Hangi torrent istemcisini kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 20 Mayıs 2008 - 19:15:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi torrent istemcisini kullaniyorsunuz?

Azureus
58 (11.1%)
Bittornado
3 (0.6%)
Bittorrent
33 (6.3%)
Ctorrent
0 (0%)
Deluge
90 (17.2%)
Gnome Bittorrent
9 (1.7%)
Ktorrent
57 (10.9%)
Limewire (Limewire dahili torrent istemcisi)
12 (2.3%)
Opera (Opera dahili torrent istemcisi)
8 (1.5%)
Qbittorrent
24 (4.6%)
Qtorrent
9 (1.7%)
Transmission
185 (35.4%)
Tribler
2 (0.4%)
Diger
21 (4%)
rTorrent
11 (2.1%)

Toplam Oy Verenler: 350

munirekinci

Yazılımlar harf sırasına göre dizilmiştir.
Torrent istemcileri hakkındaki fikirlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

izzetguntalaz

mikro torrent ın linux versiyonunu yazsalar süper olacak diyorum.
wine ile de sorunsuz diyolar ama denemedim.

oyum Transmission

Le0n

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 21 Mayıs 2008 - 10:07:15
mikro torrent ın linux versiyonunu yazsalar süper olacak diyorum.
wine ile de sorunsuz diyolar ama denemedim.

oyum Transmission
bence en iyisi mikro torrent (utorrent) ama malesef linux desteği yok. linux için tercihim azureus.
azureuz 3. versiyonu çıktı vuze adında bi paylaşım platformuna adapte edilmiş kaliteli ücretsiz medyaları oyun demolarını felan indirebiliyorsunuz.

[IMG]http://img329.imageshack.us/img329/6702/1211450839931bb505kbwp0.th.png[/img]

edit: imaj düzenlenmiştir // sypro
sudo apt-get purge windows

izzetguntalaz

Bu arada fotografların tam boyutlu konmaması geriyo foruma!

Yoksa ortalık karışıyo.

demir

LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

dubluwe

Alıntı YapBende reyimi verdim, Azureus kullaniyorum.

Transmission kullaniyorum artik :)
Allah boş duranı değil, koşturanı sever.

portalturks

bende bittorrent kullanmaya çalışıyorum ama küçük bir problemim var :D >:(

munirekinci

Deluge.

Alıntı YapDeluge is a full-featured BitTorrent
client for Linux, Mac OS X and Windows

Tanımında da geçtiği gibi çok donanımlı süper bir torrent istemcisi.
Tanıştığım günden beri kullanırım. Ve Azureus'a veda etmem de aynı tarihe denk gelmekte.

ufuk_k

Gnome altında transmission ve Deluge, KDE altında kesinlikle Ktorrent. Azureus uzun süre kullandım, bende sinir stres yapıyor :)

Thiras

Canavar gibi Azureus. Uzun süredir kullanıyorum. Tek derdi java olması. Onun dışında bir sıkıntısı yok.

dubluwe

azureus iyi olmasina iyi ama nedir ki , hemen herseyi bir portal gibi, öyle oldumu soguyorum, karisik ve hantallasiyor, bir sürü eklenti yapmislar, ben sadece .torrent cekeyim kafi :) o yuzden azureusa el sallayabilirim bu aralar. :)
Allah boş duranı değil, koşturanı sever.

Kozmo

bayhanus

azureus görüntüsü güzel ama
çoğu torent sitesinde sorun çıkartıyor indirmiyor....
o yüzden Deluge:)

özgürlüğeyeryok

deluge bazı özel trackerlar tarafından yasaklanmış. nedeni ise upload miktarı konusunda bazen sapıtması.
her ne olursa olsun gnome ortamında en iyi istemci bence deluge.

null

Sıkı bir torrent kullanıcısı olarak win altında herzaman uTorrent kullanmışımdır.Linuxta ise Transmission oldukça bast ve kullanışlı Mac OS X kullandigim zamanda herzaman kullanmışımdır.Azureus'u oldum olası sevmemişimdir java olmasındanmıdır nedir sevmiyorum kullanmıyorum.Ayrıca arkadaşlarında dediği gibi birçok tracker'da kara listededir ( shu mod'dan dolayı olsa gerek ).
Deluge Transmission'dan daha kapsamlı uTorrentte daha çok benziyor pluginleri de güzel onada göz atmakta yarar var.

York

Bunların içerisinde bence en temiz çalışanı Ktorrent. Tüm masaüstü ortamlarında Ktorrent kullanıyorum ve çok memnunum.

foma

1.0 sürümü bende sorun çıkarmasına rağmen yine deluge kullanıyorum.
söz konusu sorunu benden başka yaşayan varsa;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3848.0.html
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

maxspacemax

Deluge veya Transmission :D

extremebrutal

Oyumu transmission olarak vermiştim zamanında ama iki haftadır qBittorrent'in son sürümünü kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ederim arkadaşlar.

mustafamustafa64

maxspacemax

Deluge sorunsuz çalışıyor. Çok az kaynak tüketiyor kullanımı rahat ve Utorrent'e en çok benzeyen program.

munirekinci

Deluge 1.0.* sürümlerinde kabızlık problemi var. Hem hiçbirşeyi doğru dürüst indiremiyor hemde internet trafiğini ilginç bir şekilde tıkıyor. Deluge kullanıcılarına, Deluge'nin 5.* sürümü ile devam etmelerini öneririm.

maxspacemax

Alıntı yapılan: munirekinci - 18 Ekim 2008 - 21:50:15
Deluge 1.0.* sürümlerinde kabızlık problemi var. Hem hiçbirşeyi doğru dürüst indiremiyor hemde internet trafiğini ilginç bir şekilde tıkıyor. Deluge kullanıcılarına, Deluge'nin 5.9.* sürümü ile devam etmelerini öneririm.

Deluge 0.5.8.9 kullanıyorum. Şimdiye kadar sorun çıkarmadı. :D

sons_of_liberty

Arkadaşlar Deluge 1.0.4-1 kullanıyorum. Bence çok güzel ve sade ayrıca utorrente baya benziyor ve makinayıda fazla kasmıyor. Ancak bazı torrent sitelerine deluge ile bağlanamıyorum. Herhalde bazı torrent siteleri deluge kullanımına izin vermiyor. Sizden şunu öğrenmek istiyorum hangi programı kullanarak her türlü torrent sitesine bağlanabilirim ve sorun yaşamam (banlanmak gibi). Olmazsa mecburen wine ile utorrent kullanmak zorunda kalıcam. Değerli görüş ve açıklamalarınızı bekliyorum.

Ayrıca Transmission da iyi gibi ancak eski download yaptığım dosyaları torrent sitelerine direk seede açamıyorum. Çünkü download yaptığım dosyalar eski windows sistemimdeki başka bir hdd nin içinde olduğu için daha önce indirmiş olduğun torrent dosyasını Transmissionla açtığımda torrent dosyaların download edilmiş eski klasörünün yerini gösteremiyorum. Transmission sadece hdd leri görüyor dizinlerin içine girmiyor. Derdimi inşallah anlatabilmişimdir  :)
ubuntu

dimetokavi

Deluge kullanıyorum ve oldukça memnunum.