Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 19 Mayıs 2008 - 18:30:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Amarok
203 (36.4%)
Audacious
161 (28.9%)
Banshee
56 (10.1%)
Exaile
23 (4.1%)
JuK
4 (0.7%)
Listen
4 (0.7%)
Noatun
0 (0%)
Rhythmbox
307 (55.1%)
Sonata
4 (0.7%)
Songbird
18 (3.2%)
XMMS
11 (2%)
Diğer
41 (7.4%)
Aqualung
5 (0.9%)
Clementine
60 (10.8%)
DeaDBeeF
16 (2.9%)
Qmmp
5 (0.9%)
Quod Libet
1 (0.2%)
Mixxx
2 (0.4%)
BeatBox
2 (0.4%)
Ncmpc
1 (0.2%)
Tomahawk
1 (0.2%)
VLC
13 (2.3%)

Toplam Oy Verenler: 557

atomkarinca

Şu sıralar Consonance kullanıyorum. Çok hafif bir oynatıcı ve her işimi görüyor. Ubuntu kullananların ne yazık ki derlemesi gerekecek.

Bağımlılıkları: dbus-glib, gkt2, libao, libmad, libnotify, sqlite3, taglib.

heartsmagic

Alıntı yapılan: fotomusa - 14 Temmuz 2008 - 00:28:53
exaile gercekten hoşuma gitti. Belike xp de foobar kullandıgım ve exaile nin de foobara benzedigi içindir, ama işte o hata yokmu aslında forumda bu hatayla karşılaşmış başkasını ve cözümünü buldum artist yazan yerleri artıst yazacakmışız ama ben daha acemi bir ubuntucuyum sudo nautilust komutuyla o deyişiklikleride yaptım ama nerde hata yaptıysam birdaha acılmadı exaile kaldırıp yeniden kurunca düzeldi ama aynı hataya devam ediyo.

https://bugs.launchpad.net/exaile/+bug/191687

Bu hata mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

munirekinci

Türkçe çeviri hatası, İngilizce kullanınca problem olmuyor.

heartsmagic

Eğer mesele o ise orada söyleniyor zaten çözüm. Ben yamalamıştım onu ancak .deb değil. Uğraşmayayım diyorsanız:

LC_ALL=C exaile @munirekinci'nin söylediği gibi meseleyi çözecektir.

fotomusa

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Temmuz 2008 - 02:58:50
Eğer mesele o ise orada söyleniyor zaten çözüm. Ben yamalamıştım onu ancak .deb değil. Uğraşmayayım diyorsanız:

LC_ALL=C exaile @munirekinci'nin söylediği gibi meseleyi çözecektir.

Acemi bir ubuntu kullanıcı olarak kodlarla şuan için aram çokta iyi deyil.  uçbirime  LC_ALL=C exaile  bu kodu yazdıktan sonra sorunum çözülecekmi. ( şuan xp de oldugum için deneyemedim. bu arada yanlış birşey anlamışsam gelen cevaplarla hatamı düzelteyim diye soruyorum.)

munirekinci

Evet sorunun çözülür, bir tane başlatıcı oluşturup komut kısmına bunu yazarsan, ingilizce dil ayarlarında Exaile açmaya yarayan bir kısayol oluşturmuş olursun.

fotomusa

Alıntı yapılan: munirekinci - 14 Temmuz 2008 - 14:36:44
Evet sorunun çözülür, bir tane başlatıcı oluşturup komut kısmına bunu yazarsan, ingilizce dil ayarlarında Exaile açmaya yarayan bir kısayol oluşturmuş olursun.
kusura bakmayın bir haftalık ubuntu kullanıcısıyım, o nedenle cehaletimi hoş görün. 'bir tane başlatıcı oluşturup komut kısmına bunu yazarsan' demişsiniz. Başlatıcı derken neyi kasttediyosunuz 'sudo apt-get install .....' komutunumu yoksa başka birşeymi?

munirekinci

(Nautilus kullandığını varsayıyorum.) Masaüstünün herhangi bir yerine sağ tuşla tıkla "Create Launcher" ("Başlatıcı oluştur") de. Komut kısmına "LC_ALL=C exaile" yaz isim kısmına kafana göre birşeyler yaz.

fotomusa

yardımlar için teşekkürler ama olmadı. ogul süreç başlatılırken hata veriyo şeklinde hata veriyo. Denemek amaçlı terminale yazdım enteladım exaile o zaman ingilzice acılıyo ama gene hata oluyo. Neyse teşekkürler amaroka devam ederim artık.

munirekinci

Terminalden açtığında ne hata veriyor? Hatanın tam çıktısını aktarır mısın?

fotomusa

Alıntı yapılan: munirekinci - 14 Temmuz 2008 - 18:19:02
Terminalden açtığında ne hata veriyor? Hatanın tam çıktısını aktarır mısın?
yardımlarınız için teşekkürler. Fakat kaldırdım programı amarok la yetinecegiz artık. Dün gene bu forum da okudugum bir çözüm yolu vardı, belirli dosyalardaki artist kelimesi gecem yerleri artıst diye düzelt diye. Düzeltmeye calışmıştım sorunu çöz<emeyincede kaldırıp yeniden kurmuştum. Belkide dün bilinçsizce karıştırdıgım içindir sorun.

heartsmagic

Hayır değil. Sana verdiğim hata bildirim sayfasındaki ile aynı sıkıntı. O dediklerini düzgünce yaparsan normalde o hatanın düzelmesi lazım. Sen kaldırdığına göre şimdilik uğraşmaya gerek yok.

bayhanus

Rhythmbox yeterli pek müzik dinlemem zaten....
Amaroka indirdim pek ısınmadım kullanmıyorum....

grkcan

audacious... eski bir winamp kullanıcısı olarak gayet iyi buluyorum. Ancak winamp kullanırken "DFX  enhancer"  kullanıyordum ve sonuç gerekten çok iyi oluyordu. Ses kalitesi için audiacius'u tavsiye ederim ancak linuxda bir enhancer var mı bilmiyorum... bilenler söylerse yararlı bir paylaşım olabilir

DeFacto

Evet ben de her ne kadar Winzort Medya Oynatıcısını kullanmasam da winzortda o bass güçlendiricisine bitmiştim. Bu tarz booster yazılımları verebilirseniz sevinirim.

grkcan

aslında şarkıların öndinlemesi hangi programdan çıkıyorsa en iyi ses oradan geliyor derim ben... Ona da en yakın ses  rythmbox'ta var.. Ayrıca film oynatıcı ve vlc player,  amarok ve audacius'tan daha iyi ses veriyor. İlle de bir "müzik çalıcı" diyeceksek "rythmbox" audacious'u solladı ses olarak,  ama berbat bir görüntüsü var :)

j1647

Amarok göruntu ve ses bakımından iyi bence ama gecenlerde Audacious ile tanıstım goruntusu benm cok etkiledi. ki renklendirme yazı tipi değişiklikleri skin secenekleri ile kendime ozgu cok tatalı bi hale getirdim. denememiş olanlara tavsiyemdir :):)

grkcan

arkadaşlar kabul edelim ki maalesef linux üzerinde gerçekten kaliteli ve işlevsel bir müzik çalıcı yok. Ben windowsda dfx ile güçlendirilmiş winamp kullanıyordum.. Linuxdaki hiçbir müzik çalıcı bana onun hazzını veremedi... ses ve müzikle ilgili gerçekten iyi bir program yada yöntem bilen varsa ve yardımcı olursa şimdiden teşekkür ederim.  Yine de linuxa devam.. Herşey çok daha iyi olacak...

erginemr

@grkcan,

Böyle konuşursanız Amarok fanlarını kızdıracaksınız. ;D

Dfx Enhancer'a gelince, bildiğim kadarıyla Winamp benzeri olan Audacious (ve selefi Xmms) Winamp eklentilerini destekliyor. Bir deneyin derim, belki çalışır.

erginemr

@j1647,

Audacious'ta canımı sıkan bir özellik var. Program penceresi fareyle harekete direnç gösteriyor. Pencere fareden kısmen bağımsız hareket ediyor. (En azından kendi sistemimde böyle :( )

Bu sizde de bu şekilde mi? Bu davranışı kapatmanın bir yolu var mı?

heartsmagic

Alıntı yapılan: erginemr - 31 Temmuz 2008 - 14:30:03
@j1647,

Audacious'ta canımı sıkan bir özellik var. Program penceresi fareyle harekete direnç gösteriyor. Pencere fareden kısmen bağımsız hareket ediyor. (En azından kendi sistemimde böyle :( )

Bu sizde de bu şekilde mi? Bu davranışı kapatmanın bir yolu var mı?

Bu ne yazık ki bende de böyle ve Ubuntu üzerinde değilim. Pencere geriden geliyor ve arkada iz bırakıyor. Ancak Audocious'un ses kalitesi bariz derecede fark ediliyor. Çok bilmiş gibi konuşmayayım ancak Windows zamanındaki Winamp vs. benzerlerinden pek de geride değil. Enhancer vs. kullanmadığımı belirteyim.

Fakat şunu da unutmayalım ki herkes dört dörtlük ses aramaz. Olur mu demeyin olur, zira en ilginç örneği benim. Misal Amarok'un üzerine (4 alfa demiyorum) müzik çalar tanımıyorum. Benim için Winamp çok ilkel kalıyor örneğin. O nedenle "Linux dünyasında kaliteli müzik çalıcı yok" demek kişisel yorumun ötesine geçmez. Aynen benim "Amarok'un üzerine oynatıcı yoktur" demem gibi.

Hadi bakalım tatil dönüşü bir oynatıcılar yazısı için kolları sıvayalım.

DeFacto

Audacios'un bu olayına alıştım :) Aynısı bazen winampta da oluyordu. Ama çok tatlı. Ve grkcan'a kesinlikle katılmıyorum. Rhytmbox'ta hertürlü kurcalamama rağmen ekolayzır olayını bulamadım. (Varsa bile benim gibi başlangıç ilerisi bir kullanıcının bu kadar uğraşıp da bulamaması ayrı bir sorundur.) Belki ben gerizekalıyım diye düşündüm, scripter olan bir abimle beraber aradık da o da bulamadı :) Neyse VLC'de ses olayında bende bazen cazırtı yapıyor mp3 dinlerken. Yoksa ekolayzır olayı onda pek fena değil. Amarok hiç kullanmadım, düzenimi de bozmam kolay kolay ama güzel bişi galiba :) Kaffeine yine video olayında VLC ile berabere bence. Tabi bütün bunlar benim zevk anlayışım :)

munirekinci

Ne zaman Audacious kullansam, 5 dakika sonra program donuveriyor, (Birçok dağıtım üzerinde denedim, sonuç aynı) donmaklada kalmıyor sistemin bütün seslerini iptal ediyor. Öldürünce sorun düzeliyor. Belki böyle yapmasa kulanırdım ancak bu böyle devam ettiği sürece Exaile ve bazen Orpheus kullanmaya devam edeceğim.

DeFacto

Bence sorun sizin makinede. Aynı sorunla karşılaşan varmıymış ki ? Guğgıldan bakmışsınızdır muhtemelen. :)

adolffwangel

listen music player diyorum bende.. neden böyle diyorum.. nedense microsoft kulaklığımı kullanırken ubuntum sağolsun otomatik tanıdı.. fakat çıkarttıktan sonra amarok,rhtymbox felan şarkılarımı çalmamaya başladı.. benshee de var... bir sürü müzik oynatıcı ekledim tabi bilgisayarıma.. fakat listen music player çok hoşuma gitti... işte efendim dinlediğin şarkının albümün ya da grubun wikipediadan bilgisini vermesi... şarkı sözlerini direk bulması... çok hoş.. artı kullanımı çok kolay geldi bana... bir ben listen' a oy vermişim :) o da çok güzel ben beğeniyorum gerçekten.. artı amarok gibi de kasmıyor sistemimi...
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.