Hangi video oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 19 Mayıs 2008 - 18:36:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi video oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Gnome-Mplayer
40 (10.4%)
Kaffeine
71 (18.5%)
Kmplayer (Kplayer)
11 (2.9%)
Mplayer
52 (13.5%)
Real Player
3 (0.8%)
Smplayer
115 (29.9%)
Totem
61 (15.9%)
VLC Player
324 (84.4%)
Digeri
25 (6.5%)
Umplayer
4 (1%)

Toplam Oy Verenler: 384

ynt

Alıntı yapılan: munirekinci - 24 Haziran 2008 - 17:50:17
Alıntı YapEkle/Kaldır ve Synaptic Paket Yöneticisini açarak istediğiniz programları kurabilirsiniz (Birinde olan diğerinde olmayabilir)

Ekle/Kaldır paket yöneticisi bütün paketleri göstermiyor, ancak Synaptic'te böyle bir sorun olmaz.

Ayrıca belirteyim, yeni başlayan arkadaşın kafası karışmasın;
Paket yöneticilerinin bağlandıkları depo aynıdır, yani hepsinde aynı yazılımlar mevcuttur (ekle/kaldır isimli paket yöneticisi hepsini göstermez o ayrı). Bir paketi Synaptic veya apt-get ile kurmak arasında fark yoktur.

Yanlış bilgi için özür dilerim. Başka bir forumda okuduğum bir bilgi beni yanılttı, bir daha kaynak konusunda daha dikkatli davranacağım. Ayrıca düzelten arkadaşa hassasiyettinden dolayı teşekkür ederim.

hikmet Murat

CD deki videoları çalıştıramıyorum.Dediğiniz yaptım ve ekle kaldırda bir çok program var.Bunların içinde deneyebileceğim programlar varmı.Videoları seyredebilmek için.

DeFacto

VLC var mı şuan sizde. VLC'de open disc diyorsunuz. Medyanın konumunu belirtin direk açıyor. Herhangi bir problem yaşamadım VLC'de ben altyazı dışında. Alt yazı filmleri de kaffeinden izliyorum onlar da divx oluyor.

ufuk_k

Bu videoların formatı, uzantısı nedir? Ona uygun codecleri yüklenmişse çalışması gerekir.

hikmet Murat

heartsmagic

@desperado'nun anlattığı bir alternatiftir mesela. Hangi video oynatıcıyı kullanıyorsan "Open Disc" veya "Disc'i Aç" veya buna benzer bir seçeneği menülerden bulman lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hikmet Murat

vlc yi de denedim,kaffeinide ekran kararıyor ve başka bir şey çıkmıyor.

ufuk_k

Medibuntu depolarını ekleyip w32codecs pakedini kurmayı dene (win32 de olabilir). Normalde .dat uzantıı dosyalarda sorun olmaması gerek, hepsi açar.

hikmet Murat

kmplayerı yükledim görüntüler çıkar gibi oldu dondu ve bir daha açılmadı.

teneke

Kafein'i beğenerek kullanıyorum!! herkese de tavsiye ederim...

DeFacto

Off ya kaffein DVDlerimi görmüyor !! VLC'den izliyorum pek sorun olmuyor da alt yazılı filmler off off :(

tarumar

Selamlar

Ben smplayer kullanıyorum, hardy'de gayet güzel olmuş. Tek sıkıntım, altyazıların boyutlarını film oynarken ayarlayamıyorum. Kaffeine'i ilk kez burda duydum, nasıldır? Windows'ta bsplayerdan şaşmazdım, benziyor mu ona?

izzetguntalaz

KDE desktop u kullanmadıysanız Kaffeine yi bilmiyor olabilirsiniz.

tarumar

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 03 Temmuz 2008 - 14:30:19
KDE desktop u kullanmadıysanız Kaffeine yi bilmiyor olabilirsiniz.

Kullanmadım, Ubuntu'yu kurulduğu haliyle Gnomela kullanıyorum.

ufuk_k

Denemekten zarar gelmez, KDE kütüphaneleri yüklenir kaffeine ile birlikte, istersen KDE masaüstünü de kurabilirsin, yalnızca kaffeine de.

atomkarinca

Alıntı yapılan: DeSPeRaDo - 27 Haziran 2008 - 22:50:00
Off ya kaffein DVDlerimi görmüyor !! VLC'den izliyorum pek sorun olmuyor da alt yazılı filmler off off :(

Bende sorun yok istersen xine motoru ayarlarına bir bak.

ufuk_k

libdvdcss2, libdvdread3 ve gerekli diğer codecler de yüklü olmalı.

DeFacto

Evet bazı KDE kütüphaneleri gerekli imiş. Hallettim sağ olun. Burası biraz da Hangi Video Oynatıcıyı Kullanıyorsunuz'dan çok Hangi Video Oynatıcı ile sorununuz var gibi olmuş :) . Ama güzel de olmuş :)

immortal

Kaffeine'de altyazıyı nasıl büyütebilirim?

ufuk_k

ayarlar--xine engine paramtereleri--subtitles (altyazılar)--ilk seçenek (beginner options içindeki).

j1647

kaffeine diyorum.... kullanmayanlar kesinlikle bi denesinler...özelllikle altyazı ile beraber gayet sorunsuz caliştigi için diyebilirim. vlc player basta olmak uzere diger playerlarda altyazılı videolarda kasılmalar olusturabiliryor. 
saygılar....

Uyarı: Gereksiz yere renkli yazı karakteri kullanmayalım.

Xarturkhann

Alıntı yapılan: tarumar - 03 Temmuz 2008 - 14:28:18
Selamlar

Ben smplayer kullanıyorum, hardy'de gayet güzel olmuş. Tek sıkıntım, altyazıların boyutlarını film oynarken ayarlayamıyorum. Kaffeine'i ilk kez burda duydum, nasıldır? Windows'ta bsplayerdan şaşmazdım, benziyor mu ona?

Smplayer ile film oynarken alyazı boyutlarını veya yüksekliğini ayarlayabilirsin.
[IMG]http://img79.imageshack.us/img79/8127/smplayerqr6.png[/img]
Gördüğün gibi kısa yolları vasıtasıyla istediğin ayarı yapabilirsin.

Birde ufak bir bilgilendirme yapayım. Genelde altyazıları filmin içinde gösterir. Bazıları SDL kullanarak altyazıları alttaki siyah boşlukta görmek ister. Bunu XV kullanarakta yapmak mümkün tabiki.
[IMG]http://img86.imageshack.us/img86/879/smplayer2wz4.png[/img]

1280x1024 için:
expand=:::::5/4
1024x768 için:
expand=:::::4/3

Diğer çözünürlükler için buraya bakınız.

hikmet Murat

sm palyeri yükledim ama açamıyorum böyle bir uygulama yok diyor.Ne yapmam lazım

munirekinci

Eğer sen konsola sm palyer yazmışsan, açamaması çok doğal.
Programların isimlerini konsoldan doğru biçimde verin.

hikmet Murat

tarumara teşekkür ediyorum.smplayeri onun mesajını okurken dikkatimi çekti.Şu anda smplayeri yüklenmiş bulunmaktayım.Ve dat dosyalarını açtı.Cep telefonundan yüklediğim videoların sesini alamıyordum.Oda çözüldü.Kısacası video seyretmeyle ilgili hiç bir sorunum kaldı.Zaten bu gün eve gelirken içime doğmuştu.Smplayer bu işi çözecek diye.Teşekkürler.