Hangi video oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 19 Mayıs 2008 - 18:36:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi video oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Gnome-Mplayer
40 (10.4%)
Kaffeine
71 (18.5%)
Kmplayer (Kplayer)
11 (2.9%)
Mplayer
52 (13.5%)
Real Player
3 (0.8%)
Smplayer
115 (29.9%)
Totem
61 (15.9%)
VLC Player
324 (84.4%)
Digeri
25 (6.5%)
Umplayer
4 (1%)

Toplam Oy Verenler: 384

hesin

vlc.nedeni ise kolay arayüz ve her türlü formatları rahatlıkla tanıyor olabilmesi.

BayboraKaan

Listeye Umplayer eklenmistir, ayrica her üyenin 2 (iki) oy hakki vardir.

microanaliz

vlc video oynatıcısı açık kaynak olmakdan vazmı geçti yoksa gnome masaüstünemi uyum sağlamıyor anlamadım ama bir sorun var gibi...
MicroAnaliz

eribol

Sorun nedir? Burası sorun başlığı değil ama madem vurgu yaptınız sorunu da yazsaydınız.

Not: Vlc qt kütüphanesini kullanıyor, önceleri wxgtk kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

MURATSPLAT

Smplayer'in alt yazı bulma aracı nedeni ile favori medya oynatıcım oldu. Bence VLC'ye rakip bir yazılım. VLC'de mükemmel bir oynatıcı.

2. tercihim Kaffeine,  nedeni ise DVB kartımı onunla sorunsuz kullanabiliyorum. Bir de kanal geçiş yavaşlığı olmasa..

Ne yaptıysam DVB aygıtını Smplayer ve VLC ile   sorunsuz kullanamadım. Kaffeine, DVB kartım nedeni ile en çok kullandığım video oynatıcısıdır.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

xwes

Alıntı yapılan: XRumer - 23 Ekim 2011 - 13:05:53
Linux'taki bütün video oynatıcıların ortak bir sorunu var:

Diyelim ki düşük çözünürlüklü bir video izliyorsunuz, doğal olarak o videoyu tam ekran moduna geçirdiğinizde bozulan pikselleri görebilirsiniz. Video, tam ekrandayken düşük kalitede oluyor. Buraya kadar normal. Sorun ise şu: Videoyla beraber altyazının da kalitesi düşüyor. Denediğim bütün video oynatıcılarda altyazının kalitesi, videonun kalitesine göre belirleniyor. Tam ekrana moduna geçirdiğimde kalitesizliği ortaya çıkan vütün videolarda altyazı da onunla beraber kalitesiz görünüyor. Ama mesele HD halitesindeki bir filmde altyazı da o kalitede oluyor. Enteresan bir durum.

Oncelikle herkese ve foruma yeniden merhaba. Epeydir yoktum, geri geldim :)
Kardes bu sorunun cozumu basit, SMplayer'i aç Ayarlar>Genel>video'dan Output driver'i gl(fast) yap, artik tum alt yazilar HD kalitede olur :)

microanaliz

Totem diyordum ama artık vlc diyorum nedeni basit codec sıkıntısının olmaması.Bir de yeni özellikleri çevirme yayın yapabilme gibi özellikler beni etkiledi diyebilirim...
MicroAnaliz

Ubuntu sever

VLC kullanıyorum, nedeni ise windows alışkanlığı  8)

Lütfen imzama bak!

if

Ubuntu sever

if Üzgünüm ama orada bozduğum bir kural bulamadım!  :-X
ve bütün yorumları okumak imkansız !

Lütfen imzama bak!

if

İleti yazamadığınız süre boyunca tekrar tekrar okuyun o konuyu.

firetux

Totem ile VLC geyet kullanışlı.
ikisinide kullanırım. Totem'i film izlemek için...vb
VLC'yi ise youtube videolarını izlemek için kullanırım. ikiside bir ayrı güzel :)

Alman

ubuntu yazılım merkezinde 5 yıldızlı gördüğüm vlc playerı yükledim. Ve sonuçta memnunum şu an için sıkıntı yok ileride ne olur bilemem ama sorun çıkacağını pek sanmıyorum.  ;)

ct

@Alman,

Foruma hoş geldiniz :) Anketlerle alakalı şuraya bakabilirsiniz:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28832.0

Şu bölüm de oldukça yararlı başlıklar içeriyor:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=142.0

possitive

vlc kullanıyorum hem windows kullandığım da hem de ubuntu da. Nedeni şu ana kadar oynatamadığı bir video formatıyla karşılaşmamış olmam ve altyazı ve görüntü için oldukça gelişmiş seçeneklerin olması. Bir de sesi az çıkan videolar için oldukça işime yarayan ses seviyesini %200 ' e kadar çıkarabilmesi

fhrttn

Vlc her zaman favorim olmuştur. İndirme esnasında yarım kalmış veya diğer oynatıcıların bozuk olduğunu söyleyip açmadığı dosyalrda hiç sorun yaşatmıyor.

portal

Otomatik alt yazı bulma eklentisinden dolayı BsPlayer kullanıyorum

sipazilla

@portal peki bsplayerı linuxda nasıl çalıştırıyorsun :D eğer sadece winde kullanıyorsan burada neden yazıyorsun ;)

TheGodEmperor

Açıkcası bilmiyorum. İlk defa yükledim 13.10'u. Netbeans kurdum daha bir de opera chromium = )
Öğrenmeye çabalıyorum.
Cogito Ergo Sum
Özgür Dünya, Özgür Bilgi
http://www.erhankilic.pro

-DıLgEş-

Vlc yetiyor... Başka bir vide oynatıcı olarak Parole ve Videos(Ubuntuyla birlikte geldiginden dolayi) kullanıyorum..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

seron

Madem konu yeniden hortlatılmış :D ,

Linux'da     > VLC player
Windows'ta > K-lite Codec Pack Media Player Classic 9.8.0 Mega.