Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 19 Mayıs 2008 - 18:30:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Amarok
203 (36.1%)
Audacious
161 (28.6%)
Banshee
56 (10%)
Exaile
23 (4.1%)
JuK
4 (0.7%)
Listen
4 (0.7%)
Noatun
0 (0%)
Rhythmbox
307 (54.6%)
Sonata
4 (0.7%)
Songbird
18 (3.2%)
XMMS
11 (2%)
Diğer
41 (7.3%)
Aqualung
5 (0.9%)
Clementine
60 (10.7%)
DeaDBeeF
16 (2.8%)
Qmmp
5 (0.9%)
Quod Libet
1 (0.2%)
Mixxx
2 (0.4%)
BeatBox
2 (0.4%)
Ncmpc
1 (0.2%)
Tomahawk
1 (0.2%)
VLC
13 (2.3%)

Toplam Oy Verenler: 562

silent_control

çoğunlukla amarok ama son zamanlarda bir sıkıntı ortaya çıktı,shoutcast radyolarını bulamıyor bende.onun dışında amaroktan vazgeçmek zor.ayrıca o kurt simgesine de ayrıca hayranım.bu programları isimlerindirenleri tebrik etmek lazım.bize hitap ediyor.amarok eğer windows uygulaması olarak sunulursa,winamp mahvolur bence.

jawes

xmms olmadığı için Audacious tek geçilir
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

Kozmo

munirekinci

En son 1 sene önce yeni sürüm çıkardılar. Ondan bu yana durdu denebilir.

Kozmo

Proje durdu ve Audacious projesine devam edilme kararı alındı diye biliyorum. XMMS geliştiricileri artık Audacious müzik çalıcısı için çalışıyorlar. Bu sebeple Audacious seçeneğinin yanına (XMMS) ilave edip XMMS seçeneğini kaldırmak daha doğru olabilir.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: jawes - 11 Haziran 2008 - 18:10:25
xmms olmadığı için Audacious tek geçilir

Bilgisayarımda birden fazla prgram çalışırken makine kasılmasın diğe xmms kullanıyorum. Derleyip kurmak zorunda kaldım. Depolarda yoktu malesef  :(
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

ynt

genellikle audacious, bazen de daha az sistem kaynağı tüketmesinden dolayı xfmedia.

teneke

Amarok bana göre çok kulanışlı kullanırken bana olumsuz tarafı parça geçişlerinde aniden çıkan o parça
ismi yazısı.

servet ümmetoğlu

Alıntı yapılan: teneke - 21 Haziran 2008 - 17:24:38
Amarok bana göre çok kulanışlı kullanırken bana olumsuz tarafı parça geçişlerinde aniden çıkan o parça
ismi yazısı.
Kaldırabilirsiniz bildirileri. Settings kısmından configure amarok'u tıklayın ve OSD bölümünde use on-screen display'deki işareti kaldırın  ;)
"Şeytanımı öldürdüm bebeğimi büyütücem
   Yandığım dünyayıda kalbimde küçültücem
     Denizleri taşırdım bulutları delicem
       Şişedeki küllerimi topraklara serpicem" (Düş Sokağı Sakinleri)

ufuk_k

OSD'nin çıktığı yer, yazı karakteri, rengi filan hepsi değiştirilebilir aynı zamanda o menüden. Kaldırmak da mümkün arkadaşımızın dediği gibi.

gun.hel

en ideal program amarok. mac ve windows icin tasarlanan diger muzik oynaticilardan da daha basarili oldugunu dusunuyorum. hemen hemen butun beklentileri karsiliyor. ancak ses sistemine onem veren ve muzik kalitesine hassasiyet gosteren kullanicilar icin audacious da vazgecilmez olabilir

btermeli

Rhythmbox yeterli, baska program yuklemeye gerek bırakmıyor , herkes Amarok tavsiye ediyor ama  tum denemelerime ragmen mixer sorununu cozemedim. O yuzden benim icin en iyisi her zaman sorunsuz calısandır :)
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

DeFacto

Ritimkutusu çok kasıyor bende. Sanki winzort medya oynatıcısını andırıyor :) Audacious ezer diyorum. AmaroK da güzel de kullanımı daha rahat Audacious çok tatlı bi de.

teneke

Alıntı yapılan: raskolnikov - 21 Haziran 2008 - 17:28:28
Alıntı yapılan: teneke - 21 Haziran 2008 - 17:24:38
ismi yazısı.
Kaldırabilirsiniz bildirileri. Settings kısmından configure amarok'u tıklayın ve OSD bölümünde use on-screen display'deki işareti kaldırın  ;)
Paylaşım için teşekkürler ayarlarımı yaptım kurtuldum!!!...

Xarturkhann

Maalesef arşivimin %90'ı *.ape+cue olduğu için "foobar2000" kullanıyorum. Aslında Linux altında harika müzik çalarlar var ama denediğim hiçbiri *.cue dosyalarını düzgün okuyup *.ape dosyalarını bölemiyor :( Gstreamer'ın yeni sürümüne ape+cue desteğini eklemişler fakat Hardy için paketi yok maalesef. Ubuntu'nun son sürümü için hazırlanıyor :(

İşte bu yüzden Wine+foobar2000 diyorum.

immortal

Şu an Audacious programını kullanıyorum. Acaba bu program için tema bulabileceğim bir yer önerebilir misiniz?

ufuk_k

immortal

WarGasm

Amorok.. kullanımı kolay ve bir adet scarlett yükledim kontrol paneli olarakda kullanıyorum simge durumundayken geçinip gidiyoruz ;)

fotomusa

XP kullanırken yani henüz ubuntuyla tanışmadan önce duymuştum amarok'un methini. O nedenle ubuntuyu kurdugumda ilk denemek istedigim programlardandı amarok, fakat  beklentimin cok yüksek olmasından olsa gerek (sadece amarok için bile linux'a geçilir diye bir yazı bile okumuştum) beklentimin karşılıgını aldımgımı söyleyamem. O nedenle oyum her nekadar amarok' gitmiş olsa da yeni arayışların içersindeyim şuan. Hatta audacios'u deniyorum şuan. Lakin oda winamp benzeri bir yazılım bende winamp tan hoşlanmayan biri, bu durumda onunla hiçde geçinecegimi sanmıyorum. foobar2000 nin ubuntu sürümü varmı yada o tarz bir müzik oynatıcısı ( foobarın sadeligi ve  sekmeler halinde calma listelerimi olşturabilmem çok hoşuma gidiyordu)  olarak neyi tavsiye edersiniz.

ufuk_k

Exaile deneyebilirsin. Çok sade olmasa da Amarok'tan daha sade ve sekme özelliğine sahip.

fotomusa

Alıntı yapılan: ufuk_k - 13 Temmuz 2008 - 21:48:06
Exaile deneyebilirsin. Çok sade olmasa da Amarok'tan daha sade ve sekme özelliğine sahip.
Bilgilendirme için teşekkürler hemen deniyorum.

Denedim ve ubuntuda denedigim en iyi müzikçalar (belkide foobar2000 e benzerliginden dolayıdır). Peki kaynak kullanımı bakımından exaile nasıldır amarok mu yoksa exaile mi fazla kaynak tüketir.

fotomusa

Arkadaşlar exaile yi begendim yanlız hata veriyor. hata veriyor derken çalma listesi oluşturuyom daha sonra stop la yada programı kapatıp tekrar çalıştırmak istedigimde play tuşuna bastıgım zaman müzik çalmaya başlar başlamaz küçük bir ekran ekranda artist yazıyor o küçük ekranı kapattıgımdada sanki stop tuşuna basmışım gibi oluyor. play tuşunu deyilde bir sonraki parça tuşunu kullandıgımda sorunsuz çalıyor hatta müzik çalarken başka bir eseri çalmak için playa bastıgımda gene aynı şekilde oluyor. Bu durum oldugunda exaile yazılımını simge durumunada kültemiyosun o kükü ekranı kapatmadan. bu neden kaynaklanıyo yazılımdanmı yoksa ayar tuşu varmı

heartsmagic

Exaile biraz hantal ve bana göre bazı hatalara sahip (Benim düşüncem).
Banshee güzel bir alternatif olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fotomusa

exaile gercekten hoşuma gitti. Belike xp de foobar kullandıgım ve exaile nin de foobara benzedigi içindir, ama işte o hata yokmu aslında forumda bu hatayla karşılaşmış başkasını ve cözümünü buldum artist yazan yerleri artıst yazacakmışız ama ben daha acemi bir ubuntucuyum sudo nautilust komutuyla o deyişiklikleride yaptım ama nerde hata yaptıysam birdaha acılmadı exaile kaldırıp yeniden kurunca düzeldi ama aynı hataya devam ediyo.