedense.

foma

Alıntı yapılan: Mustinet - 08 Nisan 2009 - 00:33:52
Deluge kullanıyorum ama önceden kullandığım torrent dosyasını ekleyip paylaşım yapamadım nedense.
Ayrı bir başlık açarsan çözüm arayabiliriz.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

darkfriairs

NuCLeuS

Ubuntuyu ilk kullanmaya başladığımda wine ile utorrenti kullanmıştım ama pek sarmadı..Programları wine ile kullanmak pek zevk vermiyor nedense..Şu anda deluge kullanıyorum..Utorrentin linux versiyonu çıkarsa kesinlikle utorrent derdim...

XRumer

Vuze kullanıyorum
görünümü hoş ve son derece hızlı

ironic

Transmission ve Ktorrent kullanıyorum. Üye olduğum torrent sitesi bunları kabul etmediği için ara sıra da wine ile utorrent kullanıyorum.

Sherlock Holmes

Transmission görevini yerine getiriyor ve buda benim için yeterli.

Zelku

Şimdiye kadar kullandığım torrent istemcileri hakkında şöyle kendime göre kısaca birkaç kelime yazayım. :)

Transmission : Basit , 5-6mb ram harcayan harika bir program. Ah keşke bir de sıralama (queue) özelliğin olsaydı. Ancak sıralama özelliğini önemsemeyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan.

Deluge : uTorrent'e en güzel alternatif. Ancak deluge = 15mb ve deluged = 16mb şeklinde toplam 31-32mb ram harcıyor. Ve nedense sistem tepsisinden çağırınca parça parça geliyor bende.

Vuze : Niye java ile yazdılar ki seni? 140mb ram kullanımına sahip. Karmaşık ayarları biraz uğraştırabilir.

Ktorrent : KDE programı en nihayetinde. Gnome'da kullanınca simge setleri uyumsuzluğu falan derken oldukça sorun çıkarabilir. Ancak KDE kullanıcıları için en güzel programdır.

uTorrent : Windows alışkanlıklarını linux altında devam ettirmek isteyenlerin tercihi. :) Windows altında az ram kullansa da , linux altında 25mb'yi bulabiliyor ram kullanımı. Üstelik wine ile çalıştırdığınız için sorunlarla karşılaşmanız olası.

Sonuç olaraksa Deluge kullanıyorum. :)
"Bazinga!"
- Sheldon Cooper

kahraman masa esat

Öyle afilli torrent kullanıcısı değilim. (Ratio: 0.857  Uploaded: 2.92 TB  Downloaded: 3.40 TB =P) Tercihim qbittorrent veya transmission. Ayarlarıyla felan uğraşmam gönderimimi, indirmemi ayarlar bilgisayarın başından kalkarım. Sömürebildiği kadar sömürmekte özgür.

ırmak

aslında µTorrent harici hiç bir torrent programını sevmiyorum.
ama ktorrent yükledim.
o da fena değil.

xwes

ktorrent'in son surumu bence kusursuz. Çogu kişinin isteyeceginden fazla ozelligi var, ustelik bir çok bir çok programla indiremedigim torrent dosyasini indirebilen iki istemciden biri olarak da gonlume taht kurmuştur kendisi. Ama bana gore one çikan en onemli ozellikleri şunlar:
-Firefoxu filan açmadan direkt ktorrent pencerese içerisinde internet torrent linki arayabilmek (istediginiz siteleri siz belirleyebiliyorsunuz)
-Film gibi dosyalarin ilk once başini indirerek size onizleme yaptirmasi. Hatta bu onizlemeyi bile ktorrent penceresi içinde yapabilmek (mediaplayer eklentisi ayarlardan etkinleştirilmeli)
-Araç çubuguna istenilen fonksiyonlar için dugme eklenebilmesi
-bandwidth schedule ile haftanin hangi gunu hangi saatte ne kadar download / upload yapilacaginin belirlenebilmesi

Yusuff

Hangisini denediysem Vuze'yle başa çıkamadı. En son yine şeytana lanet getirip Deluge kurdum ama baktım 30 kb'nin üzerine çıkmıyor. Aynı dosyayı Vuze'yle açtım, baktım ki fark var, iyiyle kötü arasında.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

xwes

Alıntı yapılan: Yusuff - 10 Aralık 2009 - 11:05:31
Hangisini denediysem Vuze'yle başa çıkamadı. En son yine şeytana lanet getirip Deluge kurdum ama baktım 30 kb'nin üzerine çıkmıyor. Aynı dosyayı Vuze'yle açtım, baktım ki fark var, iyiyle kötü arasında.
valla vuze de dahil bir suru istemci denedim, hiz konusunda şimdiye kadar bir fark goremedim. Bu arada indirme hizini maksimum yapmak için upload siniri optimize edilmeli. Benim optimum upload hizim 10. Ha şu va, bazi torrent trackerlari bazi istemciler dişindakileri kabul etmiyor ki boyle bir durum var ise indirme hiç başlamaz zaten. Ubuntuda ktorrent ve qbittorrent bu engellere takilmiyor tecrubelerime gore.

plymouth

oyum vuze 'a (azureus)
1-indir filmleri
2-bilgisayarı acık bırak
3-Azureus Dlna Server üzerinden PS3 te izle.
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

munirekinci

Deluge!
Deluge, Transmission'a nazaran daha fazla seçenek sunuyor. Windows ortamındaki microtorrent'in (µTorrent) karşılığı diyebiliriz.

ırmak

Ktorrent'ten Transmission'a geçiş yaptım.

adolffwangel

tesadüfen ktorrent indirmiştim yanlışlıkla.. o yüzden onu kullanıyorum.. basit ve kullanışlı geldi.. torrent dosyalarıyla pek bir işim olmuyor genelde.. o yüzden fazlasını istemediğim için idare ediyor beni.. windowstan kalma utorrent'i seviyordum.. wine ile açlışıyor dediler ama wine fazla bağlı kalmak hoşuma gitmiyor..
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

qunti

Vuze la problemlerim oldu :P herkes gibi bende pek alışamadım o yuzden faklı bitane aradım, bi baktim Transmission onu deneyim dedim ama program kapanmıyo kapatınca hepten kapanıyor vuzeda alışmışım sıralarla oynamaya ve hemen arka planda çalıştırmaya ama şimdi onu yapamayınca içime oturdu, arka planda çalışan bir istemci önerebilir misiniz?