Hangi "Dockbar"ı kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 07 Eylül 2009 - 05:10:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi "Dockbar"ı kullanıyorsunuz?

Simdock
4 (1.7%)
Avant-window-navigator
60 (25.3%)
Cairo-Dock (gnome-dock)
80 (33.8%)
Kxdocker
1 (0.4%)
Wbar
3 (1.3%)
Kooldock
0 (0%)
Docker
2 (0.8%)
Kiba-Dock
1 (0.4%)
DockbarX
13 (5.5%)
Hiçbiri
63 (26.6%)
Daisy
2 (0.8%)
Docky
41 (17.3%)

Toplam Oy Verenler: 237

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: xwes - 27 Ekim 2009 - 14:48:03
Alıntı yapılan: ğnome - 27 Ekim 2009 - 13:14:03
@xwes Baze daisy Kde'ye has olan bir Dock'mu.?
Gnome'da denemeyi denemek isterdim.
Evet sadece KDE için sanirim.

Maalesef  :'(

Tilki

Ben Ubuntu'da Cairo-Dock, Pardus'ta da KDE4'le gelen Daisy'yi kullanıyorum. Herhalde KDE4 henüz çok genç olduğundandır, Daisy şu anda çok sade. Görsel açıdan Cairo-Dock gibi hareketli, şıkır şıkır bir şey değil. Fonksiyon olarak da Cairo-Dock'un çok gerisinde. Pardus'ta KDE3 varken Kooldock'u da denemiştim ama en çok Cairo-Dock'u sevdim.

Wolverine

Dockbarx kullanıyorum.Panele yerleşen applet zaten.Tavsiye ederim çok güzel.Sıkılırsam klasik pencere listesine geçerim.   :D

Sherlock Holmes

Baze daisy olmasada,
Gnome için buna benzer bir uygulama varmış.  ;)
Circular Application Menu(C.A.M)
Karmic kullanıyorum ama Jaunty'e olan paketi indirip kurdum.
işlevini sorunsuz yapıyor.  :D
[IMG]http://i33.tinypic.com/59t12.png[/img]

Bu arada Anket uçmuş vaziyette:'(

burdem

Awn kullanıyorum bir süredir. 9.10'a geçmeden bir hafta önce biraz sorunlar yaşasam da (kendiliğinden yer değiştirme, gözükmeme gibi) temiz bir kurulumdan sonra kendine geldi.
long live rock n roll

ayhan_451

Arkadaşlar konu aynı olduğu için yeni konu açmak istemedim. 9.04 sürümde kullandığım awn dock'un 9.10'da çalışmaması üzerine internetteki bir makaleden cairo dock kurulumunu yapmak istedim. Ama çalışmadı.

wget -q http://repository.cairo-dock.org/cairo-dock.gpg -O- | sudo apt-key add -

Bu kodu girdim. Güncelleştirmelerde hata veriyor. Ne yaptıysam geri alamadım.

wget -q http://repository.cairo-dock.org/cairo-dock.gpg -O- | sudo apt-key del -

wget -q http://repository.cairo-dock.org/cairo-dock.gpg -O- | sudo apt-key remove -

Gibi aklıma gelenleri denedim işe yaramadı. Bilgisizliğim için kusura bakmayın.

acer

Neden anket şıklarını göremiyorum. Ayrıca forumda arama yaptığımda veritabanı hatası alıyorum. Zaman zaman şifremi doğru yazdığım halde şifremin kabul edilmediği ve veritabanı hatası aldığımı görüyorum. Bilginze.

6ng4n

AWN kullanıyorum ve ihtiyacımı karşılıyor compizi kapatma gibi bir problemim olmadğı için şu ana dek sorun çıkarmadı

run

keylog

Özelikle 9.10la birlikte yenilenen cairo-dock çok muhteşem olmuş. Önceden awn kullanıyordum, bundan sonra epey bir cairo beni götürür gibi geliyor...

Sherlock Holmes

Anket yoruma açıktır.

Not: Tekrar düzenlenmiştir.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 14 Kasım 2009 - 19:52:37
@ğnome daha önceki oylama ne oldu.?

:'(

Umarım bu sefer'ki bir soruna maruz kalmaz.  ;)

BayboraKaan

utdmr

Ben de dockları sevmeyenlerdenim, ama panel olarak, AWN kullanıyorum, efektsiz. Güzel bir panel bence. Eklentileri, sadeliği hoş :).

Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

screenshot

Şu ana kadar awn dışında denemedim.
Bende sadece paneli kullananlardanım.
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

kaansef

Awn,Kiba'yı kullandım.10.04'ü kurunca(Yarın işallah)DockBarX'i kurucam.O yüzden onuda işaretlerdim.
# 28065

kalkan1973

CAİRODOCK çok hoşuma gidiyor. Ana paneli küçültüp gizliyorum. tamamen MENÜ olarak CAİRODOCK.
Evde İşte her yerde Linux

risperdal

Awn kullanıyorum. Onun dışında başka dock kullanmadım. Oldukça işe yarar appletleri var. Gnome paneli kaldırdım awn kullanıyorum.

sem

Bu kadar dock var mıymış... Cario kullandım bir müddet sonra gereksiz olduğunu düşünüp kaldıranlardan oldum...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

XRumer

Docky, Gnome temasına tam uyum sağlıyor ve Türkçe desteğe sahip. Olumsuz yanı ise (tabii herkese göre olumsuz değil bu) mono ile yazılmış olması.

Cairo Dock, diğer masaüstleri için de Gnome için de çok iyi. Olağanüstü derecede özelleştirilebiliyor. Olumsuz yanları ise Türkçe desteğinin yetersiz kalması (hatta en son gördüğümde hiç türkçe değildi) ve ufak tefek bazı kararsızlıklar taşıması.

Awn, kendine has araçları var, kararlı, farklı temalar da yüklenebiliyor. Ama özelleştirme biraz daha ilerletilmeli.

Daisy, Kde için yazılmış, sadece Dock değil aynı zamanda masaüstünün ortasına taşınıp daire şekline getirilebiliyor. Fakat özelleştirmesi pek yok, ayrıca ufak bazı kararsızlıkları var.

Dockbarx, bir docktan çok panel öğesidir. Windows 7 kullananlar bilirler, artık panellerde sadece o an çalışan yazılımın simgesi görülüyor ve aynı tip yazılımı grupluyor. Ayrıca simgenin üstüne gelindiğinde o an açık olan pencerenin ön izlemesini yapıyor. İşte Dockbarx de böyle bir şey. Tek olumsuz yanı Türkçe desteğinin eksikliği.

rick

Sırasıyla; DockBarX, Cairo-Dock ve Avant Windows Manager kullandım. Şu an Docky kullanıyorum.

kaansef

Bu DockBarX ve AWN'yi bir arada kullanabiliyormuyuz?Bu arada ilk önce AWN>Cairo-Dock>bi arada kiba dock kullanmıştım ama kiba dock çok kararsızdı.Hala öylemi bilmiyorum ama ben kullandığımda kararsızdı.
# 28065

enginbahadir

Wbar kullanan diğer arkadaşımız kim acaba:)
Openbox ve wbar dışında ne varsa kaldırdım. Birde tint2 adında bir şey buldum, kaynak kullanımım çok azaldı beklemediğim bir şekilde. Ayrıca wbarconf uygulamacığı wbar programına birleşik gelse daha sağlıklı olurdu diye düşünüyorum. Hala geliştiriliyor mu ondan da haberim yok.

XRumer

Bugünlerde tekrar özelleştirme hastalığına yakalandım.

Şöyle bir baktım da Docky, gerçekten de Gnome ile çok uyumlu, ama hepsinden önemlisi çok çok basit, rahat olması.

Cairo-Dock ise her zamanki gibi aşmış, uygulamacıkları çok kaliteli ve oldukça fazla. Türkçe desteği de sağlanmış (çeviri tayfasına teşekkürler) Efektler her zamanki gibi muhteşem, özellikle de OpenGL ile kullanılan sürümü harika. Bol sayıda tema var. Ayrıca uygulamacıklar masaüstüne taşınabiliyor ve Screenletlere ihtiyaç kalmıyor. Tek olumsuz yanı, ayarları Docky'e göre biraz karmaşık.

suburbanplanner

ubuntudaki temalarda deli gibi oynama hastalığım var.... sistemimi macibuntu yapacağım diye awm yükledim... gayet başarılı... bana pek sorun çıkarmıyor.. istediklerimi yapıyor... hani bu tip bir dock kulanılacaksa awm en akıllıcası olacaktır...