kurulum sırasında "softreset failed" hatası

Başlatan antuan, 01 Ekim 2009 - 13:02:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

antuan

Merahaba daha önce bilgisayarıma windows 7 nin yanına opensuse 11.1 kuruluydu. Ubuntuyu daha önceden bildiğim için ubuntu kurmak istedim çünkü kullanımı daha kolaydı. Tüm diski temizleyip windows 7 64bit kurdum yanınada ubuntu kurmak istedim. Fakat kurulum sırasında daha doğrusu kurulum başlarken şöyle bir hata veriyor;

ata1: softreset failed (device not ready)

ardından  biraz ilerliyor ve komut satırı geliyor şu şekilde;

...
--bash /dev/null permission denied
>

Usb belleğe live cd  yaptım. Bellekten kurulum yaparkende şu şekilde bi hata verdi

BusyBox v1.10.2 (Ubuntu1:1.10.2-2ubuntu7)built-in shell (ash) Enter
"help" for a list of built-in commands.
[initramfs]

Ne yaptıysam olmadı. ingilizce arama yaptım benzer sorunla karşılaşan birçok kişi olmuş. Ve anladığım kadarıyla bu kişilerin çoğunluğu AMD 64bit işlemciye sahip. Benim sistemimde AMD 64bit işlemciye sahip. Daha önce bir laptopa xp kurarken mavi ekran çıkıyordu o sorunun bios ayarlarındaki sata-ide-raid ayarlarıyla ilgili olduğunu buldum ve çözdüm benzer bi hata olabileceğinide sanıyorum. İngilizcem çok iyi olmadığından ingilizce forumlardanda çok fazla faydalanamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum

localhost

http://www.google.com/cse?cx=003397833155962080759%3A0fdk_8aj2b8&ie=UTF-8&q=BusyBox&sa=Ara  basliklara bakarak soruna bir cözüm üretebilirsiniz belki. Disk veya ACPI ile ilgili bir sorun oldugunu düsünüyorum.
Linux LPIC1 - MCSA

antuan

İlginize teşekkür ederim ama malesef verdiğiniz linkteki arama sonuçlarında istediğim çözüm yok. Başka kurulum hataları var ama benim sorunumun çözümü yok. Ubuntuyu ısrarla kurup apache server-php-mysql kullanmak istiyorum ama laptopa kurulan ubuntu benim pcye inatla kurulmuyor.

foma

Bir sorun olduğunda aşağıdaki kernel parametrelerini ekleyip öyle deniyorum ben.
ide=nodma apm=off acpi=off noresume nousb selinux=0 nosmp noapic maxcpus=0 edd=off
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition