Programlar kurulduktan sonra menüye girmiyor

Başlatan pasargad, 20 Mayıs 2008 - 01:26:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pasargad

tekrar selamlar,gene bir sorunla karşınızdaym.
Synaptic ile kurduğum programlar,kurulduktan sonra ana menüde görülmesi gerekmiyor mu,mesela eğer VLC kurduysam "ses ve video" da onu görmem gerekmiyorumu,ancak ben kurdğum hiç bir programın nereden başlatmam gerektiğini bilmiyoum,menüde yoklar,nerden çalıştırcağım bunları

heartsmagic

Normal şartlar altında girmesi gerekiyor. Eğer girmemişse paketleyen arkadaş menüye sokma işini unutmuş demektir ki Ubuntu'da ben hiç görmedim bunu. Dikkatlice bakmanı tavsiye ederim. Buna rağmen cidden menüde yoksa bir sonra ki girişinde olacağını düşünüyorum. Eğer hala yoksa konsoldan:

vlc yazıp TAB tuşuna basarsan program seçeneklerini görürsün. Fakat dediğim gibi normal şartlar altında menüye girmesi lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

munirekinci

1- Belki eklenmiştir ancak gözükmüyordur, bunun için; Ana menü ayarlarından yüklediğin programı kontrol et, eğer orada ise menüde göreünmesi için işaretle.

2- Eğer eklememişse; ana menü ayarlarından yeni item ekle dedikten sonra programın ismini yazarsan ekleyebilirsin.

3- Yüklediğin programlar /usr/bin dizinine yüklenir. Oradan da bulup çalıoştırabilirsin, kısayol atabilirsin.