Hangi video oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 19 Mayıs 2008 - 18:36:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi video oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Gnome-Mplayer
40 (10.4%)
Kaffeine
71 (18.5%)
Kmplayer (Kplayer)
11 (2.9%)
Mplayer
52 (13.5%)
Real Player
3 (0.8%)
Smplayer
115 (29.9%)
Totem
61 (15.9%)
VLC Player
324 (84.4%)
Digeri
25 (6.5%)
Umplayer
4 (1%)

Toplam Oy Verenler: 384

munirekinci

Alıntı YapAslında bende Ubuntu ile gelen standart programları kullanmak istiyorum ama eksikleri çok. Totem ile vidyolara ikinci bi sesi extradan ekleyip izleyemiyorum, SMPlayer'da iste harici sesi yükleyip senkron farkı olsa bile tek tuşla senkronu ayarlanabilyor.
Rytimbox'unda en sevmediğim özelliği herhangi bir klasördeki şarkıya çift tıkladığım zaman onu çalmıyo listenin sonuna atyo.
Pidginın eksiğide kamera özelliği.
Transmissionun köyü yanıda alttaki pencere listesinden saklanamaması.
daha 1 aylık kullanıcı olarak gözelemleyebildiklerim ve şuan aklıma gelenler

Ubuntu ile birlikte gelen yazılmların kendi alanında en iyi yazılımlar olması beklemeyin bence. Özgür yazılım olduğu sürece istediğinizi yükleyin, bu sizin Ubuntu'nuzun orjinalliğini bozmaz. Orjinalliği ancak GTK+ altında QT veya QT altında GTK+ yazılımları çalıştırdığınızda olur. (Görünüm olarak bütünlüğü bozar)

Le0n

Alıntı YapUbuntu ile birlikte gelen yazılmların kendi alanında en iyi yazılımlar olması beklemeyin bence. Özgür yazılım olduğu sürece istediğinizi yükleyin, bu sizin Ubuntu'nuzun orjinalliğini bozmaz. Orjinalliği ancak GTK+ altında QT veya QT altında GTK+ yazılımları çalıştırdığınızda olur. (Görünüm olarak bütünlüğü bozar)
Beklemiyorum ama bence biraz daha ayar seçeneği olan programlar kullanılabilirdi.
nede olsa program kurmak zor değil. sadece hangi program işnizi göreceğine dair biraz araştırma yapmak lazım.
sudo apt-get purge windows

Kozmo

Kaffeine, Kaffine lider görünüyor hak da ediyor.

ynt

komikimben

kaffein hakkında sölediklerimi unutun. compiz ile aynı anda çalışırken inanılmaz kasıyor.

ancak smplayer öyle muhteşem bir şey ki.aynı anda firefox, amorok,compiz,cairo-dock,cairo-watch çalışıyor bana mısın demiyor.

ayrıca "x ve z" tuşları ile kayan alt yazıyı düzeltmek çok zevkli.

smplayer.

komikimben

Alıntı yapılan: ynt - 17 Haziran 2008 - 20:28:58
vlc den  memnunum.

Ben bir kaç kez kullanmak istedim. hep alt yazı yuttu VLC. Sende de öyle bir sorun olmalı, nasıl düzelttin?

ynt

çok nadiren altyazılı film izliyorum herhangi bir sorun hatırlamıyorum ama bir ara denediğimde alt yazı sorunu becerebilirsem bildiririm.

DeFacto

Evet o altyazı sorunu maalesef bi tek linuxde oluyor. Arkadaşımda denedim xp onunki gayet sorunsuz veriyor altyazıları.

komikimben

Alıntı yapılan: JesusPenguin - 19 Haziran 2008 - 15:08:32
Evet o altyazı sorunu maalesef bi tek linuxde oluyor. Arkadaşımda denedim xp onunki gayet sorunsuz veriyor altyazıları.

Varsın kan emici windows bir tek onu becerebilsin.

İlla vlc kullanmak zorunda değiliz. SmPlayer yeter diyorum, başka da birşey demiyorum.

munirekinci

VLC windovs altında da altyazıları yutuyor diye hatırlıyorum. Tabi eğer 1 sene içinde düzeltmedilerse.

portalturks

VLC kullanıyorum , oldukça memnunum. Şimdilik hiç problem çıkarmadı. :D

DeFacto

Evet yanılmıyorsunuz.. Şu Lost manyaklığından arkadaş sezonların çoğunu bulmuş kaç sezon bilmiyorum da vlc'de izlerken bi ara alt yazı gitti uzun bir uğraş sonucu yaptık. Çözümü (o makine için geçerlidir belki bilmiyorum.) bütün alt yazıları 5 saniye geri almak oldu. (bunu bir program yardımı ile yaptık text editörle düşünemiyorum bile zaten :D )

komikimben

Alıntı yapılan: portalturks - 19 Haziran 2008 - 22:39:13
VLC kullanıyorum , oldukça memnunum. Şimdilik hiç problem çıkarmadı. :D

Yanlış anlamada VLC sadece senin için mi üretti?

Binlerce insanda aynı sorun var, ama sende neden yok  :-\

Sen altyazı yutup yutmamasını farketmiş olmayasın sakın?

hikmet Murat

Mplayer ve kaffeini ubuntuda nerden açabilirim.Totemi sevmedim.Birde bunları denemek istiyorum.Teşekkürler.

ynt

Bu programlar öntanımlı olarak gelmiyor, belirtiğiniz uygulamarı kurmak için Ekle/Kaldır ve Synaptic Paket Yöneticisini açarak istediğiniz programları kurabilirsiniz (Birinde olan diğerinde olmayabilir). Eğer istediğiniz uygulamarı bulamazsanız yeni depolar ekleyebilirsiniz. Nasıl yapılacağı forumda mevcuttur.

izzetguntalaz

Ubuntu için konuşuyorum. Standart cd kurukumunda bunlar yok.

Synaptic Packege Manager dan yükleyebilirsin.

http://www.ubuntu-tr.net/index.php?topic=952.0

Codec leride yüklersen sorun yaşamazsın.

munirekinci

Alıntı YapEkle/Kaldır ve Synaptic Paket Yöneticisini açarak istediğiniz programları kurabilirsiniz (Birinde olan diğerinde olmayabilir)

Ekle/Kaldır paket yöneticisi bütün paketleri göstermiyor, ancak Synaptic'te böyle bir sorun olmaz.

Ayrıca belirteyim, yeni başlayan arkadaşın kafası karışmasın;
Paket yöneticilerinin bağlandıkları depo aynıdır, yani hepsinde aynı yazılımlar mevcuttur (ekle/kaldır isimli paket yöneticisi hepsini göstermez o ayrı). Bir paketi Synaptic veya apt-get ile kurmak arasında fark yoktur.

DeFacto

Aptitude nedir o halde ? Konu sapmaya başladı da apt demişken şunu da bir tanımlasak :)

munirekinci

Tıpkı apt-get gibi bir paket yöneticisi, daha yetenekli olduğu söyleniyor.

DeFacto

hikmet Murat

mplayeri kurdum fakat yine ses yok ve "cannot find  codec for audio format OX726D6173 "uyarısı yapıyor. Ne yapmam lazım?

DeFacto

restricted-extras'ı yüklediyseniz, sorun büyük ihtimalle alsadandır.

heartsmagic

Alıntı yapılan: hikmet Murat - 24 Haziran 2008 - 20:05:18
mplayeri kurdum fakat yine ses yok ve "cannot find  codec for audio format OX726D6173 "uyarısı yapıyor ne yapmam lazım.

Tüm videolar için bu böyle mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hikmet Murat

windovsta seyrettiğim videoları ubuntuda seyredemiyorum.Bunlar kamera görüntüleri,doğum günü ,düğün vb.El kamerasıyla çekilip cd ye akktarılan videolar.Ama hiç çalışmıyor şimdi denedim.Ne mplayer ne de totem.

lseker

Synaptic ile ubuntu-restricted-extras  ya da konsoldan
sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

ya da...
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Kurulum#Codecler_ve_Eklentiler

Wikide kurulum sonrası bölümüne bir bakın.
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.