[Çözüldü] opera sistem çekmecesine yerleşmesin

Başlatan lersy, 03 Mart 2009 - 02:16:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lersy

arkadaşlar herkese merhaba ,

firefox ile şu meşhur tam ekran açılma konusunda bir türlü anlaşamadık. localstore.rdf ya da profiles.ini dosyasını silmeme rağmen yine de tam ekran açılıyordu. alt+f2 = ccsm komutu ise çalışmadığı için hiç deneyemedim. kilitlenen konuda ki herşeyi yaptım diyebilirim. herneyse zaten pekte müptelası değilim ff'in.

opera'nın ubuntu altında sorunsuz kullanılması ne güzel ;) bence kesinlikle özellikler bakımından ff'den iyi durumda olan bir tarayıcı.

neyse neyse konu opera vs ff'de değil mesele şu :

bu ciğerini yediğimin opera'sı çalışınca sistem çekmecesine yerleşiyor ana paneldeki (system tray icon durumu ).

terminalden " opera -notrayicon " ile çalışıtırınca opera açılıyor ama simge durumuna küçült dediğimde hop kapanıyor. bunu normal diğer programlar gibi ayarlama şansımız yok mu ? ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

### bu arada opera'da açılırken tam ekran sorunu yok ama orta boyutta açılıyor buda ve pencereyi büyüt demek zorunda kalıyorum :D ala ala koskocaman ubuntu'nun beceremediği şeylere bak  8) çok önemli değil hadi büyütmek ama sinek küçükte olsa mide bulandırıyor. bu ve buna benzer birçok "hata olmayan hata" var ubuntu'da ve diğer denediğim dağıtımlarda da gördüm bunları. umarım bir gün bu tip konuları gündeme getirmiyor oluruz ve o bir gün kısa zamanda olur  ;) ###  
Güzelsin olduğun gibi olduğun yerde.

heartsmagic

Opera'yı çalıştırdığın simgede komutu şu şekilde değiştir:

opera %u --notrayicon
Normal şartlarda bunun işe yaraması gerekiyormuş.

Ayrıca Firefox sorunun pek genel bir sorun değil. Misal ben hiç karşılaşmadım. Forumda bir iki arkadaş bu konu hakkında şikayet açtı ancak bu sayı çok az ve genelde çözdüm.

Not: Altf+F2 kullanamıyorsan terminal açıp oraya yaz komutları.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

HaZi

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Mart 2009 - 02:23:50
Opera'yı çalıştırdığın simgede komutu şu şekilde değiştir:

opera %u --notrayicon
Normal şartlarda bunun işe yaraması gerekiyormuş.

İşe yarıyor konu çözüldü olarak etiketlenbilir şimdi denedim düzeldi.arkadaşında problemi düzelmiş olması lazım icon çıkmıyor artık teşekkürler

heartsmagic

Son iletiye binaen konuyu kapatalım. Eğer sorun olursa tekrar açabiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.