[Çözüldü] Ubuntuya Kde Kurdum Açılışta ve Kapanışta Kubuntu Oldu.

Başlatan onuragtas, 18 Eylül 2009 - 23:07:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onuragtas

Arkadaşlar http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=7243.0 burda ihtiyar Said'in verdiği linkte söylenilenleri yaptım ama ubuntu kubuntu oldu.

kubuntu-desktop ve bağımlılıklarını kurdum kubuntu oldu benim istediğim sistem ubuntu olsun ama kde de olsun sistemi acaba tekrar ubuntu yapabilir miyim ?
System.out.println("Hadi gülüm yandan yandan.");

bytan

Sistemin ubuntu ve üzerine kde paketlerini yüklediğin için açılış ekranında kubuntu'nun splash görüntüleri çıkmış. Sadece bu açılış resimlerini değiştirmek istiyorsan, ubuntu-tweak işine yarar. Ya da elle düzenlemek istersen forumda bunun için bir arama yapabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

onuragtas

tweak sistemimde var galiba sistem başlangıcı -> oturum kontrolü -> karşılama ekranından yapacam? ve ayrıca ubuntunun splash dosyası nerede acaba ?

_HapS_

birdahaki sefere kubuntu-desktop yerine  sadece kdebase, kdeadmin ve ihtiyacın olan paketleri yüklersen daha temiz bir kde kurmuş olursun.

kde-desktop u kurarsan kubuntudaki bütün paketleri yükler

onuragtas

Arkadaşlar usplash ve ilgili paketleri yükleyip http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1054.0 burdakileri uyguladım :D artık reklam yok :D shell stili ile çalışıyor acaba şimdi nasıl ubuntu yapabilirim olmuyor bir türlü ? :D

edit:// @_HapS_ Teşekkürler bir daha kde yüklersem bu paketlerden başlarım ama yükleyeceğimi hiç sanmıyorum :)

ironic

onuragtas

sudo dpkg-reconfigure -a

şu komutu yazdım ama bu olması gerekiyor sanırım yoksa kernel değişkenlerini de bilmiyorum güncellemeyi de :)

xwes

Startupmanager ile bu usplash resmini degiştirebilirsiniz. Hatta kde-look ve gnome-looktan begendiginizi de yukleyebilir dahasi kendiniz de bir tane yapabilirsiniz.

onuragtas

Alıntı yapılan: xwes - 19 Eylül 2009 - 11:52:19
Startupmanager ile bu usplash resmini degiştirebilirsiniz. Hatta kde-look ve gnome-looktan begendiginizi de yukleyebilir dahasi kendiniz de bir tane yapabilirsiniz.
evet onu kurmuştum sisteme ama açarken performing pre-* bişiler diyip kapanıyordu bişi açılmıyordu ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Eylül 2009 - 08:52:38

flood olucak kusura bakmayın ama  sizce bir çözümü yok mu ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Eylül 2009 - 00:57:47

Sorunumu çözdüm arkadaşlar nasıl çözüdüm derseniz ;

ilk önce sudo update-alternatives --config usplash-artwork.so && sudo update-initramfs -u bu komutu vererek selection numaralarını aldım ama bir şey yazmadım daha sonra burdan bir splash seçip selection no alıorz daha sonrda

sudo update-alternatives --install /usr/lib/usplash/usplash-artwork.so usplash-artwork.so /usr/lib/(splashsodosyası) (selectionno)

(splashsodosyası) (selectionno) buraları kendinize göre düzenleyin. daha sonra;

sudo update-alternatives --config usplash-artwork.so && sudo update-initramfs -u tekrar bu komutu yazıyoruz ve ilgili splashın selection nosunu giriyoruz ve entere basıyoruz :P test etmek için ;

sudo usplash -c

yazıyoruz eğer görüntüyse tamamdır görünmedi ise başka splash deneyin. ve alt-f7 ile masaüstüne geçiş yapın.

Çözüldü ibaresi koyuyorum yetkililer konuyu kilitleyebilirsiniz ve cevap yazan herkese çok teşekkür ederim ...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.