Ubuntu 9.10 (Karmic Koala) Beta çıktı!

Başlatan ironic, 01 Ekim 2009 - 23:02:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Bende kalan tek şey klavye erişim ile ilgili bir uygulamacık, onu da kapatmaya zorlayabileceğim bir yer yok :) Kendisi bildiri alanına eklenmiş durumda, kapatma seçeneği sunmuyor bana. Arka planda çalışan süreçler arasında da bulamadım. Artık bulursak birimiz haber verir. Hem bu senin suçun GDM değişikliğini sen istemiştin :D

Ben sıfır kurulum yapmayacağım, betadan güncelleyerek devam edeceğim Ubuntu yaşantıma.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

özgürubuntu

Alıntı Yap99% [Bağlanılıyor tr.archive.ubuntu.com (193.140.100.100)]    

Az önce de bende burada takıldığına şahit oldum. 131 adet güncelleme var ama alamıyorum hiç birini :)

Düzenleme : sudo aptitude dist-upgrade yolu da işlemiyor :)

ironic

@özgürubuntu, bende Hollanda (nl) yansıları ekli ve güncelleme denetlemede sorun yok.

iKo

Merhabalar, ben sanırım bir yerde okudum ya da gördüm tam olarak hatırlamıyorum fakat Ubuntu 9.10 için şöyle bir şey hatırlıyorum sanırım:

Ubuntu 9.10 açılışında artık Grub menüsü olmayacak, yani eğer bilgisayarda sadece Ubuntu olacaksa, XP nasıl açılıyorsa Ubuntu'da öyle açılacak. Fazladan güvenlikli açılış ve bir tane daha seçenek olmayacak diye biliyorum. Doğru mu ? Böyle bir şey var mı ? En azından beta sürümünde var mı ?

Lütfen yanlışsam düzeltiniz...

Teşekkürler

rdmplt

Alıntı yapılan: iKo - 20 Ekim 2009 - 21:42:52
Merhabalar, ben sanırım bir yerde okudum ya da gördüm tam olarak hatırlamıyorum fakat Ubuntu 9.10 için şöyle bir şey hatırlıyorum sanırım:

Ubuntu 9.10 açılışında artık Grub menüsü olmayacak, yani eğer bilgisayarda sadece Ubuntu olacaksa, XP nasıl açılıyorsa Ubuntu'da öyle açılacak. Fazladan güvenlikli açılış ve bir tane daha seçenek olmayacak diye biliyorum. Doğru mu ? Böyle bir şey var mı ? En azından beta sürümünde var mı ?

Teşekkürler

Selam, ben 9.04 kullanıyorum, makinada sadece 9.04 kurulu başka os yok ve dolayısıyla grub menusude yok zaten :) power duğmesine basınca direk ubuntu açılıyo yani :)

iKo

Alıntı yapılan: rdmplt - 21 Ekim 2009 - 00:48:39

Teşekkürler

Selam, ben 9.04 kullanıyorum, makinada sadece 9.04 kurulu başka os yok ve dolayısıyla grub menusude yok zaten :) power duğmesine basınca direk ubuntu açılıyo yani :)

Ben 9.04 ü o şekilde kullandım, sistemde sadece Ubuntu olarak, fakat hep menü çıktı.

Ubuntu 9.04
Ubuntu 9.04 (Safety bilmemne)
Ubuntu 9.04 (burda da bir şey yazıyordu hatırlamıyorum tam olarak)

Sen de bunlar hiç mi yoktu? Düzenleme falan yapmadan mı yani ?

heartsmagic

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 20 Ekim 2009 - 18:58:40
Alıntı Yap99% [Bağlanılıyor tr.archive.ubuntu.com (193.140.100.100)]    

Az önce de bende burada takıldığına şahit oldum. 131 adet güncelleme var ama alamıyorum hiç birini :)

Düzenleme : sudo aptitude dist-upgrade yolu da işlemiyor :)

Hollanda yansılarını kullanıyorum ben de. Gün içinde bir ara sunucular yavaşladı bende de.

localhost

Bence en iyi Almanya depolari. Internetin hizini update ve güncelleme yaparken yeniden kesfediyorum :)
Linux LPIC1 - MCSA

_HapS_

bu sürümde en çok görünüm olarak neler yapmışlar diye merak içindeyim

ironic

Bu konuda girişte ve bir önceki sayfada yeterince açıklama var.

skyser

Alıntı yapılan: iKo - 21 Ekim 2009 - 00:59:32

Teşekkürler

Ben 9.04 ü o şekilde kullandım, sistemde sadece Ubuntu olarak, fakat hep menü çıktı.

Ubuntu 9.04

Betayı kurduğumda 9.04 başka bir bölümde yüklüydü, grub menüsünde 9.04 de görünüyordu. Yani kurulum sırasında başka bir işletim sistemi kuruluysa menü çıkıyor. Kurulu değilse hiç çıkmıyor. Eskiden esc tuşu ile menüye düşmek için seçenek çıkardı, grub2 ile beraber bu yazıyı görmüyoruz.

rdmplt

Alıntı yapılan: iKo - 21 Ekim 2009 - 00:59:32

Teşekkürler

Ubuntu 9.04

hayır hocam hiç yok, düzenleme falan da yapmadım, basıyorum power a kullanıcı adı şifremi soruyo direk, ama ben makinaya hiç win doz falan kurmadım, makina free dos gelmişti direk 9.04 kurdum, ondandır belki, sende bşr ara windoz varsa ve sonradan kaldırdıysan grub geliyo olabilir biliemiyorum

erkuserdem

Benim ses kartım 8.10 ve 9.04 ile düzgün çalışmıyordu, acaba 9.10 beta indirip test edip eğer hala bu sürümde de çalışmıyorsa yetkililere bildirmeli miyim?  yararlı olurmu yada ilgilenirler mi ?

Wolverine

Relase Candidate'e az kaldı.RC'yi bekliyorum ben de.Bakalım nasıl olmuş.  :D

btermeli

1 haftadır sorunsuz kullanıyorum. Bir kez uyutup, uyandırınca çökme raporu yolladı. Onun dışında sorun yok. Ironic'in belirttiği gibi daha sevimli, ikon setini değiştirmedim bile. Bana bir de sanki ekran kartımı (Intel 915)  daha iyi destekliyor gibi geldi.
Sevindiğim bir olar da Logitech kameramın üstündeki usb mikrofon artık çalışıyor.

Tek sevinemediğim nokta 9.04'de de yapamadığım iki ekran olayı. Yine genişletilmiş ekran seçince, kilitleniyor :(
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

garafatma

Bende biraz önce bitirdim yükseltme işini, yeni kernelde ne ethernet kartı ne kablosuz kartı tanımadı. LaunchPad'de hata kaydı açılmış ama fırsatım olmadı incelemek için. Olmazsa tam sürüm çıkınca yeni kurulum yapacağım.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Alıntı yapılan: kahraman masa esat - 20 Ekim 2009 - 18:48:40
Eğer öyle olursa sen bir yolunu bulursun bana da yararlanması kalır (:

Sistem-Tercihler-Klavye
Erişebilirlik sekmesine gel ve ilk sıradaki seçenek için çentiği kaldır. Sonra bir çık-gir yap, olmadı sistemi yeniden başlat.

kahraman masa esat

heartsmagic

tasy

Banada cd göndermiyolar :( Gönderiyorlardı ama sonradan sınırı aştınız dedi :S Anlamadım neden öyle dediğini. Ben 1 tane 8.04 istemiştim onun haricinde başka bişey istemedim. Şimdide bir tane 9.10 istedim ama gönderme sınırını aştınız diyor. Limitimiz bir mi acaba :S

ozelgoktug

Pardon ben Sistem > Yönetim > Giriş Ekranı ' na basıyorum doğru mu bilmiyorum ama giriş temasını nasıl değiştireceğim? Sadece şu görüntü geliyor  :(   >>>>>>>> http://picasaweb.google.com/lh/photo/BQN-2CdcgA1fweAFA7V1Fg?feat=directlink

Forumda Resim yüklemeyi bilemediğim icin Picasawebe attım görüntüyü   :)

ironic

@ozelgoktug, aynı iletiyi diğer konuya da yazmışsın. Sorunlarını birden fazla başlığa yazman çözümü hızlandırmaz ayrıca yardımcı olmak isteyenlerde de olumsuz bir izlenim bırakır.

Konuyu kilitliyorum.

canosayan

bir arşiv yapmaya başlasam iyi olacak.
Chmod bizim işimiz.