Bilgisayar açılırken bu yazı çıkıyor.

Başlatan badhero, 30 Eylül 2009 - 19:46:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

badhero

Bilgisayarı açtığımda masaüstü görünmeden önceki siyah ekranda bir kutucuk çıkıyor ve aşağıdaki yazı yazıyor.

Kullanıcının $Home/.dmrc dosyası yok sayılır.Bu, öntanımlı oturum ve dilin kaydedilmesini önler.Dosya, kullanıcı tarafından sahiplenilmemi ve 644 izinlerini almalı.Kullanıcı $Home dizini kullanıcı tarafından sahiplenilmeli ve diğer kullanıcılar tarafından yazılamamalı.

Tamam butonun basıp masaüstüne normal giriş yapılıyor. Bir sorunum daha var. Masaüstü açıldığın şifre istiyor. Şifreyi yazınca otomatik olarak wireless modemine bağlanıyor. Bu otomatik bağlantıyı her seferinde şifre yazmadan nasıl sağlayabilirim?

ebubekirs

İlk sorununuz için terminalde

sudo chown kullanıcı adınız /home/kullanıcı adınız/.dmrc

ve

chmod 644 /home/kullanıcı adınız/.dmrc

İkincisi için çözülmüş başlık vardı yanlış hatırlamıyorsam. "network manager şifre" şeklinde arama yapmayı deneyin.

Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

badhero

Bir çok sorunum vardı disk bölümlendirmesi ile ilgili. en sonunda bilgisayar açılmıyordu siyah bir ekran ve hata bilgileri bulunuyordu. Ben de sistemi yeniden kurdum. Yine de çok sağ olun.

Mayben44

Arkadaşlar başka bir konu içinde mesaj yazdığım için özür dilerim. Ama 2 saate yakın süredir live cd üzerinde cevap almayı bekliyorum. Yanlış anlamayın cevap vermek zorunda değilsiniz tabi ki ama rica ediyorum bilgisi olan varsa çok sevinirim. Sistemime giremiyorum. Compizde (ccsm) pencereleri solgunlaştır dedikten sonra bir daha sistem açılmamaya başladı. Konuyu burada paylaştım. Lütfen yardım edin.  :-[

heartsmagic

Alıntı yapılan: Mayben44 - 30 Eylül 2009 - 21:42:29
Arkadaşlar başka bir konu içinde mesaj yazdığım için özür dilerim. Ama 2 saate yakın süredir live cd üzerinde cevap almayı bekliyorum. Yanlış anlamayın cevap vermek zorunda değilsiniz tabi ki ama rica ediyorum bilgisi olan varsa çok sevinirim. Sistemime giremiyorum. Compizde (ccsm) pencereleri solgunlaştır dedikten sonra bir daha sistem açılmamaya başladı. Konuyu burada paylaştım. Lütfen yardım edin.  :-[

Farklı bir başlıkta sorun çözüldü sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.