Sisteminizde olması gereken programlar nelerdir?

Başlatan TreXiizMeisTeR, 20 Mayıs 2008 - 19:09:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kahraman masa esat

Üzerinden epey geçmiş ama ben de yazıyım.

-gnome do

-PeaZip

-Gwget

empax

Camaroma - Web kamerasi izleyicisi(kameraya ince ayar cekmek icin birebir)
KolourPaint - Basit arayuzu olan,kullanimi kolay resim duzenliyicisi.(Windows paint benzeri)
gtk-RecordMyDesktop - Masaustu vidyosu cek.
Ubuntu Tweak - Favorim  :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

command

geany - programlama için ide ve editor
frostwire - p2p ve torrent için
mplayer - video divx vs.
audacious - mp3,ogg,vs
Angry IP scanner - yanlış anlaşılmasın :)
DosBox - Eski dos oyunları için
xmame - atari emulator :)

özgürubuntu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Mayıs 2008 - 22:33:54
Teşekkürler. http://stardict.sourceforge.net/Dictionaries_special.php adresindeki Wordnet sağlıyor bunu. Tree Dictionary oluyor kendisi.

Bu eklentiyi "/usr/share/stardict/dic/" altına elle atınca oluyo sanırım? yoksa kuruyor muyuz?

ironic

Son sürüm depoda mevcut.

sudo apt-get install stardict

heartsmagic

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 15 Haziran 2009 - 22:10:43
Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Mayıs 2008 - 22:33:54
Teşekkürler. http://stardict.sourceforge.net/Dictionaries_special.php adresindeki Wordnet sağlıyor bunu. Tree Dictionary oluyor kendisi.

Bu eklentiyi "/usr/share/stardict/dic/" altına elle atınca oluyo sanırım? yoksa kuruyor muyuz?

Ben sözlük olarak eklemiştim diye hatırlıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xwes

Home klasorunuzde (yoksa) "./.stardict/dic" isimli bir klasor oluşturun. Sonra istediginiz sozşukleri buraya atin. Dosya izinleri ile filan ugraşmazsiniz.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: xwes - 16 Haziran 2009 - 09:58:00
Home klasorunuzde (yoksa) "./.stardict/dic" isimli bir klasor oluşturun. Sonra istediginiz sozşukleri buraya atin. Dosya izinleri ile filan ugraşmazsiniz.

.stardict adlı klasör varmış, dic adlı bi klasör oluşturup içine wordnet 3.0 klasörünü attım. Ama çalıştıramadım ?

xwes

Dosyayi arşivden çikarmiş olmalisiniz. Ben aynen boyle yaptim ve şu an wordnet çalişiyor.

özgürubuntu

evet arşivden çıkarıp klasöre attım ama olmadı

xwes

@özgürubuntu, başka sozlukler çalişiyor mu? Bir de degişiklik yaptiktan sonra stardict'i kapatip tekrar açin. (system tray'e kuçuluyor dikkat edin)

özgürubuntu

ingilizce-türkçe , türkçe-ingilizce , man, qqwry, dict.cn var ama sanırım türkçe ingilizce dışındaki sözlükler aktif değil karşılarında "0" yazıyor. Manage Plugins'de Wordnet 1.0'ı görüyorum. Ağaç Sözlükler bölümü ise boş... Evet yeniden başlatıyorum...

xwes

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 17 Haziran 2009 - 21:41:07
ingilizce-türkçe , türkçe-ingilizce , man, qqwry, dict.cn var ama sanırım türkçe ingilizce dışındaki sözlükler aktif değil karşılarında "0" yazıyor. Manage Plugins'de Wordnet 1.0'ı görüyorum. Ağaç Sözlükler bölümü ise boş... Evet yeniden başlatıyorum...

Zaten agaç sozlukler bolumune yerleşmiyor, normal yere yerleşiyor. O sifir rakaminin anlami sozlukte 0 kelime oldugudur. Yani o sozlukleri silebilirsiniz.  Manage Plugins degil de bende Manage Dict var. Orada eger Wordnet'i goruyorsaniz tamamdir. ornek olarak "home" yazip aratin bir agaç goreceksiniz :)

özgürubuntu

Normal yerde de yok, "home" yazıp arattığımda çıkan şey ekran görüntüsünde olduğu gibi (: olmadı maalesef birşeyi yanlış yaptım sanırım.. Siz nereden indirmem gerektiğini yazabilir misiniz? Belki ben yanlış bir sürüm indirmişimdir. Çünkü benim indirdiğimde "install" dosyası falan vardı. ./configure den sonra sudo make veya sudo make install komutları çalışmadı..

xwes

1) Sozlukte gorunen açiklamanin en altina inin, sozluk sirasina gore sonlarda olabilir.
2) Siz neyi ./configure yaparak indirdiniz ki? Stardict zaten depoda var, oardan kurun: bahsettigimiz sozluk içinse kuruluma gerek yok ki, direkt buradan indrip dedigim klasore arşîvden çikararak atin;
http://prdownloads.sourceforge.net/stardict/stardict-wordnet-3.0.0.tar.bz2?download

özgürubuntu

Wordnet'i diyorum Stardict kuruluydu zaten.. Wordnet dosyasında kurulum belgesi falan var.. arşivden çıkan klasörde.. ben yanlış dosyayı indirmişim demek ki şimdi sizin verdiğiniz dosyayı atınca çalıştı sağolsun (:

xwes

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 17 Haziran 2009 - 23:13:42
Wordnet'i diyorum Stardict kuruluydu zaten.. Wordnet dosyasında kurulum belgesi falan var.. arşivden çıkan klasörde.. ben yanlış dosyayı indirmişim demek ki şimdi sizin verdiğiniz dosyayı atınca çalıştı sağolsun (:

Gule gule kullanin da konuyu bayagi dagittik akşam akşam :)

coni

bide türkçe ingilizce ingilizce türkçebir sözük söyleyin arkadaşlar tam olsun :)

xwes

Alıntı yapılan: coni - 28 Ağustos 2009 - 00:41:58
bide türkçe ingilizce ingilizce türkçebir sözük söyleyin arkadaşlar tam olsun :)
Stardict tam istedixiniz gibi. Once Stardict kuruyorsunuz sonra bu sozluk programina internetten buldugunuz istediginiz sozlukleri (tr-eng, eng-tr, eng-eg vb.) ekliyorsunuz. (babylon sozluklerini de ekleyebilirsiniz)

kozanibo

pidgin
gtk record my desktop
wine
gshutdown

oyunlar
gnubackgammon
supertux

:D

AbkHaZiaN

Firefox+Opera
Filezilla
Vlc Player
Counter Strike :)
wine

kozanibo

AbkHaZiaN

Ftp programı ftpnize dosyaları doplu olarak upload ediyor ve istediğğiniz dizinleri veya dosyalarıda indirebiliyor. Ayrıca standart ftp komutlarını çalıştırmanızada izin veriyor ve ftpden seçtiğiniz bir dosya üzerinde değişiklikler yapabiliyorsunuz.

ironic

Ubuntu tweak
Opera, Thunderbird
Vlc, Songbird
Peazip, keepassx
Pidgin, Psi, Skype
Geany, Vim
Urban Terror