Glade Hakkında

Başlatan SametAras, 20 Eylül 2009 - 20:25:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SametAras

Merhabalar,

Bir süredir PyGtk çalışıyorum. GTK'nın Glade isimli bir aracı ile tanıştım. Burada uygulamalar geliştiriyorum, lakin şöyle bir sorun var:

Sizce bu neden kaynaklanıyor olabilir ?

Saygılarımla;
Aras, Samet.

rutku

Dikey ve yatay boxlardan kaynaklı. Ortaya sanırım 4 yatay box koyarsan düzelir. Birde boyutlandırmalarının hepsini aynı yapmalısın.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

SametAras

Merhabalar,

Öncelikle teşekkür ederim. Racih sanırım Java'yı bırakıp, Python'a geçtiniz. Bende Java'ya geçmeyi düşünüyorum, siz ne oldu da geçiş yaptınız dilegetirir misiniz ?

Saygılarımla;
Aras, Samet.

rutku

Selamlar,

Ben masaüstü yazılımcılığı seviyorum. Hobim olduğu için en iyisini istiyorum. Aslında bir geçiş yapmadım. Benim istediklerimi karşılayabilecek bir dil arıyorum. Basit uygulamalar yazıyorum. Java bu konuda ağır kaçıyor. Yada bana öyle geldi. Python da ise bu yoktu. Çok pratik ve esnek geldi. Python da beni huzursuz eden konu erişim belirleyicileri ve söz dizimi. Global ve self bana ilginç geldi. Ben yazarken private, final static, public kullanmak isterim. Bunlar olmadığı için yazmanın tadını alamıyorum. Yani kısaca şöyle diyeyim, java söz dizimine benzer, derlenebilir, c++ gibi hızlı bir dil olmalı. Şimdi D diliyle haşır neşirim. Dsss adlı proje derleme aracı ise mükemmel. Tek derleme yapmıyor, aynı paket yöneticisi gibi platformlardan bağımsız şekilde d dilinin ihtiyaç duyduğu yazılımları kuruyor. Mesela GtkD, WxD, sqlite. Burda çok güzel açıklamış d dilini. http://ddili.org/makale/neden_d.html

Java'ya mutlaka bakmalısın. Hertürlü getirisi olacaktır.

İyi günler ...
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

SametAras

Merhabalar,

İlginiz için teşekkür ederim. Maddi durumu pekte iyi olmayan birisiyim, bilgisayar sisteminin temel dilinden, yani C'den başlamayı yeğledim. C'nin yanında da Python (ve gerekirse Java), E-Ticaret içinde PHP diline başladım.

Saygılarımla;
Aras, Samet.