[Çözüldü] Wine ile oyun

Başlatan tab, 25 Eylül 2009 - 23:59:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tab

Arkadaşlar cok düşündüm araştırdım bulamadım ve birazda karmaşık olduğundan konu acmak istedim.ben xp de en cok underground 2 oynardım tam anlamıyla hastasıyım.ubuntu yu kurduğumdan beri xp yi virtualbox da kendi electric programları için kullanıyorum :) ama xp ye hiç donmedim.xp de tek ozlediğim underground 2 ve yeni cıkan undercover..cok denedim ne virtualbox da nede ubuntu da bu sorunumu hallemedim :( forumda cok araştırdım biraz karışık geldi.bunun yanı sıra euro truck,bus driverı rahatlıkla kurdum :D ama en cok istediğim underground 2 ve undercoverı kurabilmek yardımcı olursanız cok sevinirim ...

agritux

tab

ingilizcem zayıf onun için pek anlayamadım biraz daha yardımcı olabilir misiniz
(ARKADASLAR BURADAKİ BİR AMACIM da UBUNTU DANDIK XP DEKİ OYUNLAR OYNANAMIYOR DİYENLERİ HAKSIZ CIKARTMAK VE UBUNTUNUN NE KADAR İYİ BİR İŞLETİM SİSTEMİ OLDUĞUNU ANLATMAK...)

agritux

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=14576

aslında direk kurulumu deneyebilirsin. Bu linkte söylenene göre sadece kurulum sırasında ilerleme çubuğu görünmüyormuş. Additional comment olmadığına göre ekstradan yapman gereken bir şey yok.

Wine nin son sürümünü kurup ( http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=6402.0 ) directx derlemen yeterli olur diye düşünüyorum.

tab

denedim ama bir sonuç alamıyorum :( hem ingilizce hem de bana biraz karışık geldi pek birşey anlayamadım...malasef:(

heartsmagic

Alıntı yapılan: tolga ali - 26 Eylül 2009 - 00:20:01
(ARKADASLAR BURADAKİ BİR AMACIM da UBUNTU DANDIK XP DEKİ OYUNLAR OYNANAMIYOR DİYENLERİ HAKSIZ CIKARTMAK VE UBUNTUNUN NE KADAR İYİ BİR İŞLETİM SİSTEMİ OLDUĞUNU ANLATMAK...)

Böyle düşünme bence. Ubuntu'nun böyle bir zorunluluğu yok ve zaten olmamalıdır da. Adı üzerinde Windows oyunu bunlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tab

sakın yanlıs anlamayın buradakı ılk amacım kendim için,kendimi tatmın etmek için yapıyorum.zaten o korpe xp kullanıcılarına birsey anlatmak değil amacım.sadece onlarda anlayacaklar ubuntu nun  dunyadaki en iyi işletim sistemi olduğunu ifade edebilmek..soylediklerim celişebilir ama inanın ki tek amacım bu ... :)

xwes

Sorununuzun çozumu degil sadece bir oneri:
NFS serisini wine ile hiç çaliştiriamadim, ancak wine ile flatout'u tamamen sorunsuz olarak ve tam performans ile oynayabilirsiniz. Gerek suruş keyfi ve aksiyon gerek grafik kalitesi açisindan NFS ile yarişabilecek bir oyun.

tab

evet bu oyunu biliyorum ama pek sevmedim pek doğrusu ben en cok underground 2 ve undercoverı seviyorum ve bunları kurabilmek istiyorum ama onerin için cok tesekkür ederim..

tab

arkadaşlar en son playonlinux ile undercoverı wine ile nfs carbonu denedim sonuc olumsuz.playonlınux da DirectX kuruyor ama oyun acılmıyor.wine ise DirectX derlemesi  bir turlu yapamadım.baslıktaki linkler karısık ve kırık..

tab

arkadaslar denedim zorladım oldu...bugun guncelleme sonucu wine da undecover calıstı.sorunlu calıstı mesala cok kasıyor yol gozukmuyor vs..guncellemede wine ile ilgili dosyalar vardı ve boyle oldu.cevap yazan herkese cok tesekkür ederim. :D

tab

bütün hersey bir restarttan sonra duzgun bir hal aldı cok rahat sekilde oynuyorum artık..